Jak skladovat domácí sušené maso?

Jak dlouho vydrží sušené maso

Domácí sušené maso vydrží 1-2 měsíce. Tady si lépe vede to kupované, které můžete skladovat až 1 rok. V sušičce houby dehydratujete za 5-8 hodin. Sušit byste neměli víc než na 50 °C.
Archiv

Jak se skladuje sušené ovoce

Nezapomeňte doma zajistit vhodné podmínky pro skladování mrazem sušeného ovoce a zeleniny. Důležitým faktorem je i světlo a teplota. Měli bychom je skladovat na tmavém a suchém místě a při pokojové teplotě (do 22 °C). Zároveň je dobré je chránit před přímým slunečním zářením.

Jak marinovat sušené maso

Marináda na maso

V misce promíchejte 2 prolisované stroužky česneku s 5 lžícemi sójové omáčky, 3 lžícemi worcestrové omáčky, 1 lžící červené uzené papriky, 1 lžíci cukru a se solí, se solí opatrně. Velmi záleží na tom, jakou sojovou omáčku použijete, protože i ta sama o sobě dokáže být velmi slaná.

Kdy jíst sušené maso

Sušené maso se ti místo oběda bude hodit při všech jiných příležitostech, než jsou ty běžné denní. V tomto případě je obrovskou výhodou jeho váha. Ideálně se tak hodí jako doplněk na lyže, během náročného dne, kdy nezbývá času na jídlo a nebo jen tak jako chuťovka k vínu či pivu.

V čem skladovat sušené maso

Jerky není náročné na skladování. Skladovat jej můžeme v teplotě od 0°C do 30°C. Ideální je sušené maso uchovat v pokojové teplotě a tmě, jelikož jerky nemá rádo denní světlo. Doporučujeme skladovat ve špajzu nebo šuplíku, ovšem pokud jerky zapomeneš v batohu, nic se nestane.

Kde skladovat sušené maso

Samozřejmě za předpokladu, že dodržíte všechna následující doporučení pro správné skladování. Nebojte není to nic složitého. Jerky může být v teplotě od 0 °C do 30 °C ovšem přímý sluneční svit jim nedělá dobře. Nejlepší je JERKY mít ve tmě a pokojové teplotě například ve špajzu, šuplíku nebo klidně zapomenuté v batohu.

Jak dlouho vydrží sušená jablka

Jak dlouho vydrží správně uskladněné sušené ovoce Při teplotě zhruba 15 °C zůstane ovoce stabilní po dobu 1 roku. Při teplotě zhruba 25 °C vydrží sušené ovoce poloviční dobu, tedy asi 6 měsíců.

Jak dlouho marinovat maso na sušení

Nakrájené pruhy dát do igelitového sáčku, přidat marinádu a marinovat 6-8 hodin v ledničce. Pak maso trochu osušit papírovým ubrouskem a naskládat do susičky. Doba sušení se pohybuje od 5 do 15 hodin – záleží na síle masových kousků.

V čem naložit sušené maso

Marináda: sůl, pepř, worchestrová omáčka nebo omáčka tamari. Vše smícháme, důkladně rozetřeme, aby se rozpustila sůl a potřeme jí plátky masa. Po 10 – 12 hodinách marinování můžeme maso vyndat, lehce osušit ubrouskem a začít sušit.

Proč jíst sušené maso

Sušené maso totiž neobsahuje nic, po čem by mohla jít kila nahoru, ba naopak. Díky své nižší energetické hodnotě a vysokému obsahu bílkovin je skvělou volbou například ke svačině! Sušené maso od pardubické společnosti Fine Gusto je velice kvalitní a neobsahuje žádná umělá dochucovadla.

Jak dlouho se tráví sušené maso

Je vhodné otevřené balení zkonzumovat do 48 hodin.

Jak dlouho vydrží sušené ovoce

Jak dlouho vydrží správně uskladněné sušené ovoce Při teplotě zhruba 15 °C zůstane ovoce stabilní po dobu 1 roku. Při teplotě zhruba 25 °C vydrží sušené ovoce poloviční dobu, tedy asi 6 měsíců. Pro delší skladování dejte ovoce do mrazáku, kde vydrží téměř neomezeně dlouho.

