Jak zamknout Word heslem?

Jak zamknout text ve Wordu

V nabídce Soubor klepněte na položku Informace a následně v části Oprávnění na tlačítko Zamknout dokument. V nabídce zvolte příkaz Zašifrovat pomocí hesla. Zobrazí se dialog, ve kterém zadejte bezpečnostní heslo a potvrďte ho tlačítkem OK.
Archiv

Jak zamknout dokumenty

Šifrování dokumentů heslemOtevřete dokument, který chcete chránit heslem.Vyberte Soubor > Informace.Vyberte Zamknout dokument > zašifrovat pomocí hesla. Poznámka: V Excel vyberte Zamknout sešit. V PowerPoint vyberte Zamknout prezentaci.Zadejte heslo a vyberte OK.Znovu zadejte heslo a vyberte OK.
Archiv

Jak povolit úpravy ve Wordu

Povolení úprav v dokumentuPřejděte na Soubor > Informace.Vyberte Zamknout dokument.Vyberte Povolit úpravy.

Jak editovat Word

Pokud chcete v dokumentu provést změny, vyberte v pravém horním rohu možnost Upravit dokument > Upravit. Pokud dokument vytvořil někdo jiný, nemusí úpravy povolit. Můžete přejít na Soubor > Uložit jako, uložit ho pod jiným názvem a upravit nový dokument.

Jak odemknout Word s heslem

Odemknutí zamčeného dokumentuNa kartě Revize klikněte ve skupině Zámek na Omezit úpravy.V podokně úloh Omezit formátování a úpravy klikněte na Odemknout.Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla, zadejte ho.

Co znamená Kotva ve Wordu

Objekt při vložení je ukotven k odstavci, ve kterém se v tom okamžiku nacházel kurzor. (Výjimkou je způsob obtékání Rovnoběžně s textem, u kterého k ukotvení nedochází – viz dále.) Ukotvení je symbolizováno znakem kotvy, který je možno vidět, když daný objekt vybereme kliknutím tlačítkem myši (obrázek nahoře).

Jak uložit soubor s heslem

Zamčení excelového souboruVyberte Soubor > Informace.Vyberte pole Zamknout sešit a zvolte Šifrovat pomocí hesla.Zadejte heslo do pole Heslo a pak vyberte OK.Potvrďte heslo do pole Znovu zadat heslo a pak vyberte OK.

Jak zamknout tabulku ve Wordu

Pokud chcete uzamknout buňky v listu, postupujte takto:Vyberte buňky, které chcete zamknout.Na kartě Domů klikněte ve skupině Zarovnání na malou šipku a otevřete tak místní okno Formát buněk.Na kartě Zámek zaškrtněte políčko Uzamčeno a potom kliknutím na OK zavřete místní nabídku.

Jak upravit styly ve Wordu

Styl můžete upravit přímo v Galerii stylů, aniž byste použili text v dokumentu.Na kartě Domů klikněte v Galerii stylů pravým tlačítkem na jakýkoli styl a pak klikněte na Změnit.V části Formátování proveďte požadované změny, například změny písma, velikosti, barvy, zarovnání, řádkování nebo odsazení.

Jak zrušit heslo u dokumentu

Zvolte Nástroje > Ochrana > Šifrovat > Odstranit zabezpečení. Odeberte zabezpečení: Možnosti se liší v závislosti na typu zabezpečení heslem použitého v dokumentu. Pokud má dokument heslo pro otevření dokumentu, odstraňte je z dokumentu kliknutím na tlačítko OK.

Jak zrušit heslo u souborů

Otevřete dokument a zadejte aktuální heslo. Přejděte na Informace o > >Zamknout dokument > zašifrovat heslem. Vymažte heslo v poli Heslo a klikněte na OK.

Jak zalamovat text ve Wordu

Přejděte na Formát obrázku nebo Formát obrazce a vyberte Uspořádat > Zalamovat text. Pokud je okno dostatečně široké, Wordzalamovat text přímo na kartě Formát obrázku.

