Bitex

Bitex ma być lokalnie osadzonym bankiem dla kryptowalut. Bitex uważa, że ​​tradycyjne giełdy mają ograniczone możliwości bezpiecznego przechowywania i manipulowania kryptowalutami. Z drugiej strony tradycyjne banki po prostu nie mają infrastruktury, wiedzy specjalistycznej ani chęci poświęcenia czasu, pieniędzy i miejsca na kryptowaluty. Bitex stara się wypełnić tę pustkę.

Bitex

„Jeśli handel oparty na kryptowalutach ma się rozwinąć do tego stopnia, że ​​zostaną one zaakceptowane jako właściwy środek wymiany towarów i usług i zastąpią je jako równorzędne waluty fiducjarne, konieczne jest stworzenie nowych instytucji, które mogą zaspokoić potrzeby że ludzie zaczęli kojarzyć się z transakcjami finansowymi ”- wyjaśnił Bitex w swojej białej księdze. „Obejmują one możliwość przechowywania waluty, wymiany walut w razie potrzeby, używania walut do płatności za towary i usługi, automatyzacji płatności rachunków, zaciągania pożyczek itp.”

Bitex obsługuje również własną rodzimą walutę XBX, której można używać do płacenia za usługi na zdywersyfikowanej platformie Bitex.

Jak to działa?

Bitex ma na celu zapewnienie hybrydy tradycyjnych usług bankowych i usług wymiany kryptowalut. Zapewnia to synergia między dwiema różnymi platformami – BitexPay i EZBitex. BitexPay zajmie się potrzebami klientów w zakresie transferu kryptowaluty, takimi jak opłacanie rachunków.

Bitex Pay

EZBitex będzie przechowywać kryptowaluty klientów za pośrednictwem własnego rozproszonego systemu księgi. Obaj będą korzystać z portfeli kompatybilnych z ERC20. Platforma EZBitex funkcjonuje również jako rodzaj uniwersalnej giełdy, na której klienci mogą wymieniać swoje kryptowaluty na inne kryptowaluty lub fiat, jeśli uznają to za stosowne.

Ez Bitex

Gdzie Bitex zamierza robić interesy?

Bitex planuje uruchomić swoją platformę w połowie 2018 roku w ośmiu różnych krajach – Hongkongu, Indiach, Japonii, Korei, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bitex pracuje nad tak zwanym modelem biznesowym „osadzonym lokalnie”, podobnym do Ubera. Oznacza to, że oddział firmy Bitex w każdym kraju będzie prowadzony na zasadzie franczyzy lokalnej.

„Usługi będą obsługiwane przez lokalnych partnerów, którzy licencjonują platformę Bitex jako franczyzę i zarejestrują się w urzędzie finansowym w swoich krajach” – stwierdził Bitex. „Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami, którzy znacznie lepiej rozumieją lokalnych klientów i organy regulacyjne, a także udostępniają zlokalizowane aplikacje i obsługę klienta, platforma krypto-bankowa Bitex staje się najbardziej dostępnym rozwiązaniem do bankowości kryptograficznej na rynku”.

Kraje

Bitex dodał, że w miarę rozwoju planuje skupić się głównie na Azji i na Bliskim Wschodzie.

„Wszystkie wskazówki zatem wskazują, że Azja i Bliski Wschód to regiony, które najprawdopodobniej potrzebują i przyjmą solidny system finansowy oparty na kryptowalutach i gdzie najlepiej można wykazać lokalny wpływ Bitex” – stwierdziła firma. „Bitex zademonstruje lokalny wpływ, jaki będzie miał w każdym kraju, w którym jest licencjonowany, oferując odpowiedni pakiet lokalnych usług finansowych i redefiniując sposób świadczenia usług finansowych dla tej nowej cyfrowej gospodarki opartej na kryptowalutach”.

Co potrzebuje firma Bitex chce wypełnić?

Kryptowaluta i globalna bankowość to niemal biegunowe przeciwieństwa. W rzeczywistości przełomowa biała księga Bitcoin z 2008 roku wyraźnie stwierdziła, że ​​powodem jego istnienia jest obejście tradycyjnej „zaufanej strony trzeciej” reprezentowanej przez banki i rządowe agencje regulacyjne. Na czym w takim razie stoi Bitex i jego natywny token XBX? Nawet kryptowaluty mogą czerpać korzyści z tradycyjnych funkcji bankowych, argumentuje Bitex.