Co se dá sušit v sušičce na ovoce

Sušení ovoce, zeleniny a hub v sušičce. Sušit lze prakticky jakékoli ovoce a zeleninu. K sušení vybírejte jen zralé (nikoli přezrálé) suroviny, bez známek poškození či napadení hnilobou nebo plísní. Nebojte se sušit ani kyselé nebo málo sladké plody (například kyselá jablka), právě naopak!

Jak nakrájet jablka do sušičky

Správně usušené plody jsou tuhé. Jablka oloupejte (není nezbytné), odstraňte jádřinec a nakrájejte na 5mm plátky nebo kroužky. Pokud chcete, můžete posypat skořicí. Správně usušené plody jsou měkké.

Jak uchovat sušená jablka

Křížaly je ideální uchovávat v uzavřených dózách na suchém, tmavém a chladném místě, kde bude zabráněno přístupu vzduchu a vlhkosti. Teplota pro uskladnění sušených plodů by neměla přesáhnout 15 °C. Dodržíme-li tyto podmínky, měly by nám křížaly vydržet 1 až 2 roky.

Jak dlouho se suší maso v sušičce

Doba sušení se pohybuje od 5 do 15 hodin – záleží na síle masových kousků. Maso nemá být přesušené, mělo by se podobat kůži. Po usušení opět otřít přebytečný tuk papírovým ubrouskem, zabalit do papírového ubrousku a nechat odpočívat 2 hodiny před skladováním.

Jak správně sušit maso

Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.

Jak naložit sušené maso

Marináda: sůl, pepř, worchestrová omáčka nebo omáčka tamari. Vše smícháme, důkladně rozetřeme, aby se rozpustila sůl a potřeme jí plátky masa. Po 10 – 12 hodinách marinování můžeme maso vyndat, lehce osušit ubrouskem a začít sušit.

Jak dlouho sušit maso ve visu

Po 1 týdnu sušení doporučuji maso zmáčknout. Jestli je pořád měkké sušíme dál. Hotové maso by nemělo při zmáčknutí "pružit".

Jak konzumovat sušené maso

Využití sušeného masa.

Méně známou metodou konzumace sušeného masa je rehydratace. Rehydratace je v podstatě obrácený proces vysoušení masa. Sušené maso vložíme do hrnce, zalijeme vodou například s bujónem. Po určité době vaření maso získá určitou část vody zpět a má prakticky totožné vlastnosti jako maso čerstvé.

Jak udělat sušené jídlo

Dehydrování hotových pokrmů V tomto případě nejdříve pokrm klasicky uvaříte a až teprve poté dáte vše sušit. Na trailu stačí směs zalít horkou vodou a chvíli nechat nabobtnat a je hotovo. Na sušení se hodí především jídla obsahující nějakou omáčku nebo takové, které jsou krémové konzistence.

Jak skladovat sušené fíky

Sušené fíky mohou být skladovány po dobu několika měsíců v chladném a tmavém místě nebo v chladničce. Sušené fíky by měly být dobře zabalené, aby se na vzduchu nevysušily a neztvrdly. Nutriční složení fíků na základě dat dostupných v aktuální verzi Databáze složení potravin ČR.

Jak dlouho sušit maso v sušičce

Pak maso trochu osušit papírovým ubrouskem a naskládat do susičky. Doba sušení se pohybuje od 5 do 15 hodin – záleží na síle masových kousků.

Jak dlouho sušit v sušičce ovoce

Ovoce se musí oloupat a pak krájet obyčejně na sílu 1 cm, kromě hroznů, které se suší celé, ale doba sušení hroznů je 18-24 hodin podle velikosti. Ostatní ovoce se suší od 7 do 14 hodin.

Jak sušit jablka aby Nezhnědla

Sušičku zapneme na stupeň 3 a sušíme 4 hodiny. Potom sušičku vypneme a plata asi na hodinu rozložíme, aby z ovoce vyšla pára. Před každým dalším zapnutím sušičky je důležité ovoce lehce nadzvednout například dřevěnou špachtličku, případně přerovnat od středu k okrajům a naopak.