Litecoin Halving

Litecoin, który od początku roku doprowadził do zwyżkowych trendów w kryptoekonomii, był w tym ponownie w poniedziałek, a spinoff bitcoin odnotował dwucyfrowy procentowy wzrost ceny za największy wzrost wśród najlepszych monet tego dnia..

Rzeczywiście, 10 czerwca cena litecoina wzrosła o około 11 procent, osiągając 24-godzinny rekord powyżej 128 USD, po czym ustabilizowała się powyżej 125 USD. Dochodzi po piętach LTC, zyskując w zeszły piątek około 10 procent, ze 109 do 120 dolarów.

Ceny są nadal dalekie od rekordowego poziomu LTC z grudnia 2017 r., Który wynosił 375 USD, ale najnowszy wzrost kryptowaluty stawia ją jeszcze bardziej na zielono z nowszych perspektyw: obecnie moneta wzrosła o 49 procent w ciągu miesiąca, czyli o 128. procent w ciągu ostatniego kwartału i wzrost o 14 procent w ciągu roku.

Litecoin Halving

Poniedziałkowy występ Litecoina umieścił kryptowalutę w czołówce największych projektów tego dnia na rynku. Po ostrym spadku poniżej 7500 USD w zeszłym tygodniu, cena bitcoina (BTC) wzrosła o prawie cztery procent do 7930 USD. Ether (ETH) zyskał sześć procent, osiągając 244 USD. XRP wzrósł o około pięć procent, osiągając 0,396 USD.

Obecna kapitalizacja rynkowa Litecoina wynosi 7,8 miliarda dolarów, co czyni go czwartą co do wielkości walutą cyfrową w kryptoekonomii. Ta kapitalizacja rynkowa to prawie czysty miliard dolarów, wyprzedzając gotówkę bitcoin (6,96 miliarda dolarów), który obecnie zajmuje piąte miejsce na rynku.

Wzrost następuje po podwojeniu ceny litecoin w pierwszym kwartale 2019 r. Był to dotychczas najlepszy kwartał tej kryptowaluty. Wartość LTC wzrosła czterokrotnie od początku stycznia, kiedy moneta była nadal wyceniana na 30 dolarów.

W związku z tym, ostatnie wyniki litecoina zostały uznane przez niektórych analityków za bycze wskaźniki dla szerszej przestrzeni kryptowalut. Jeszcze więcej analityków argumentowało, że zbliżające się „zmniejszenie o połowę” Litecoina jest głównym powodem presji kupna.

Dlaczego w centrum uwagi jest Halvening Litecoina?

Na początku sierpnia blockchain Litecoin przejdzie tak zwany halvening, kiedy jego nagrody za wydobycie zostaną zmniejszone z 25 LTC do 12,5 LTC.

Halvening następuje co cztery lata, pozostałość po bazie kodu Bitcoin, z której pierwotnie rozwidlono Litecoin. Cena LTC gwałtownie wzrosła przed poprzednim spadkiem o połowę – co spowodowało zmniejszenie nagród z 50 LTC do 25 LTC – w 2015 r..

A więc co halvening ma wspólnego z ceną? Niedobór, czyli najmniej dostrzegany niedobór, po prostu mówiąc.

Jedną z głównych zalet inwestycyjnych kryptowalut, takich jak bitcoin i litecoin, jest to, że są one aktywami deflacyjnymi, tj. Ich emisje mają twarde kapsle. Nigdy nie powstanie więcej niż 21 000 000 BTC i nie więcej niż 84 000 000 LTC zostanie odpowiednio wydobytych.

Tak więc w kontekście halveningsów bitcoin i litecoin stają się coraz rzadsze, a na wynos dla niektórych inwestorów jest to, że popyt (a tym samym ceny) wzrośnie wraz ze spadkiem podaży.

Niektórzy zgadzają się z tą tezą, inni nie. Niezależnie od tego, oczy wielu interesariuszy kryptoekonomii będą zwrócone na Litecoina, ponieważ jego halvening, który nastąpi 8 sierpnia 2019 r., Poprzedzi spadek emisji Bitcoina z maja 2020 r. O kilka miesięcy.

To odpowiednia pozycja dla Litecoina, okrzykniętego ostatnio siecią „komplementarną” w stosunku do Bitcoina – jest podobna, ale na tyle różna od Bitcoina, że ​​można go uznać za bezpieczny teren testowy dla większego i bardziej popularnego łańcucha bloków.

Oczywiście, halvening Litecoina sam w sobie nie jest takim testem, chociaż wielu będzie postrzegać to jako potencjalną wskazówkę, jak w przyszłym roku pójdzie własny halvening Bitcoina. Jeśli cena LTC nadal będzie rosła przed sierpniem, to ta dynamika niewątpliwie zwiększy wrażenie, że cena bitcoinów będzie zachowywać się podobnie.

Cokolwiek się stanie, górnicy będą najbardziej dotknięci tym problemem, ponieważ wkrótce otrzymają mniej litecoinów za swoje wysiłki niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak twórca Litecoina, Charlie Lee, zasugerował, że wydobycie będzie nadal opłacalne dla większości górników LTC po halveningu.

Halving bloku Litecoina nastąpi za 56 dni! https://t.co/EBWbsIUp47

Oto kilka statystyk dotyczących opłacalności wydobycia. Po zmniejszeniu o połowę górnicy nadal są rentowni, mając elektryczność poniżej 10 centów. Wiele osób płaci tylko 5 centów i dlatego powinno kontynuować wydobycie LTC po halvingu. (https://t.co/AcQPEjdNtb) pic.twitter.com/VtA9aAv7FS

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 10 czerwca 2019 r