Prywatność Bitcoin

Ponieważ rządy globalne zaczynają zwiększać swoje zaangażowanie w zapobieganie, wykrywanie, a następnie przejmowanie dochodów pochodzących z przestępstw przechowywanych w postaci kryptowalut i technologii blockchain, wydaje się, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA chce pójść w ich ślady. Departament rządowy niedawno opublikował zawiadomienie o zamówieniu wstępnym, w celu uzyskania informacji od odpowiednich interesariuszy dotyczących procesu dochodzeniowego w dziedzinie kryminalistyki blockchain.

Dla tych, którzy nie są tego świadomi, powiadomienia przed zamówieniem wydawane przez agencje rządowe Stanów Zjednoczonych są sposobem dla zainteresowanych stron na zadawanie konkretnych pytań związanych z potencjalną ofertą. W przypadku pre-solicitation wydanego 30 listopada, zatytułowanego „The Department of Homeland Security (DHS) Small Business Innovation Research (SBIR) FY19 PreSolicitation”, zawiadomienie jest powiązane konkretnie z analizą łańcucha bloków.

Prywatność Bitcoin

Po rozbiciu zawiadomienia wydaje się, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest zainteresowany wysłuchaniem przyszłych propozycji, które pomogą w znalezieniu rozwiązania dla organów ścigania do przeprowadzania analizy kryminalistycznej protokołów blockchain. Co więcej, zawiadomienie odnosi się również do stworzenia aplikacji blockchain, która ma zdolność analizowania pojawiających się kryptowalut.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego odwołuje się do Monero i Zcash.

Co ciekawe, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdził, że chociaż „najbardziej znanym przypadkiem użycia byłby prawdopodobnie Bitcoin”, wcześniejsze starania dotyczyły już kryminalistyki blockchain dotyczącej wiodącej na świecie kryptowaluty. Wręcz przeciwnie, agencja są bardziej zaniepokojeni z branżą kryptowalut w jej szerszym kontekście. W rzeczywistości wstępne wezwanie odnosi się bezpośrednio do monet zapewniających prywatność, takich jak Monero i Zcash.

Prywatność Kryptowaluty

Przeczytaj: Co to są monety prywatności?

Ponadto zauważono, że trwające badania nad szeregiem czynników związanych ze zjawiskiem technologii blockchain, w szczególności mechanizmami konsensusu, bezpieczeństwem, prywatnością, Internetem przedmiotów (IOT) i szyfrowaniem, muszą być kontynuowane..

W całym ogłoszeniu Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest generalnie pozytywnie nastawiony do cyfrowego ekosystemu, dodając, że „technologie te mogą radykalnie przekształcić działania rządu i sektora prywatnego”. Jednak agencja zwróciła również uwagę na znaczenie analizy blockchain w odniesieniu do skutecznego egzekwowania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i zgodności z KYC (Know Your Customer).

Ponadto, chociaż Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego uznaje, że pewne cechy kryptowalut, takie jak poziom prywatności i anonimowości, które oferują użytkownikom, jest niezwykle ważne, aby organy ścigania mogły mieć większy nadzór nad transakcjami, aby zapewnić wykrycie nielegalnej działalności..

Należy zauważyć, że chociaż ogłoszenie o zamówieniu wstępnym dotyczy pytań technicznych związanych z tematem, w chwili obecnej nie poszukuje jeszcze konkretnych propozycji od ekspertów branżowych. Uważa się, że będzie to kolejny etap dla Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Departamenty rządowe USA kontynuują eksplorację dzięki Blockchain

Niedawne zawiadomienie o zamówieniu wstępnym wydane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika z niedawnego zainteresowania ze strony Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obronie (DARPA). Agencja jest organizacją odpowiedzialną za dostarczanie Departamentowi Obrony materiałów badawczych i jako taka chce stworzyć warsztat, który koncentruje się na wykorzystaniu blockchain bez pozwolenia.

Jednak w przeciwieństwie do zawiadomienia o uprzednim wezwaniu wydanym przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które dotyczy głównie środków dochodzeniowych organów ścigania, naukowcy z DARPA są zainteresowani rozproszonymi protokołami konsensusu bez pozwolenia. Naukowcy są przekonani, że w szczególności trzy główne filary wymagają dalszych badań. Obejmuje to możliwość motywowania bez wykorzystywania tradycyjnych pieniędzy, modeli bezpieczeństwa dla protokołów rozproszonych i dalszej analizy centralizacji na arenie rozproszonego konsensusu.

Warsztaty DARPA blockchain zostały zaplanowane na 14-15 lutego i mają się odbyć w hrabstwie Arlington w Wirginii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me