Čím vymalovat kurník?

Co nesmí chybět v kurníku

Kurník by měl mít dostatečně velké okno (i světlo rozhoduje o snášce), a dále regulovatelné větrací okénko. Obojí je možno v létě nahradit pletivem, v kurníku však nesmí být průvan. Mimo krmítka a napáječky nesmí chybět hřad či hřady, na jednu slepici je potřeba 15 cm hřadu. A zde bývá největší kámen úrazu.

Čím natřít kurník

A správná odpověď je hašené vápno. V každém dobrém hobby marketu nebo obchodu s chovatelskými potřebami můžete také narazit na tzv. vápenný nátěr, i ten se k vybílení a dezinfekci kurníku skvěle hodí. Lze do něj přidat i nejrůznějších dezinfekční prostředek, nabízí se třeba Savo.
Archiv

Čím čistit kurník

Jak často by se kurník měl čistit a existuje nějaké ustálené pravidlo Jednou týdně. Minimálně jednou týdně kurník vyčistíme od kuřinců, očistíme bidla a vyměníme podestýlku. Pokud se vám bude chtít, můžete všechny stěny, bidla a snášková místa otřít roztokem sava.
Archiv

Co se dává do kurníku

Pořídit si kvalitní kurník nestačí, budete do něj muset dát slepicím podestýlku, a tu pravidelně vyměňovat. Jako podestýlka je ideální sláma. Pokud slámu nemůžete sehnat, postačí čisté dřevěné hobliny. Ty dostanete i lisované v chovatelských potřebách.

Co dát slepicím do kurníku

Slámu nařezanou na menší části považuje většina chovatelů za nejlepší způsob podestýlkového řešení. Sláma vydrží dlouho suchá a její absorpční vlastnosti jsou také výborné. Výhodou slámy je také to, že dokáže dobře eliminovat i zápach ze slepičinců. Listí z ořešáku.

Co do kurníku na podlahu

Sláma dobře izoluje, je měkká, dostupná a cenově přijatelná. Čas od času pak jen hráběmi odstraníte starou slámu a přidáte novou. Beton. Pokud nepočítáte každou korunu a pro kurník máte zajištěné trvalé místo, je beton solidní volbou, jak uvnitř kurníku dosáhnout čisté a zdravé podlahy.

Co dát slepicím do Popeliště

A tím pádem slepici nejdůkladněji očistí. Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou.

Co je proti Čmelíkům

K likvidaci čmelíků doporučujeme postřik Rebel čmelíkostop, kterým se ošetřují kurníky nebo haly. Dodáváme i ekologické postřiky proti čmelíkům s přírodním složením. Příkladem je insekticid Pest Protect proti čmelíkům, kterým se ošetřují i psí boudy, přípravky Ekosip a další.

Jak se starat o kurník

Je potřeba alespoň jednou týdně kurník vyčistit od slepičinců, očistit bidýlka, vyměnit podestýlku, vymýt misky na krmení a napáječky. Jednou ročně se doporučuje kurník vybílit vápnem, tím se celý vydezinfikuje.

Co na Čmelíky u slepic

V případě výskytu tohoto roztoče je možné použít přírodní biocid ATAK Křemenitý prášek. Jedná se o hubení čmelíků mechanickou cestou, tj. obsahuje přírodní křemenitý prášek (z fosilizovaného planktonu), který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla škůdce, který následně hyne v důsledku dehydratace.

Co dát do výběhu pro slepice

Každý výběh by měl mít pevný základ, který zajistí uvnitř výběhu bahna a vody co nejméně. Skvělou volbou je tak štěrk nebo i malé oblázky, nejsou špičate, a tak drůbeži nijak neublíží. Stačí tak pár kil aspoň dvě vrstvy na sobě rozházet volně na zem do výběhu a máte hotovo. Palety.

Co dát do Popeliště pro slepice

Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou. Jak vypadá popelení slepice se můžete podívat na následujícím videu.

