Co je index US100?

Co znamená NASDAQ

Index Nasdaq neboli Nasdaq Composite (IXIC) je index všech cenných papírů obchodovaných na americké burze NASDAQ a patří mezi hlavní světové akciové indexy. Z větší části obsahuje technologické a IT společnosti, zbytek tvoří společnosti z ostatních sektorů (spotřebitelské, biotechnologické, finanční apod.).
Archiv

Jaké akcie jsou v NASDAQ

Specializací NASDAQ je zejména obchodování s akciemi: IT firem (například Apple, Google, Microsoft, Yahoo!, Oracle Corporation, Intel, Cisco Systems, Facebook), biotechnologických firem, největších papírenských společností.

Kdy se otevírá NASDAQ

Obchodovací hodiny

Burza Trh se otevírá Trh se uzavírá
Nasdaq (Extended hours) Pondělí 03:30 Pátek 13:00
OTC Pondělí 06:30 Pátek 13:00
Oslo Pondělí 00:00 Pátek 07:20
SIX Pondělí 00:00 Pátek 08:20

Jak koupit NASDAQ

Jak začít obchodovat s indexem NASDAQ (US100)

Obchodování indexu NASDAQ je k dispozici v naší obchodní platformě xStation, kde můžete začít obchodovat s indexy nové technologie uzavřením transakcí CFD (kontrakt na rozdíly) na instrumentu US100 a využít potenciálu pákového efektu.

Jak koupit Nasdaq

Jak začít obchodovat s indexem NASDAQ (US100)

Obchodování indexu NASDAQ je k dispozici v naší obchodní platformě xStation, kde můžete začít obchodovat s indexy nové technologie uzavřením transakcí CFD (kontrakt na rozdíly) na instrumentu US100 a využít potenciálu pákového efektu.

Co je to Xetra

XETRA je elektronický trh, který nabízí obchodování nejen s německými akciemi, ale i s akciemi významných evropských či amerických společností. Systém Xetra je vysoce likvidní a je určen jak profesionálním investorům obchodujícím ve velkém objemu, tak drobným klientům, kteří obchodují prostřednictvím členů.

Jak to funguje na burze

Mechanismus fungování burzy je v zásadě velmi jednoduchý: burza je trh, na kterém se stanovují ceny cenných papírů nebo komodit podle aktuální nabídky a poptávky. Hlavním úkolem burzy je dát dohromady investory, kteří chtějí zhodnotit své peníze, a firmy, jenž potřebují kapitál.

Kde koupit Nasdaq 100

Futures na index Nasdaq-100

Prostřednictvím Fio banky lze obchodovat futures kontrakty na index Nasdaq-100. Konkrétně mini futures a od září 2019 také nejmenší micro futures, u kterých počáteční marže aktuálně činí již přístupnějších 1900 USD. Výhodou futures jsou dlouhé obchodní hodiny.

Jak koupit Americké akcie

Našli jsme několik možností, kde lze koupit americké akcie i ETF. Mezi nejznámější online brokery, pro investice do amerického akciového trhu patří například XTB nebo eToro, které umožňují nakoupit nebo prodat jednotlivé akcie nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídku USA akcií.

Kdy se otevírá Americká burza

Otevírací časy burz

Burza Otvírací doba v místním čase Otvírací doba v SEČ
Hong Kong (Hang Seng) 10:00 – 16:00 3:00 – 9:00
Tokyo (Nikkei) 9:00 – 11:00 a 12:30 – 15:00 1:00 – 3:00 a 4:30 – 7:00
New York (Dow Jones) 9:30 – 16:00 15:30 – 22:00
Praha (PX) 9:00 – 16:20 9:00 – 16:20

Co je index na burze

Indikátor popisující vývoj trhu (akciového, dluhopisového). Každý cenný papír má v příslušném indexu váhu, která odpovídá podílu tržní hodnoty tohoto cenného papíru na všech cenných papírech v daném indexu. Index slouží k jednoduššímu porovnávání konkrétní investice s vývojem daného trhu.

Kdo vlastní burzu

Burza cenných papírů Praha

Burza cenných papírů Praha, a.s.
Vlastní kapitál 384,1 mil. Kč (2022)
Zaměstnanci 32 (2022)
Mateřská společnost Wiener Boerse AG
Majitel Wiener Boerse AG

Kdy je dobře kupovat akcie

Valuace nejsou signálem pro nákup nebo prodej, ne samy o sobě. S dostatečně dlouhým investičním horizontem by mělo mít smysl nakupovat akcie prakticky kdykoli, určitě bez ohledu na to, zda je čeká ještě pád o další desítky procent, nebo již pouze nový, třeba i mnohaletý růst.

