Dorsey, dyrektor generalny Square, zaskakuje Crypto na Twitterze szylingiem Bitcoin

Jack Dorsey Bitcoin

Jack Dorsey, wieloletni obrońca Bitcoinów, obecny dyrektor generalny zarówno Square, jak i Twittera, podwoił swoje publiczne okazywanie sympatii do kryptowaluty we wtorek.

W ciągu zaledwie 24 godzin zawodnik wagi ciężkiej z Doliny Krzemowej, który teraz nosi brodę przypominającą twarz Hagrida z Harry’ego Pottera, opublikował ponad 50 tweetów, prawdopodobnie ponad 100, dotyczących ekosystemu blockchain. Jest rzeczą oczywistą, że szersza społeczność kryptowalut miała szczęki na podłodze. Porozmawiaj o mocy gwiazd, eh?

Jack Dorsey Bitcoin

Uderzenie pioruna

Poza wiadomościami dotyczącymi przejęcia Chainspace przez Facebooka, dziewięciocyfrowej transakcji zawartej przez Kraken i zaskakującym zwrotem wydarzeń w trwającym chaosie QuadrigaCX, wtorkowy poranek był spokojny. Prawie za cicho. Ale ponury stan przestrzeni kryptograficznej zmienił się na lepszy po obiedzie, kiedy Dorsey wyruszył w coś, co można opisać tylko jako krucjatę dla Bitcoina.

W odpowiedzi na poważny, ale zabawny żart Matta Odella, kryptografa, który nie uchylił się od Bitcoina, Dorsey pochwalił Lightning Network, rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy, które ułatwia niemal natychmiastowe, skutecznie darmowe, bezpieczne i niezmienne transakcje . Dyrektor naczelny Twittera zauważył nawet, że otrzymał „Torch”, prawdopodobnie w nawiązaniu do tak zwanego wydarzenia „Łańcuch zaufania”, które krążyło po tej branży, w której (krypto) transakcje Lightning Network wspierane przez celebrytów stały się „smakiem miesiąca’.

Fajny przykład #BitcoinTwitter eksperymentowanie w sieci Lightning.

&# 128293;

ReceivedTorch otrzymał, teraz przechodzi do @starkness! #LNtrustchain https://t.co/YVMAv62fCN

– Jacek &# 127757;&# 127759;&# 127758; (@Jacek) 5 lutego 2019 r

Niektórzy optymiści uważają, że jest to subtelny sposób Dorseya, aby powiedzieć swoim obserwatorom, zwłaszcza społeczności kryptograficznej, że zamierza zintegrować protokół skalowania zmieniający paradygmat z aplikacją gotówkową Square. Pozornie sam potwierdził te pogłoski, wyrażając pozytywne nastawienie do skierowanych do niego komentarzy dotyczących Lightning Network.

W odpowiedzi na wiadomość od entuzjasty kryptowalut, który podniósł pomysł przechylania marginalnych frakcji BTC na tweety, co można było włączyć tylko dzięki przyjaznemu dla mikrotransakcji Lightningowi, Dorsey zauważył, że podoba mu się ten pomysł.

Dorsey posiada „Dość” Bitcoin

Krótkie eksperymenty Dorseya z Lightning szybko zainspirowały entuzjastów kryptowalut na całym świecie do bombardowania tubylca Bay Area istotnymi pytaniami dotyczącymi jego zaangażowania w Bitcoin.

Nikogo nie zdziwiło, że założyciel Twittera został zapytany o swoje zasoby Bitcoin, a konkretnie o to, ile miał w swoim prywatnym zapasie. „Dość” – odpowiedział, pozostając wiernym racji bytu wolności finansowej Satoshi. Dorsey dodał, że posiada BTC i tylko BTC. To zobowiązanie lojalności wobec zagorzałej społeczności Bitcoin szybko wywołało zamieszanie, ponieważ cynicy trzymania „wszystkich twoich jajek w jednym koszyku” byli wątpliwi w stosunku do strategii dywersyfikacji (lub jej braku) zaciągniętej przez Dorsey.

Jednak w bezpośrednim komentarzu Dorsey zauważył, że z jego punktu widzenia Bitcoin ma po prostu świetną markę, silne zasady, odporność i zdolność do pozostania spójnym z ideałami Internetu. To oświadczenie poparcia pojawiło się po tym, jak wziął się do znanego na całym świecie podcastu Joe Rogana, aby stwierdzić, że wierzy on, że kryptowaluta stanie się w przyszłości rodzimą walutą Internetu.

Jak „Walka z Altcoinami?

Chociaż jasno dał do zrozumienia, że ​​utknął tylko z torbami bitcoinów, zajęło mu zaledwie kilka minut, a nie sekund, zanim pojawiły się zapytania dotyczące jego myśli na temat wiodących altcoinów.

W prawdziwym stylu Twittera, kiedy fan Justina Sun’s Trona zapytał przedsiębiorcę technologicznego o jego przemyślenia na temat projektu, odpowiedzią było uderzające w kolana „kochaj film”. Zapytana o Bitcoin Cash, Dorsey zaświergotała prostym, ale potężnym „piekło, nie”, iskrzącym śpiewem „jeden z nas, jeden z nas” z tłumu maksymalistów Bitcoin.

Miał nawet kilka słów, które nie były zbyt złośliwe dla tłumu Ethereum. Żartobliwie odpowiadając na tweet, który podkreślał, że Vitalik Buterin z Ethereum jest lepszy od siebie, Dorsey wyjaśnił, że „nie ma żadnego powodu, dla którego ktoś miałby o tym mówić”. „To” oczywiście oznacza brak walki między kanadyjskim czarodziejem technologicznym stojącym za tak zwanym „komputerem świata” a Dorsey.

Chociaż to wszystko było z przymrużeniem oka, dzięki niedawnej półtrosce Dorseya dotyczącej bitcoinów i altcoinów, stało się jasne, że jest on całkiem nieugięty, że jest zakochany we flagowej kryptowalutach. I może niewiele więcej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map