Kik

Komunikator internetowy Play Kik, który wprowadził pierwszą ofertę monet dla swojego pokrewnego tokena w 2017 roku, eskaluje walkę regulacyjną przeciwko amerykańskiej Komisji Giełdy Papierów Wartościowych (SEC).

To według dyrektora generalnego Kik, Teda Livingstona, który 28 maja ogłosił, że firma i Fundacja Kin, którą pomógł założyć, staną na czele nowej inicjatywy w DefendCrypto.org – skoordynowana kampania finansowania społecznościowego skupiona wokół walki z SEC w sądzie, aby odeprzeć tokeny, takie jak krewni, uważani za papiery wartościowe w USA.

Kik

W styczniu Livingstone wywołał falę w kryptoekonomii, kiedy ujawnił, że interakcje jego firmy z SEC sugerują, że agencja wkrótce ogłosi krewnego ICO jako niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

W tym czasie dyrektor generalny i inni analitycy w tej przestrzeni spekulowali, że wynikająca z tego sprawa sądowa była prawie nieuchronna między Komisją a sponsorami tokena.

Kin zakłada 5 milionów dolarów https://t.co/siUfXXPZgc fundusz do przejęcia SEC. Wsparcie ze strony @coinbase, @Okrąg, @MessariCrypto, @ShapeShift_io, @fredwilson i inni. #bitcoin #ethereum #crypto https://t.co/uGt63PCkiZ

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 28 maja 2019 r

Kilka miesięcy później, do połowy maja, Livingstone ujawnił, że Kik wydał już 5 milionów dolarów na pozasądowe negocjacje z organem nadzorczym. Ponieważ walka prawna może wkrótce stać się gorąca, Livingstone i jego rówieśnicy uruchomili teraz DefendCrypto.org, aby sfinansować walkę w przyszłości, a Kik przeznaczył na sprawę kolejne 5 milionów dolarów krewnych, bitcoinów i eteru.

Jednak kierownictwo Kika uznało kampanię za taką, która może wpłynąć na sposób traktowania wszystkich projektów kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i pozyskała wsparcie głównych przedsiębiorstw kryptograficznych, takich jak Coinbase, ShapeShift, Circle i Messari, aby to zilustrować. Strona docelowa DefendCrypto brzmi odpowiednio:

„Dla przyszłości kryptowalut wszyscy potrzebujemy Kin, aby wygrać. Ten przypadek będzie stanowił precedens i może służyć jako nowy test Howey’a dotyczący regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Dlatego Kin założył fundusz Defend Crypto, aby upewnić się, że fundusze są potrzebne do zrobienia tego we właściwy sposób. ”

Tzw.Howey Test to wymyślony przez Sąd Najwyższy USA w połowie XX wieku test mający na celu ustalenie, czy dana transakcja była umową inwestycyjną, czyli papierem wartościowym. W ostatnich latach amerykańską scenę kryptowalut przyćmiło pytanie: czy kryptowaluty mogą być papierami wartościowymi według testu Howey??

Ta dynamika sprawiła, że ​​wielu interesariuszy kryptoekonomii twierdzi, że SEC zahamowała innowacje w Ameryce, nie odpowiadając na to pytanie wcześniej i z rozsądną jasnością.

Z drugiej strony, kierownictwo Komisji wydaje się być skłonne sądzić, że wyrazili wystarczająco jasno na ten temat w świetle swoich Raport DAO 2017 i uwagi od przewodniczącego organu nadzorującego, Jaya Claytona, który zeznał Senatowi USA na początku zeszłego roku, że „Wierzę, że każde ICO, które widziałem, jest ochroną”.

Warto zauważyć, że błyskawiczny blitz Kik nadchodzi po piętach platformy handlu kryptowalutami Poloniex, która jest wspierana przez koło zwolennika DefendCrypto.org, które wycofało dziewięć kryptowalut dla swoich amerykańskich użytkowników na początku tego miesiąca.

W swoim ogłoszeniu o wycofaniu z obrotu giełda jako powód wycofania podała niepewność, czy aktywa były niezarejestrowanymi papierami wartościowymi według SEC. Kierownictwo platformy powiedziało, że firma będzie nadal zaangażowana w walkę o lepszą przejrzystość przepisów w Ameryce:

„Wierzymy w siłę i potencjał tych aktywów i będziemy nadal skupiać czas i energię na wspieraniu pozytywnych zmian w polityce i regulacjach dotyczących aktywów kryptograficznych”.

Ze swojej strony SEC organizuje 31 maja forum fintech skupione wokół technologii rozproszonej księgi i aktywów blockchain. Komisja stwierdziła, że ​​forum jest „zaprojektowane w celu wspierania lepszej komunikacji i zrozumienia”, ale dopiero okaże się, czy i jak strażnik podejmie działania DefendCrypto.org podczas wydarzenia.

Cholera. Pomiędzy funduszem obrony prawnej KIN (prowadzonym przez Coinbase) a postem Circle z zeszłego tygodnia sytuacja na froncie regulacyjnym poważnie się nagrzewa.

FYI the SEC będzie w tym tygodniu gospodarzem własnego forum kryptograficznego – zastanawiam się, jak zostanie rozwiązane. https://t.co/FueXvqiQoQ https://t.co/Yy3LA9FTal

– Katherine Wu (@katherineykwu) 28 maja 2019 r

W każdym razie jasne jest, że Kik rysuje linię na piasku i przygotowuje się do utrzymania się na ziemi – na dobre lub na złe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me