Co dělá rozvědčík?

Co je to civilní rozvědka

s vnější působností, též rozvědky, výzvědné služby či špionážní služby – zjišťující úmysly zahraničních zemí, případně plnící úkoly v zahraničí (např. český ÚZSI, americká CIA, ruská SVR). Rozvědka má za úkol zabezpečovat informace, které mají původ v zahraničí.

Co dělá uzsi

Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) je česká ozbrojená zpravodajská služba s vnějším polem působnosti (rozvědka). Tento bezpečnostní sbor se zabývá sběrem, analýzou, ochranou a oprávněným využitím zpravodajsky významných informací.

Jaký je rozdíl mezi rozvědkou a kontrarozvědkou

Vojenské zpravodajství se vnitřně člení na Vojenskou zpravodajskou službu (rozvědka, získává informace z ciziny) a Vojenské obranné zpravodajství (kontrarozvědka, která pracuje uvnitř ČR).

Kdo je zpravodajec

Zatímco „zpravodajec" je u patřičné organizace (výzvědné, nebo protivýzvědné) zaměstnán, je tedy ve služebním poměru a je vázán služebním slibem, agentem je spolupracovník, který je získáván tajnou službou ke spolupráci v rozličných oblastech.

Co je to rozvědka

V oblasti vojenského zpravodajství existovaly v ČR, respektive Československu dvě vojenské zpravodajské služby: Vojenské obranné zpravodajství (kontrarozvědka) a Vojenská zpravodajská služba (rozvědka). Jejich vznik se datoval před rok 1989.

Co dělá BIS

Bezpečnostní informační služba je kontrarozvědnou zpravodajskou službou s působností na území České republiky. Naším posláním je chránit občany a naši krásnou zemi před nejrůznějšími hrozbami od terorismu až po špionáž cizích států.

Kdo kontroluje BIS

Bezpečnostní informační služba je zpravodajská instituce českého státu, která působí uvnitř jeho území. Službu řídí a kontroluje vláda ČR a její fungování upravuje zákon o Bezpečnostní informační službě (č. 154/1994 Sb.).

Kdo Ukoluje BIS

V čele Bezpečnostní informační služby stojí ředitel, který je odpovědný vládě České republiky. Ředitel je jmenován vládou, a to po projednání ve výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky příslušném ve věcech bezpečnosti, a odvoláván je rovněž vládou. Ředitelem BIS je od 15. února 2022 Michal Koudelka.

Co dělá vojenská rozvědka

Zabezpečuje informace o možném vojenském ohrožení České republiky, o činnostech namířených proti obraně ČR a o činnostech ohrožujících utajované skutečnosti v oblasti obrany ČR. V rozsahu své působnosti získává, shromažďuje a vyhodnocuje informace, které svědčí o riziku terorismu, organizovaného zločinu a sabotáží.

Kdo je Koudelka

Michal Koudelka (* 1965) je český zpravodajec, od srpna 2016 ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS), přičemž od srpna 2021 do února 2022 byl vedením BIS pouze pověřený.

Jak se dostat k vojenské policii

Požadavky. Pro přijetí do aktivních záloh VP je třeba trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, základní vojenský výcvik a splnění výběrového řízení, které se skládá z fyzického přezkoušení a psychotestu.

Co je to GRU

GRU (z ruského akronymu ГРУ znamenajícího Главное разведывательное управление, Glavnoje razvedyvatělnoje upravlenije, česky: Hlavní správa rozvědky) je ruská, dříve sovětská vojenská zpravodajská služba.

Kdo jmenuje šéfa BIS

Ředitel je jmenován vládou, a to po projednání ve výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky příslušném ve věcech bezpečnosti, a odvoláván je rovněž vládou. Ředitelem BIS je od 15. února 2022 Michal Koudelka. Ten vedl BIS původně již v letech 2016–2021, od srpna 2021 byl řízením služby pověřen.

Kdo je reditelem BIS

Vláda České republiky následně Koudelku opětovně jmenovala řádným ředitelem BIS, a to s účinností od 15. února 2022. V dubnu 2023 vláda opět navrhla jmenovat Koudelku do hodnosti brigádního generála.

Jak se stát policistkou

Podmínky přijetí do služebního poměruobčanství České republiky.věk nad 18 let.plná způsobilost k právním úkonům.bezúhonnost.střední vzdělání s maturitní zkouškou a vyššífyzickou, zdravotní a osobnostní způsobilost k výkonu služby.není členem politické strany nebo politického hnutí

Kam se jezdí na mise

Z počátku se jednalo o mise zřizované Organizací spojených národů. Od ledna 2003 se policie zapojila také do misí Evropské unie. Čeští policisté sloužili nebo slouží například v Evropě, v Bosně a Hercegovině a v Kosovu, v africké Libérii nebo v asijském Afghánistánu.

Co je to KGB

KGB (v azbuce КГБ, rusky celým názvem Комитет государственной безопасности [kamiťét gasudárstvěnoj bězapásnosti], česky Výbor státní bezpečnosti) byla hlavní sovětská tajná služba, která současně plnila úkoly špionáže, kontrašpionáže a tajné policie v Sovětském svazu.

Kdo povoluje odposlechy BIS

Za činnost BIS odpovídá vláda České republiky, která zároveň koordinuje její činnost.

Jak dlouho trva ZOP policie

Skládá se z nástupní přípravy uskutečněné na Policejní akademii v Praze (1 měsíc) a školní části realizované ve Vzdělávacím zařízení Brno, Odbor zabezpečení výuky Brno nebo Holešov, a to I. školní část (9 měsíců) a praktická část – řízená odborná praxe na vybraných útvarech Policie ČR (2 měsíce).

Jak dlouho trvá přijetí k policii

Přijímací řízení zahajuje policie s uchazečem, který doručí písemnou žádost o přijetí a splňuje výše uvedené podmínky. Přijímací řízení trvá obvykle 3 měsíce. V průběhu řízení uchazeč absolvuje psychologické vyšetření, prověrku tělesné zdatnosti, zdravotní prohlídku a další personální řízení.

Jak dlouho trvá mise

Délka mise

Většina prvních misí trvá 6-9 měsíců. Angažmá na tak dlouhou dobu patří k základním požadavkům vzhledem ke stupni zodpovědnosti, kterou terénní pracovníci Lékařů bez hranic na našich misích mají.

Co to je vojenská mise

Obecně v mezinárodních vztazích poselstvo a diplomatické zastupitelství různého druhu; v užším smyslu tzv. mise speciální, politická, technická nebo jiná reprezentace státu vyslaná do jiného státu (politická, obchodní, vojenská mise).

Co je to StB

Státní bezpečnost (zkratka StB, hovorově estébáci, slovensky Štátna bezpečnosť, ŠtB) byla československá politická policie, zpravodajská služba, která byla ihned od svého vzniku v roce 1945 pod kontrolou KSČ, díky obsazení Ministerstva vnitra ministrem Václavem Noskem, a sloužila k ovládnutí mocenských pozic a …

Jak funguje BIS

Bezpečnostní informační služba (BIS) je česká ozbrojená zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti (kontrarozvědka). Tento bezpečnostní sbor získává, shromažďuje a vyhodnocuje informace důležité pro bezpečnost, ochranu ústavního zřízení, demokratických principů a významných ekonomických zájmů České republiky.

Jaké vzdělání musí mít policista

střední vzdělání a vyšší fyzickou, zdravotní a osobnostní způsobilost k výkonu služby* není členem politické strany nebo politického hnutí nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost.