Platforma lojalnościowa dla graczy

Polerować to kryptowaluta typu „play-to-zarabiająca”, która jest przeznaczona na rynek gier. Hasło projektu brzmi: „Graj dla przyjemności, zarabiaj naprawdę”. Twórcy porównują to do zdobywania mil, które często latają, po prostu za granie w gry online kompatybilne z platformą Buff. Jest też element lojalnościowy. Po zgromadzeniu monet WZMOCNIENIA można je wydać na przedmioty w grze oferowane na różnych platformach.

Platforma lojalnościowa dla graczy

„Zdecentralizowana platforma lojalnościowa dla graczy Buff jest przełomowym ekosystemem kryptoekonomii opartym wyłącznie na zasługach graczy, w którym gracze zarabiają monety BUFF w bezpośredniej korelacji z ich postępami, osiągnięciami i czasem spędzonym w grze, niezależnie od ich możliwości sprzętowych” – wyjaśnił zespół programistów w biała księga projektu. „Buff ma nadzieję, że dzięki swojej rozległej sieci korporacji z różnymi platformami do gier, posiadacze monet BUFF będą mogli kupować wirtualne towary wielu marek gier; handluj z innymi posiadaczami i graczami w portfelu Buff, który jest oparty na technologii blockchain dla maksymalnego bezpieczeństwa i przejrzystości. ”

Jak to działa?

Jak stwierdził zespół programistów, waluty w grze nie są niczym nowym. W rzeczywistości wiele gier online zawiera jakąś formę waluty światowej, którą można zarobić grając – lub czasami wpłacając gotówkę fiducjarną – a następnie wymienić ją na specjalną zawartość w grze. Każda gra lub platforma ma zwykle swoją własną walutę w grze, więc gracze muszą spędzać czas grając w określoną grę, aby zdobyć walutę niezbędną do kupowania rzeczy w tej konkretnej grze.

„Od„ Clash Royale ”do„ FIFA ”; od zwykłych gier po zaawansowane zadania, każda z nich ma swój własny zbiór punktów za osiągnięcia, nagrody i zakupy w grze ”, według białej księgi firmy Buff. „Jednak naszym zdaniem problem polega na tym, że gracze nie mogą generować, gromadzić ani gromadzić swoich wysiłków w coś namacalnego, na przykład w znormalizowanej walucie, której można używać w różnych grach, platformach i giełdach. Postrzegamy gry jako archipelag różnych marek: każda z nich jest scentralizowana, rządzona przez własne jednostronne zasady, bez możliwości połączenia ich w pełni zdecentralizowanego sposobu, z taką liczbą portfeli i „walutami gier”, jak jest gier w przemyśle.”

Gry

W ten sposób Buff działa jako wieloplatformowa waluta w grze, umożliwiając wykorzystanie monet BUFF zdobytych w jednej grze w innej. Rzeczywiście, BUFF można używać na różnych platformach oprócz gier, pod warunkiem, że platformy do gier są partnerami BUFF. Przypuszczalnie Buff można również wymienić na walutę fiducjarną, jeśli BUFF zostanie ostatecznie wymieniony na giełdzie, spełniając to żartobliwe marzenie każdego zapalonego gracza – możesz otrzymać prawdziwe pieniądze tylko po to, aby grać w gry wideo.

Zespół ds. Premii utrzymuje, że zarabianie monet odbywa się w tle i nie obejmuje specjalistycznego sprzętu ani oprogramowania, z wyjątkiem bezpłatnego portfela premii.

Gospodarka

Aby zapobiec oszustwom i zapewnić sprawiedliwą alokację, Buff planuje zastosować unikalny model „proof of play” oparty na dowodzie stawki. Sercem tego jest wielopoziomowy system, który nagradza graczy na podstawie unikalnych statystyk w grze. Innymi słowy, im lepszy jesteś w grze, tym więcej BUFF zarobisz. Nie możesz zdobyć WZMOCNIENIA po prostu włączając grę, wstrzymując ją i odchodząc.