Jak přidat kreslení do Wordu

Klikněte v dokumentu na místo, kde chcete vytvořit výkres. Na kartě Vložení klikněte ve skupině Ilustrace na tlačítko Obrazce. Když najdete obrazec, který chcete vložit, poklikejte na něj, abyste ho automaticky vložili, nebo ho kliknutím a přetažením nakreslete do dokumentu.

Jak zamknout PDF heslem

Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. Vyberte možnost Soubor > Ochránit soubor heslem. Případně můžete vybrat možnost Nástroje > Chránit > Ochránit soubor heslem.

Jak zamknout buňky

Pokud chcete uzamknout buňky v listu, postupujte takto:Vyberte buňky, které chcete zamknout.Na kartě Domů klikněte ve skupině Zarovnání na malou šipku a otevřete tak místní okno Formát buněk.Na kartě Zámek zaškrtněte políčko Uzamčeno a potom kliknutím na OK zavřete místní nabídku.

Jak Ztučnit tabulku ve Wordu

Tabulku označíte a na pásu karet Nástroje tabulky klikněte na záložku Návrh. Zde vyberete Ohraničení -> Ohraničení a stínování. Po kliknutí se otevře okno Ohraničení a stínování, viz obrázek dole. Zde máte možnost nastavit styl čáry, barvu a šířku.

Jak vytvořit nový styl

Pravým tlačítkem myši klikněte na text, na kterém chcete nový styl založit. Na zobrazeném minipanelu nástrojů klikněte na Styly a potom klikněte na Vytvořit styl. V dialogovém okně Vytvořit nový styl podle formátování styl pojmenujte a klikněte na OK. Váš nový styl se teď zobrazí v Galerii stylů.

Jak nastavit formátování ve Wordu

Formátování textuVyberte text, který chcete formátovat. Pokud chcete vybrat jedno slovo, poklikejte na něj. Pokud chcete vybrat řádek textu, klikněte nalevo od něj.Vyberte možnost, pomocí které změníte písmo, jeho velikost nebo barvu, nebo použijte pro text tučné písmo, kurzívu nebo podtržení.

Jak správně zalamovat text

Na listu vyberte buňky, které chcete formátovat. Na kartě Domů klikněte ve skupině Zarovnání na Zalamovat text. (V desktopové Aplikaci Excel můžete také vybrat buňku a potom stisknout kombinaci kláves Alt + H + W.)

Jak dát text do bloku Word

Zarovnání textu do blokuKlikněte na libovolné místo odstavce, který chcete zarovnat do bloku.Na kartě Domů klikněte ve skupině Odstavec na zarovnat text do bloku .

Jak zapnout kreslení

Pokud máte zařízení s dotykovým ovládáním, karta Kreslení se zapne automaticky. Jinak ho zapněte tak, že vyberete Možnosti souboru > > Přizpůsobit pás karet > Kreslení.

Jak kreslit grafy ve Wordu

Pokud chcete vytvořit jednoduchý graf přímo ve Wordu, klikněte na Vložení > Graf a vyberte požadovaný graf. Klikněte na Vložení > Graf. Klikněte na typ grafu a pak poklikejte na požadovaný graf.

Jak uložit Soubor s heslem

Zamčení excelového souboruVyberte Soubor > Informace.Vyberte pole Zamknout sešit a zvolte Šifrovat pomocí hesla.Zadejte heslo do pole Heslo a pak vyberte OK.Potvrďte heslo do pole Znovu zadat heslo a pak vyberte OK.

Jak uložit zamčené PDF

Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. Přejděte na Soubor > Tisk nebo klikněte na ikonu Tiskárna v panelu nástrojů. V dialogovém okně Tisk zvolte jako tiskárnu možnost Adobe PDF. Zadejte název souboru a klikněte na tlačítko Uložit.

Jak zamknout buňku ve vzorci

Vyberte buňky, které chcete zamknout. Na kartě Domů klikněte ve skupině Zarovnání na malou šipku a otevřete tak místní okno Formát buněk. Na kartě Zámek zaškrtněte políčko Uzamčeno a potom kliknutím na OK zavřete místní nabídku.