Jak dlouho vydrží domácí strouhanka?

Co se dá dělat se strouhankou

Strouhanka má v kuchyni široké využití. Vysypáváme s ní formy, obalujeme zeleninu, sýry, masa, ryby, zahušťujeme s ní. Hodí se do knedlíků, knedlíčků do polévky, do omáček, polévek, těstovin – Těstoviny s rybou, lilkem a strouhankou, zelenin – Pórek se strouhankou, bramborových pokrmů, pomazánek, placek.

Jak rychle usušit pečivo

Další možnost, jak pečivo usušit je rozložit kostky pečiva v jedné vrstvě na plech a sušit na 160 stupňů přibližně 10 minut. Pečivo ke konci hlídejte, přeci jen každá trouba peče trochu jinak. Po vychladnutí pečivo umelte.
Archiv

Jak udělat co nejrychleji strouhanku

Pečivo přesypte do misky a nechte minutku vychladnout. Poté dejte kostky do mixéru, robota nebo mlýnku a udělejte z něho strouhanku. Strouhanku uložte do uzavíratelného obalu nebo ihned použijte.

Jak sušit pečivo

"Pečivo by se mělo rozkrájet, nechat důkladně usušit například na sítku přikrytém papírovým ubrouskem a pak uložit v papírovém sáčku, nebo ustrouhat a uložit v čisté suché nádobě. Když má někdo rohlíky někde pohozené a po několika dnech se rozhodne, že z nich udělá strouhanku, tak je to špatné," tvrdí Vladimír Ostrý.
Archiv

Jak udělat kukuřičnou strouhanku

Kukuřičné lupínky nasypu do mikroténového sáčku a rozklepu paličkou na maso. Kousky marinovaného kuřete obalím v rozdrcených kukuřičných lupíncích a takto připravené stripsy v cornflakes smažím na rozpáleném oleji.

Jak se dělá panko strouhanka

Z plátků toastového chleba odkrojte kůrky a nechte chleby den až dva usušit. Poté je nastrouhejte na hrubém struhadle nebo jemně pomixujte nahrubo. Pečte napečicím papíře v troubě na nízký výkon (150 °C) asi 3 minuty, potom obracečkou otočte a dopečte další 3 minuty.

Jak využít staré rohlíky

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Jak uchovat strouhanku

Strouhanku skladujte ve vzduchotěsné nádobě tak, aby k ní neměl přístup vzduch. Navlhlá strouhanka snadno plesniví. POZOR: strouhanka také chutná potravinovým molům, proto je vhodná nádoba se šroubovacím víčkem, případně neprodyšný sáček, uzavřený sponou/klipem.

Jak obalovat v kukuřičné strouhance

Kukuřičné lupínky si rozdrtíme na menší kousky, můžeme v sáčku rukou nebo rozbít paličkou na maso. Kotletu si obalíme v těstíčku a následně v rozdrcených lupínkách, to je dalo by se říct, kukuřičná strouhanka.

Co je to panko strouhanka

Panko je japonská strouhanka vyrobená ze speciálního bílého chleba. Má hrubší strukturu oproti klasické strouhance. Její předností je, že během smažení nenasákne tolik tuku jako klasická strouhanka a je mnohem křupavější. Je vhodná pro obalování masa, ryb i zeleniny.

Co použít místo strouhanky na obalení

Jen klasické obalování – mouku, vajíčko a strouhanku – stále používat nemusíte! Strouhanku nahradí třeba ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky, které rozdrtíte v čisté utěrce obyčejným kuchyňským válečkem.

Co je bílá strouhanka

Panko je japonská strouhanka vyrobená ze speciálního bílého chleba. Má hrubší strukturu oproti klasické strouhance. Její předností je, že během smažení nenasákne tolik tuku jako klasická strouhanka a je mnohem křupavější. Je vhodná pro obalování masa, ryb i zeleniny.

Co se starym Sladkym Pecivem

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Co dělat s tvrdým pečivem

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.