„Tworząc rozwiązanie krypto-bankowe, Bitex kierował się potrzebą powrotu do pierwotnego celu banku, a mianowicie instytucji, która pomaga gospodarce funkcjonować i rozwijać się, zapewniając sposób zarządzania oszczędnościami, środki na płatności i przekazy pieniężne i ułatwianie pożyczek ”- stwierdził Bitex w swojej białej księdze. „Trzymając się tych podstawowych funkcji, Bitex wierzy, że krypto-banki mogą przywrócić wiarę opinii publicznej w bankowość dla tej nowej gospodarki cyfrowej opartej na kryptowalutach i usunąć obraz chciwości i dążenia do zysku, który niestety rozprzestrzenił się w obecnej bankowości komercyjnej, przechodząc do aktywa spekulacyjne i rynki ”.

Bitex ma zatem nadzieję, że jego krypto-bank będzie działał bardziej jak przedsiębiorstwo użyteczności publicznej niż komercyjny bank nastawiony na zysk, chociaż należy zauważyć, że Bitex nadal jest firmą nastawioną na zysk i obsługuje token natywny.

W jaki sposób Bitex planuje zarabiać pieniądze?

Na razie Bitex twierdzi, że zebrał ponad 2,7 miliona dolarów, sprzedając licencje przyszłym posiadaczom franczyz w 12 krajach. Można przypuszczać, że dalsza sprzedaż licencji franczyzowych sfinansuje przyszły wzrost. Firma zachowa również 30 procent z 300 milionów tokenów XBX, które planuje sprzedać podczas swojej pierwszej oferty monet w połowie 2018 roku, które zostaną rozprowadzone wśród założycieli i w ramach różnych programów marketingowych. Harmonogramy opłat dla licencjonowanych franczyz nie zostały jeszcze ustalone, chociaż Bitex zauważa, że ​​opłaty transakcyjne będą obliczane jako procent każdej transakcji i płacone w tokenach XBX.

I CO

Kto stoi za Bitex?

Dyrektorem generalnym Bitex jest Harith Motoshiromizu. Bitex opisuje Motoshiromizu jako seryjnego przedsiębiorcę. Wcześniej założył japońskie firmy eksportujące elektronikę Victoria Co., Ltd. i prowadził kilka innych firm, takich jak Victoria Space, Victoria Lounge. Dyrektorem technicznym firmy jest Nicolas Louis Laurent Berthoz. Berthoz był wcześniej doradcą masternode w Tajlandii.

Wniosek

Kryptowaluta i tradycyjna bankowość kłócą się ze sobą od narodzin Bitcoina około 2008 roku. Bitcoin powstał jako sposób na zakodowanie zaufania publicznego bezpośrednio do łańcucha bloków, eliminując potrzebę korzystania z zaufanej strony trzeciej. Jednak rynek od 2018 roku jest zalewany giełdami publicznymi i rosnącym krzykiem o więcej regulacji rządowych i duże pieniądze inwestycyjne. Powód jest prosty: adopcja. Chociaż korzyści płynące z bycia własnym bankiem i ochrony własnych walut mogą spodobać się zaawansowanym technologicznie, zdecydowana większość prostych inwestorów nie chce oddalać się zbytnio od tradycyjnego modelu bankowego. Kryptowaluty nie są dla nich deklaracją polityczną; po prostu chcą mieć bezpieczne miejsce do przechowywania swoich pieniędzy i obserwowania, jak rosną.

Bitex ma być tym łącznikiem między ogromnymi sumami pieniędzy znajdującymi się na tradycyjnych kontach bankowych a rynkami kryptowalut. Chociaż biznesplan Bitex może pozostawić zły smak w ustach krypto-purystów, zwykli inwestorzy prawdopodobnie znajdą znajomy smak oferty Bitex. Decyzja firmy o ekspansji głównie w Azji i na Bliskim Wschodzie również dobrze wróży jej jako kryptowaluta na rynkach rozwijających się i wschodzących.

Możesz odwiedzić stronę internetową projektu tutaj i przeczytaj białą księgę tutaj.

Przydatne linki