Ethereum on Fire: widzi dzienne zużycie gazu, a Chainlink uruchamia Mainnet

Ethereum

Sieć Ethereum obsługuje tyle aktywności, ile kiedykolwiek miała, dzięki stałemu trendowi wzrostu rosnącego popytu.

29 maja na stronie trackera Etherscan wykazał, że Ethereum przetworzył ponad 49 miliardów jednostek gazu w płatnościach dla operatorów węzłów tego dnia, co jest nowym rekordem dla drugiego co do wielkości publicznego blockchaina za Bitcoinem.

Ethereum

Gaz jest podstawową jednostką cenową używaną w ekosystemie Ethereum, która pomaga użytkownikom określić, ile kosztuje wykonanie transakcji i inteligentnych kontraktów. Jedna jednostka gazu składa się z 20 Gwei, co jest nazwą eteru (ETH), rodzimego zasobu i symbolicznego paliwa sieci projektu. Jeden gwei to 10 ** 9 wei, a jeden wei to 1/10 ** 18 jednego eteru.

Wczoraj sieć Ethereum pobiła rekord całkowitego dziennego zużycia gazu. pic.twitter.com/c4ybS3vcoQ

– ETHGasStation (@ETHGasStation) 30 maja 2019 r

Rosnąca aktywność sieci nie doprowadziła do poważnych przeciążeń, ponieważ opłaty transakcyjne i czasy transakcji pozostały w tym tygodniu na niskim poziomie. W przypadku stacji benzynowej ETH w lokalizacji analizatora gazów zalecana cena gazu dla transakcji wynosiła jeden gwei w momencie publikacji – około 0,005 USD – a średni czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji wynosił jeden blok lub około 12 sekund.

Takie wyniki były znacznie lepsze niż wtedy, gdy aktywność Ethereum wzrosła w przeszłości, a mianowicie kiedy popularność CryptoKitties po raz pierwszy eksplodowała w 2017 roku, a transakcje w sieci blockchain zostały mocno spowolnione, co doprowadziło do płacenia nietypowo wysokich opłat przez użytkowników w celu uzyskania szybszych potwierdzeń..

Jeśli chodzi o to, co doprowadziło do obecnej fali aktywności, bez wątpienia głównym motorem był powracający do kryptoekonomii optymizm. Ponieważ ceny bitcoinów, eteru i innych najlepszych monet wykazywały tendencję wzrostową w ostatnich miesiącach, presja kupna rośnie wokół tych projektów.

Tak więc, gdy kupuje się więcej eteru, zużywa się więcej eteru – aw niektórych przypadkach taki eter jest blokowany w zdecentralizowanych aplikacjach finansowych, takich jak MakerDAO CDP, w celu zaciągania pożyczek stablecoin tylko po to, aby kupić więcej eteru. Niedawno kwota niespłaconych pożyczek na najlepszych platformach DeFi Ethereum po raz pierwszy osiągnęła wartość 100 milionów USD, co wskazuje na rosnący popyt.

https://twitter.com/max_bronstein/status/1134095369783169024

Jednak poza zwykłym wykorzystywaniem i spekulacjami, gry oparte na technologii blockchain, na których opiera się Ethereum, również zyskują na popularności. Na przykład, zwolennicy CryptoKitties, Dapper Labs, niedawno ujawnili nową bitwę royale w Cheeze Wizards, w której pojawiło się już 1000 eterów przesłanych jako płatności za tokenów czarodziejów do pojedynku..

To, co się jeszcze okaże, to czy odpowiednio więcej skoków zatorów w sieci nastąpi, zanim aktualizacja Ethereum „ETH 2.0” Serenity zmaterializuje.

Kolejny kamień milowy? Zdecentralizowane Wyrocznie na Ethereum, dzięki ChainLink Mainnet

Aktywacja sieci głównej ChainLink 30 maja nie pobiła żadnych rekordów, ale była kamieniem milowym dla szerszego ekosystemu Ethereum.

Dzieje się tak dlatego, że uruchomienie sieci mainnet przyniosło zdecentralizowane możliwości wyroczni do Ethereum, rzeczywistość, która może okazać się, że inteligentne kontrakty łańcucha blokowego będą „mądrzejsze” niż kiedykolwiek, ponieważ wyrocznie te będą w stanie przekazywać dane ze świata rzeczywistego do inteligentnych, skądinąd, inteligentnych rozwiązań Ethereum. kontrakty.

Przewodnik Chainlink

W powiązanym ogłoszenie, Lider społeczności ChainLink i dyrektor generalny SmartContract.com Siergiej Nazarow wyjaśnili, w jaki sposób projekt wykorzystał decentralizację do weryfikacji danych zewnętrznych, które otrzymują i wysyłają wyrocznie:

„Podejście Chainlink do rozwiązania problemu„ jednej zaufanej strony trzeciej ”wykorzystuje tę samą metodę, która zabezpiecza same inteligentne kontrakty: zdecentralizowane obliczenia. Sieć Chainlink umożliwia wielu niezależnym węzłom wykonywanie zdecentralizowanych obliczeń dotyczących dokładności danych wejściowych, zanim zostaną one zapisane w inteligentnym kontrakcie ”.

W tym poście Nazarow powiedział, że niektóre z pierwszych sieci wyroczni w Ethereum będą skupiać się na uzyskiwaniu „wiarygodnych cen rynkowych”, np. kurs wymiany ETH-USD.

Tak więc, podczas gdy Ethereum jest coraz bardziej używane niż kiedykolwiek, możliwości w łańcuchu blokowym i wokół niego również stale osiągają nowe wyżyny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map