Jak uchovat domácí rohlíky

V praxi se doporučuje uchovávat pečivo při pokojové teplotě 18 °C, zabalené do čisté utěrky a následně vložené do vhodné nádoby. Tu je nutné pravidelně čistit, popř. dezinfikovat octovým roztokem (omezuje plesnivění). Pečivo nevystavujte světlu, protože snižuje obsah vitaminů, ale ani vzduchu, jelikož ho vypařuje.

Jak zdrave Smazit řízky

Vhodným tukem je tak například olej řepkový, který obsahuje vysoký podíl omega-3 mastných kyselin, zároveň má vysoký bod zakouření (okolo 200°C). Naše babičky smažily řízky na sádle, které má bod zakouření 188°C, takže také patří mezi vhodné tuky.

Jak udělat řízky bez oleje

Do větší mísy nasypeme lupínky, které lehce rozdrtíme. V nich pak obalíme naložené maso. Ideální je, když máme mísu s uzávěrem a maso v míse jen protřepeme, takže se obalí rovnoměrně. Naskládáme řízky na plech s pečicím papírem a dáme péct na 30 minut do trouby.

Jak nahradit strouhanku ve Strudlu

Místo strouhanky můžete použít také nadrcené piškoty, strouhaný perník, kokos nebo jemně mleté ořechy. Strouhanku můžete také před nasypáním na těsto osmažit na másle. V takovém případě bude mít skvělou chuť, ale počítejte s tím, že osmažená strouhanka už příliš šťávy z jablek nenasaje.

Proč se maso obaluje v mouce

Maso, houby nebo zeleninu máme připravené, osolené a jdeme na to. Nejdříve obalujeme v mouce. Ta musí být hladká, nejlépe prosátá, můžeme ji promíchat se lžičkou prášku do pečiva. Díky tomu bude nadýchaná a dobře přilne.

Jak vyuzit starou věku

Prostě cokoliv z pečiva vám zbyde, dokážete využít.Chleba ve vajíčku – vaječná topinka. Jednoduché a rychlé jídlo, které milují dospělí i děti.Topinky – třeba k tataráku.Francouzské toasty.Žemlovka.Panzanella – netradiční italský salát.Strouhanka.Krutony.Rozpečte pečivo v troubě

Jak změkčit staré pečivo

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.

Jak dlouho vydrží rohlík

Trvanlivost: 1 – 7 dnů nebo zmrazit

1 den: je třeba počítat s tím, že rohlíky a křehké pečivo vydrží čerstvé jeden den. Pokud je ještě čerstvé a křehké zmrazíte, pak se prodlouží jejich životnost na 6 – 8 měsíců. 3 – 5 dní: pšeničný chléb má dobu spotřeby několik dní, tmavší pečivo vydrží obvykle déle.

Jak dlouho vydrží domácí pečivo

Chleba s vyšším množstvím žitné mouky vydrží čerstvý déle. Rohlíky, housky, kaiserky či ciabatty jsou nejchutnější prvních 6 – 8 hodin. Potravináři jim přisuzují jepičí život. Je to potravina s doporučenou dobou spotřeby jeden den.

Jak udělat těstíčko na řízky

Vejce rozšleháme s mlékem, osolíme, opepříme, přidáme mouku, rozmačkaný česnek a lžičku papriky. Vznikne husté, hladké těstíčko. Medailonky namáčíme v těstíčku a smažíme na rozpáleném oleji z obou stran. Podáváme s vařenými brambory a zeleninovým salátem.

Na čem je nejlepší smažit řízky

Možností je více, ale nejdříve si řekneme, na čem určitě ne. Řízky nesmažte na másle ani na olivovém oleji, oba tuky se rychleji připalují a nedopadlo by to dobře. Naopak bez obav použijte sádlo, slunečnicový olej nebo přepuštěné máslo, to dodá řízkům nebeskou vůni. Zásadně smažte vždy na rozpáleném tuku.