Jak by měl vypadat kurník

Kurník by měl mít dostatečně velké okno (i světlo rozhoduje o snášce), a dále regulovatelné větrací okénko. Obojí je možno v létě nahradit pletivem, v kurníku však nesmí být průvan. Mimo krmítka a napáječky nesmí chybět hřad či hřady, na jednu slepici je potřeba 15 cm hřadu. A zde bývá největší kámen úrazu.

Jak se pozná že má slepice čmelíky

Čmelík kuří dosahuje velikost od 0,4 do 1,0mm. Zbarvení muňky u slepic se liší v závislosti na tom, kolik krve již nasála. Nenakrmení čmelíci u slepic mají většinou světle šedou barvu, nakrmení bývají zbarveni do rudo hněda. Čmelík kuří je noční tvor, který se živí krví svého hostitele.

Jak vypadají Čmelíci u slepic

Čmelík kuří, neboli muňka je drobný pavoukovitý parazit o velikosti okolo 0,5 mm. Jeho barva je šedá až červená, v závislosti na objemu nasáté krve. Čmelíci se na první pohled podobají klíštěti a také se jako klíště chovají – přisají se na slepice a začnou pít jejich krev.

Jak dlouho žije kur domácí

5 – 10 letKur domácí / Délka života

Co dát do kurníku pro slepice

Po čem sáhnoutŘezaná sláma. Slámu nařezanou na menší části považuje většina chovatelů za nejlepší způsob podestýlkového řešení. Sláma vydrží dlouho suchá a její absorpční vlastnosti jsou také výborné.Listí z ořešáku. Listy vlašského ořechu mají mocné antibiotické účinky.

Co na čmelíky u slepic

V případě výskytu tohoto roztoče je možné použít přírodní biocid ATAK Křemenitý prášek. Jedná se o hubení čmelíků mechanickou cestou, tj. obsahuje přírodní křemenitý prášek (z fosilizovaného planktonu), který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla škůdce, který následně hyne v důsledku dehydratace.

Jak často čistit kurník

Kurník. Četnosti čistění kurníku se odvíje od jeho velikosti a od počtu slepic, které v něm přebývají. Minimálně by to ovšem mělo být jednou za měsíc. Je třeba vykydat starou a špinavou podestýlku, odstranit slepičince z hřadů, vymést všechny pavučiny po zdech.

Jak velký musí být kurník pro 10 slepic

Pokud hledáte kurník pro 10 slepic, pak pro Vás bude ideální prostor s podlahovou plochou 1,5-2,5 m2. Záleží ale také na tom, jak je prostor kurníku koncipován, kolik má hřadů a snáškových hnízd.

Co odpuzuje čmelíky

Listy z vlašského ořechu se doporučuje přimíchat do podestýlky a rovněž do hnízda pro snášku. Čmelíky ořechové listí odpuzuje, a působí tak antiparazitický.

Jak dlouho vydrží Čmelík bez slepice

Čmelík kuří hledá hostitele a saje na něm v noci. Během dne se na ptácích prakticky nevyskytuje, jen při extrémně silném zamoření. Bez hostitele a tím pádem bez potravy vydrží velmi dlouho, až 34 týdnů.

Co dát do Popeliště

Slepičí koupel

Díky koupeli v popelišti se zbaví nepříjemných roztočů. Nejlepší je smíchat do popeliště písek s popelem. Jaký popel je nejlepší Z uhlí – není podstatné, zda to bude z černého, dřevěného nebo z hnědého uhlí.

Kdy Snasi kurice

týdnů ještě nejsou připravené na pravidelné snášení vajíček. Začátek období snášky a tedy období, kdy se kuřičky stanou nosnicemi, se liší plemeno od plemene. Některé kuřičky vám tedy začnou snášet v 18. týdnu, jiné si dávají na čas a první snáška nastává až v týdnu dvacátém.

Jak má být velký kurník pro 5 slepic

Pokud plánujete chov do 5 slepic, pak pro Vás bude ideální kurník s podlahovou plochou 1-1,5 m2, podle toho, jak je rozvržen prostor kurníku.