Ethereum 2.0

Propozycja ulepszenia Ethereum przedstawiona w zeszłym miesiącu, która wesprze rozwój Eth1.x poprzez finansowanie nagród blokowych, leciała pod radarem aż do ostatniego weekendu, kiedy interesariusze Ethereum zaczęli publicznie debatować nad EIP.

Propozycja, EIP-2025, został wprowadzony przez dewelopera Ethereum Jamesa Hancocka w kwietniu. Przedstawił tymczasowy inflacyjny mechanizm finansowania, który dodawałby 0,0055 eteru do każdej nagrody za blok Ethereum (obecnie 2 ETH) przez 18 miesięcy, a zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na prace rozwojowe ETH 1.0.

Ethereum 2.0

„ETH 1.0” to pseudonim nadawany obecnie opartemu na górnictwie blockchainowi Ethereum i pokrewnym projektom. „ETH 2.0” to nowy i nadchodzący blockchain Ethereum, który będzie wykorzystywać obstawianie do konsensusu oraz triumwirat Caspera, Plazmy i fragmentacji do skalowania.

Hancock, który w czerwcu udostępnił możliwość stworzenia sieci rodzeństwa Ethereum nazwanej Alternateth, od tego czasu powiedział, że EIP-2025 miał głównie na celu generowanie opinii społeczności.

Propozycja pojawia się, ponieważ wielu członków społeczności Ethereum borykało się z problemem finansowania open source w ostatnich miesiącach, a różne systemy nagród blokowych znalazły się w tych dyskusjach.

Teraz, gdy EIP-2025 zwrócił szczególną uwagę, wydaje się, że nie ma żadnej drogi do przodu w swojej obecnej formie. Świeże komentarze opinii publicznej pod adresem EIP pokazują, że jest on nie do przyjęcia dla wielu interesariuszy Ethereum. Mimo to, ku uznaniu Hancocka, odcinek przyniósł kolejny powiew koncentracji na pracach nad rozwojem ETH 1.0.

„Absolutnie absurdalne!”

Szum zaczął się, gdy konstruktor EthHub, gospodarz Into the Ether i członek zespołu Gnosis Eric Conner zauważyli w niedzielę, że jest zmartwiony EIP-20205 może mieć niezerowe szanse na uzyskanie dalszej przyczepności. (Uwaga: Conner później wyjaśnił, że „0,044 ETH” poniżej to literówka; EIP-2025 wzywa do dodania 0,0055 ETH na blok).

Czytając najnowsze notatki z zaproszenia do składania wniosków Ethereum Core Dev i wydaje się, że EIP-2025 jest poważnie rozważany jako EIP dla Stambułu.

EIP-2025 dodaje 0,044 ETH za blok za 3 100 000 bloków, które mają trafić do funduszu deweloperskiego. To 136 400 ETH.

Absolutnie absurdalne! To nie może się zdarzyć.

– eric.eth (@econoar) 22 lipca 2019 r

Niektórzy lubią Hudson Jameson później zakwestionował tę wstępną charakterystykę ostatniego wezwania Ethereum Core Dev do traktowania EIP-2025, ale Conner argumentował, że nadal warto odeprzeć propozycję walki o zachowanie neutralności Ethereum na poziomie protokołu.

„Ważne jest, aby ustanowić precedens, w którym nie można zdobyć nagród blokowych” – powiedział Conner. „To szalenie śliskie zbocze”.

Dyrektor generalny SpankChain i założyciel MolochDAO, Ameen Soleimani, dołączył do chóru tych, którzy publicznie sprzeciwiają się EIP-2025, jak wskazał na wątek, który napisał na początku tego roku, w którym argumentował, że „ryzyko spornego rozwidlenia jest wyższe niż korzyści z [nagrody blokowej ] finansowania ”.

https://t.co/Sb2U3SPCQe

– ameen.eth &# 128121; (@ameensol) 22 lipca 2019 r

Kolejnym argumentem, który sprzeciwił się EIP-2025, był fakt, że Fundacja Ethereum powiedziała w maju, że właśnie przeznaczyła 8 milionów dolarów na projekty ETH 1.0. Ich punkt widzenia? Po co robić coś tak agresywnego i kontrowersyjnego, jak finansowanie blokowe, skoro Fundacja Ethereum może być w stanie pokryć potrzebne wydatki.

Jestem przeciwko EIP-2025 za $ ETH

– Lubię bieżące finansowanie, gdy zostało uzgodnione przez zainteresowane strony dla LT, a nie dla jednorazowego projektu (debata na temat ogromnej zmiany protokołu za każdym razem, gdy grupa potrzebuje finansowania, jest szalona)

– EF wydaje 8 milionów dolarów na ETH 1.0

– Ograniczona dyskusja na ten temat

@MolochDAO https://t.co/HliefeBaS9

– Tom Shaughnessy&# 127876; (@ Shaughnessy119) 22 lipca 2019 r

Jak Fundacja zauważyła kilka tygodni temu:

„Ethereum jest obecnie używane w produkcji do zabezpieczania miliardów dolarów aktywów i jako warstwa bazowa dla wielu setek działających aplikacji. Uważamy, że konieczne jest dalsze wspieranie tych wysiłków, aby „Ethereum 1.0” nadal pozostawało dominującą platformą inteligentnych kontraktów na świecie. ”

Oczywiście ludzie mają własne problemy z Fundacją Ethereum, a granty nie są uniwersalnym rozwiązaniem. Ale 8 milionów dolarów w funduszach przeznaczonych na ETH 1.0 to wystarczająca podstawa, aby zacząć od tego, aby EIP-2025 wydawał się nieuzasadniony dla wielu członków społeczności Ethereum.

Oddalając się, istnieją inne możliwości zrównoważonego rozwoju typu open source, które twórcy Ethereum mogą zbadać poza finansowaniem blokowym.

Dobrowolne koordynacyjne DAO, takie jak MolochDAO i MetaCartel, zyskują na popularności i mogą być rozwidlone w kierunku nowych celów. Mikrodonacje to kolejna aleja; Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, wymyślił niektóre portfele opodatkowujące opłatę w wysokości 1 gwei za transakcję, aby zebrać fundusz rozwojowy Ethereum. Gitcoin, podobnie jak zdecentralizowany Patreon, jest również opcją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me