Blockchain wykorzystuje ekspansję: eksploracja technologii Blockchain w celu rozwinięcia franczyzy

Franczyza Blockchain

Technologia Blockchain przesuwa granice poza transakcje kryptowalutowe i zastosowanie różnych form ewidencji. Ta technologia wydaje się nieustępliwa w penetracji nawet tych sektorów, które dotychczas zachowywały swój status quo.

Od świata sztuki po ekscytujące gry w piłkę nożną i koszykówkę, które ociekają ze skóry, blockchain nadal sprawia, że ​​czuje się jak „wielka ryba”.

Następnym portem, który wielu chętnie odkrywa, jest franczyza op-ed na Forbes autorstwa Eda Teixeiry, dyrektora operacyjnego Franchise Grade, franczyzowej firmy badawczej z Nowego Jorku. Nie ma wątpliwości, że nieodłączne cechy technologii blockchain sprawiają, że ma ona zastosowanie w wielu różnych firmach, które nie są nawet związane z kryptowalutami – jest to najpopularniejszy przypadek użycia.

Franczyza Blockchain

Wykorzystanie łańcucha bloków w połączeniu z innymi innowacyjnymi technologiami daje świetne rezultaty w procesach zarządzania łańcuchem dostaw, a także w promowaniu wydajnych systemów opieki zdrowotnej.

Odkrywanie nowych terenów dzięki Blockchain

Teixeira w swoim artykule podkreśla potencjał, jaki tkwi w możliwości wykorzystania technologii blockchain we franczyzie, który był przedmiotem dyskusji na ostatnim Komitet Prawa Franczyzowego International Bar Association spotkanie odbyło się we Włoszech. Prawnik Craig Tractenberg, który pracuje w Fox Rothschild LLP, powiedział na spotkaniu:

„Jedna z dyskusji przy okrągłym stole dotyczyła wykorzystania technologii blockchain we franczyzie. Osoby zaznajomione z technologią blockchain wiedzą, że można ją wykorzystać poza transakcjami kryptowalutowymi i zastosować do dowolnego przechowywania danych. Przewidywane zastosowania tej technologii cyfrowej księgi publicznej dotyczą płatności cyfrowych, inteligentnych kontraktów i systemów zarządzania rekordami baz danych ”.

Znane są technologie przełomowe, które eliminują potrzebę pośrednictwa przy ustalaniu większości transakcji, co mimo wszystko może zapewnić wydajne procesy i mniejsze prowizje przekazywane stronom trzecim w zależności od rodzaju działalności. Inteligentne kontrakty mogą być również stosowane w podejściu peer-to-peer, czyli umowach samozadowolnych, które są zamykane po spełnieniu wymaganych z góry określonych warunków.

Tractenberg wyjaśnia to, odnosząc się do kilku platform, mówiąc:

„Dyskusja wyszczególniła komercyjne zastosowanie technologii w kontekście franczyzy. Wspomniano o FOODCOIN Ecosystems jako globalnym rynku żywności i produktów rolnych, zaprojektowanym w celu wyeliminowania pośredników dzięki wykorzystaniu inteligentnych kontaktów. Kolejną rozwijającą się firmą jest FANTOM Foundation, która ma aplikacje do rezerwacji żywności, geolokalizacji i zarządzania łańcuchem dostaw. Protokół Carry zapewnia sprzedawcom i klientom platformę do komunikowania się i rozumienia siebie nawzajem, a także stanowi kanał reklamowy.

Należy przypomnieć, że amerykański sprzedawca detaliczny Walmart Inc. niedawno wprowadził system, w którym dostawcy zielonych warzyw liściastych mają wdrażać technologię blockchain w celu śledzenia i bezpieczeństwa żywności..

Walmart Blockchain

Przeczytaj: Walmart wymaga, aby dostawcy warzyw używali Blockchain do śledzenia zanieczyszczenia

Docenianie klientów w Crypto

W swoim artykule Teixeira widzi wprowadzenie programów nagród jako innego sposobu wykorzystania blockchain w sektorze detalicznym. Chanticleer Holding, który był dobrze znany ze swoich stablecoinów (American Burger and Hooters), wprowadził program lojalnościowy dla Hooters.

Dyrektor generalny grupy Michael Pruitt stwierdził wówczas:

„Klienci mogą mieć program lojalnościowy kryptowaluty we wszystkich markach Chanticleer Holding – i nie tylko. Działa na platformie handlowej Mobivity Mind i wypłaci w Merits, kryptowalucie, która wykorzystuje tę samą infrastrukturę i zasady Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i nie tylko. ”

Niektórzy gracze z branży kosmetycznej zaplanowali również nagradzanie swoich wiernych klientów kryptowalutami, co nie tylko zwiększy ich bazę klientów, ale także zwiększy wykorzystanie i przyjęcie kryptowaluty w branży detalicznej.

Pierwsza franczyza Blockchain

Najszybciej rozwijający się dostawca energii w Europie Uruchom ponownie energię zainicjował pierwszą franczyzę blockchain – RED-P – korzystając z modelu, który daje przedsiębiorcom możliwość wykazania się menedżerską finezją poprzez biznes energetyczny.

Przedsiębiorcy musieli posiadać określoną kwotę Tokeny MWAT co dało im dostęp do handlu aż 1MWAT na platformie RED-P. Minimum 10000 tokenów (Red City Franchise) umożliwia posiadaczom sprzedaż energii w ich mieście zamieszkania, podczas gdy tokeny MWAT w zakresie 10000000 lub więcej dają posiadaczom wyłączne prawo do posiadania pod-franczyz w kraju zamieszkania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map