„Celem jest stworzenie mechanizmu dystrybucji monet, który normalizuje następujące parametry: dane konta, dane gry, dane meczowe, dane między meczami i między meczami oraz odpowiednie dane dotyczące poziomów” – napisał zespół.

Kto stoi za zespołem Buff?

Dyrektorem generalnym Buff jest Elay De Beer. Wcześniej był prezesem firmy AllAspect zajmującej się marketingiem sztucznej inteligencji i założył studio gier Berimbi. Dyrektorem technicznym firmy jest Eyal Shamir, były dyrektor operacyjny ds. Technologii w kantorze iForex.

Zespół

Jak wygląda rynek?

Buff planuje wypuścić swoją monetę we wrześniu, po sprzedaży prywatnej w czerwcu i publicznej w sierpniu. BUFF ma całkowitą podaż 300 milionów, a jego cena podczas publicznej sprzedaży będzie powiązana z konkretną ceną Ethereum, która nie została jeszcze określona.

Kim są partnerzy Buff?

Partnerstwo jest niezbędne dla Buffa, ponieważ stało się programem nagród w grach. Głównym partnerem firmy jest Overwolf, który dostarcza nakładki i skórki do wielu popularnych gier, w tym „HearthArena”, „League of Legends” i „Fortnite”. Firma twierdzi, że Overwolf wspiera ponad 15-milionową społeczność graczy.

Co dalej na mapie drogowej premii?

Zespół Buff planuje oficjalnie uruchomić swój token we wrześniu w wersji beta. Prawdziwa mapa drogowa zaczyna się w 2019 roku, kiedy firma planuje dodać funkcje mobilne i podjąć skoordynowany wysiłek marketingowy, aby zaangażować więcej marek gier. Firma ma nadzieję, że do 2020 r. Będzie obsługiwać główne konsole i uruchamiać narzędzia programistyczne dla twórców gier, aby bezpośrednio włączyć dynamikę Buffa do swoich gier.

Mapa drogowa

„Po wdrożeniu wszystkich głównych platform i marek planujemy podwoić marketing i pobudzić rozwój społeczności BUFF” – napisał zespół.

Wniosek

Buff zauważył w swojej białej księdze, że ma kilku konkurentów w dziedzinie gier kryptowalutowych, chociaż żaden z nich nie jest tak ambitny jak projekt Buff. Cechą charakterystyczną konkurentów wydają się być wydatki międzyplatformowe. Buff zawiera jednak tak zwany system „proof-of-play”, który pozwala graczom na zarabianie waluty podczas gry, zamiast wymieniać za nią istniejące waluty gry lub kupować ją za pomocą fiat. Stanowi to ważny krok naprzód w modelu lojalnościowym w grach. Wcześniej lojalność w grach zależała od wydawania pieniędzy fiducjarnych na wsparcie projektów lub uzyskanie zawartości do pobrania. Głosując, że tak powiem, za pomocą swoich kontrolerów, gracze mogą jednocześnie wspierać projekty gier, które przyciągają ich uwagę i zarabiać walutę w grze, którą można wydać na inne gry. To również ważny aspekt Buffa.

Waluta międzyplatformowa jest celem kilku głównych kryptowalut, ale żadna z nich nie wykazała do tej pory metody, dzięki której waluta zarobiona w jednej grze może zostać wydana w innej. Często jest co najmniej mała bramka, którą trzeba przekroczyć. Buff przedstawia ideę grania w ulubioną grę w celu uzyskania specjalnych przedmiotów lub korzyści w grze za pośrednictwem waluty BUFF w innej grze bez uciekania się do waluty fiducjarnej. Prawdopodobnie będzie to popularne wśród zwykłych graczy ze względu na bardzo publiczny sprzeciw, jaki ostatnio zaobserwowano w stosunku do tak zwanych treści do pobrania „pay to play”.

Możesz odwiedzić stronę internetową projektu tutaj i przeczytaj białą księgę tutaj.

Przydatne linki