Sieć Ethereum obecnie okaleczona przez Ponzi Scheme-Like Games

Ethereum FOMO 3D

Jakby Ethereum nie miał wystarczająco dużo na swoim talerzu, próbując dogonić bitcoin… Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej i numer jeden konkurenta bitcoina została ostatnio zniszczona przez rosnącą popularność różnych gier opartych na schemacie Ponzi, które były zbudowany w swojej sieci.

Ethereum nie podlegało temu samemu standardy byka jak bitcoin. Ojciec kryptowalut – obecnie handlujący za ponad 8100 USD – znajduje się w najwyższym punkcie od kwietnia i podskoczył o ponad 2000 USD w ciągu zaledwie kilku tygodni, z 5800 USD na początku lipca do obecnej wartości. Wielu analityków przewiduje, że hossa będzie kontynuowana, a entuzjaści mają wiele powodów do radości w nadchodzących dniach.

Ethereum FOMO 3D

Z drugiej strony Ethereum pozostaje w tyle. Chociaż waluta zdołała osiągnąć poziom 500 USD na początku zeszłego tygodnia, Ethereum od tego czasu znajduje się w dość stagnacji, spadając do niskiego poziomu 450 USD, po czym lekko skoczył do 470 USD, gdzie obecnie znajduje się. Pomimo możliwości inteligentnych kontraktów i szybszych prędkości transakcji, Ethereum nie może się równać z bitcoinem w ostatnim czasie.

FOMO 3D

Niestety, obecne wydarzenia dotyczące tej sieci raczej nie wpłyną na cenę waluty. Ethereum zostało w przeszłości zniszczone przez gry podobne do Ponzi, a najnowsza ma postać FOMO 3D, co oznacza „Fear of Missed Opportunity 3D”. Gra oferuje zakup „klucza” lub żetonu dla graczy – takiego, którego cena regularnie rośnie. Zakupiony klucz dodaje 30 sekund do licznika czasu, który jest ograniczony do 24 godzin, a jeśli licznik spadnie do zera, użytkownik z ostatnim zakupionym kluczem otrzyma jackpot pieniężny.

FOMO 3D

Gra Fomo 3D

W chwili pisania tego tekstu nagroda przekracza 21 000 eterów. Tokeny kosztują około 0,005 ETH, ale ich ceny stale rosną, a szanse na wygraną maleją z każdą godziną. Ostatecznie jedynym prawdziwym powodem zakupu klucza są dywidendy, co czyni go bardzo podobnym do schematu Ponzi.

Społeczność kryptowalut wykazała ogromne zaniepokojenie najnowszymi osiągnięciami, a jeden z użytkowników Reddit napisał:

„Jestem prawie pewien, że wszystkie tego typu gry zostaną wykorzystane podczas hard forka lub innego problemu z siecią”.

FOMO 3D wygenerował około 25 000 transakcji, co oznacza, że ​​ma stać się następnymi „CryptoKitties” i spamować sieć Ethereum.

Odpowiedzialni sugerują, że to nic wielkiego

Jednym z najdziwniejszych czynników jest swoboda twórców. Strona internetowa FOMO 3D jest bardzo otwarta na temat tego, co próbuje zrobić gra, stwierdzając:

„Witamy w psychologicznym eksperymencie społecznym z chciwością. Chodź, kup klucz. W każdym razie wszystkie fajne dzieciaki to robią ”.

Deweloperzy skomentowali dalej:

„FOMO 3D stawia każdego gracza w przerażającej i kuszącej pozycji, aby wyjść z oszustwa i uciec z ogromnymi, zmieniającymi życie ilościami prawdziwego Ethereum. Powinieneś to wziąć… Gra opiera się całkowicie na ludzkiej chciwości, z korzyścią dla wszystkich grających. ”

Jednocześnie deweloperzy nie przyznają, że sama kreacja jest potencjalnie fałszywa i zamiast tego obwiniają osoby biorące udział w grze za wszelkie złośliwe działania, które mogą wystąpić:

„Zdajemy sobie sprawę, że pozbawiony zaufania inteligentny kontrakt zarządzający wartością w ten sposób po prostu nie był możliwy przed tym punktem w historii komputerów. W ogóle nie ma tu żadnych knowań – jest szczery, szczery i całkowicie przejrzysty ”.

Niektórzy mówią „Nie zbliżaj się”

Kolejna gra, znana jako PoWH3D – co oznacza „Proof of Weak Hands 3D” – umożliwia osobom fizycznym wymianę Ethereum na tokeny P3D, a każdy posiadacz P3D otrzyma opłatę w Ethereum za każdym razem, gdy ktoś inny wymieni token. Opłaty są rozłożone w zależności od tego, ile monet wybito w określonym czasie.

Obie aplikacje doprowadziły do ​​kilku podniesionych brwi w przestrzeni kryptowalut, i wielu z nich skorzystało z mediów społecznościowych, aby ostrzec innych entuzjastów, aby omijać.

Chociaż nie zalecamy nikomu udziału w tego rodzaju aplikacjach dApps, chcą oni pokazać siłę idei sieci Ethereum: każdy może tworzyć i uruchamiać własną aplikację, która będzie działać samodzielnie, zgodnie z inteligentne kontrakty, które zostały ustanowione w sposób pozbawiony zaufania i zdecentralizowany. Podobnie jak w sklepach z aplikacjami mobilnymi, wśród ofert o niższej jakości pojawią się przydatne aplikacje wysokiej jakości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map