Které akcie nakoupit v roce 2023

Pět vybraných akcií si následně představíme podrobněji.

Název společnosti Symbol Půl roku
Tesla TSLA 118,30 %
Alphabet A GOOGL 24,50 %
American Express AXP 16,83 %
ASML ASML 7,66 %

Co to jsou indexy

Index představuje soubor vybraných akcií, které jsou spojeny do jednoho celku. Index můžeme definovat jako ukazatele hodnoty daného portfolia akcií. Indexy mohou být složeny buď z největších a nejdůležitějších akcií příslušné burzy nebo z akcií ze stejného sektoru.

Jak obchodovat s indexy

Jak jsme již zmínili, burzovní indexy lze obchodovat pouze prostřednictvím finančních derivátů. Sem spadají produkty jako (CFD, ETF, OPCE, Futures a další). Typické pro produkty jako například CFD je možnost spekulovat jak na růst tak i na pokles ceny.

Kdy se uzavírá burza

Kdy se na burze obchoduje

Trh (segment) Typ akce Limit pro ostatní přijetí pokynu
uzavřená fáze 08:00 – 09:15 ukončení 08:35
otevřená fáze 09:15 – 16:20 ukončení 15:40
BCPP – automatické obchody
aukční režim – uzavřená fáze 08:00 – 09:10 ukončení 08:30

Jak se nazývá burza v ČR

Pražská burza (BCPP) je jedním ze dvou organizátorů trhu s cennými papíry v České republice. Po padesátileté přestávce způsobené druhou světovou válkou a komunistickým režimem byla znovu otevřena v roce 1993. Navázala tak na činnost pražské komoditní a akciové burzy založené roku 1871.

Co má vliv na cenu akcie

Hlavním faktorem, který určuje cenu akcie, je nabídka a poptávka. Jak názvy napovídají, nabídka se týká dostupnosti konkrétního podílu a poptávka vyjadřuje touhu po něm. Nízká nabídka a vysoká poptávka zvyšují cenu akcie, zatímco vysoká nabídka a nízká poptávka ji snižují.

Jak nejlépe investovat v roce 2023

Do čeho investovat v roce 2023:Investice do sebe.Spořicí účty.Stavební spořeníPenzijní připojištěníDluhopisy.Investice do vlastního podnikáníForex.Podílové fondy.

Kdo vyplaci nejvetsi dividendy

Nejlepší světové dividendové akcie

Název společnosti ISIN 1 rok
Münchener Rück DE0008430026 51,05 %
IBM US4592001014 -4,66 %
Deutsche Telekom DE0005557508 4,26 %
BASF DE000BASF111 9,81 %

Co je investice do indexu

Index představuje cenový pohyb zboží a cenných papírů (akciový index) na finančních trzích. Aktiva v indexu mohou mít stejnou váhu nebo se mohou procentuálně lišit. Většina indexů (jako je americký S&P 500 nebo německý DAX) převádí cenové pohyby akcií na body. Do indexu lze investovat například prostřednictvím ETF.

Co jsou to indexy

Index je klíčový nástroj, který umožňuje relativní porovnání v čase či prostoru. Akciové indexy mapují vývoj na jednotlivých trzích, popř. jednotlivých oborech. Zřejmě nejsledovanější světové indexy jsou Dow Jones Industrial Average (DJIA), Nasdaq Composite nebo Standard & Poor's 500.

Kdy vznikla první burza

Slovo burza pochází z latinského výrazu bursa – výměna. První burza (Beurs) byla založena v Antverpách roku 1531 a obchodovalo se na ní se směnkami, zlatými a stříbrnými mincemi. Počátky newyorské burzy sahají do roku 1817, kdy se obchodníci začali scházet pod platanem v ulici Wall Street.

V jaký čas nakupovat akcie

Valuace nejsou signálem pro nákup nebo prodej, ne samy o sobě. S dostatečně dlouhým investičním horizontem by mělo mít smysl nakupovat akcie prakticky kdykoli, určitě bez ohledu na to, zda je čeká ještě pád o další desítky procent, nebo již pouze nový, třeba i mnohaletý růst.