Bitcoin

W 2019 r., Po tym, jak prezydent Chin Xi Jinping ujawnił, że blockchain jest jedną z najważniejszych technologii w tym kraju, chińskie władze podwoiły rozprawę z kryptowalutami, która rozpoczęła się w 2017 r..

Ludowy Bank Chin, krajowy bank centralny, szybko wydał szereg ostrzeżeń przeciwko osobom zaangażowanym w kryptowalutę, twierdząc, że osoby zajmujące się aktywami cyfrowymi zostaną „natychmiast usunięte”, dodając, że ICO i podobne mechanizmy pozyskiwania funduszy pozostają ryzykownymi inwestycjami, jeśli nie jest całkowicie oszustwem.

Następnie firmy kryptowalutowe działające w Chinach zaczęły zamykać operacje, decydując się na przeniesienie się do różnych lokalizacji, aby uniknąć kontroli chińskiego rządu.

Pomimo tej szczegółowej analizy, Bitcoin pozostaje popularnym tematem dyskusji wśród chińskiej opinii publicznej, co sugeruje, że nadal istnieje zainteresowanie publiczne kryptowalutą, mimo że większość Chińczyków nie ma środków ani odpowiednich powiązań, aby nielegalnie kupować BTC..

Bitcoin zyskuje popularność w Chinach

Bitcoin przeszedł piekielny wzrost w ciągu ostatnich kilku tygodni, przekraczając kluczowe opory cenowe co kilka dni. Podobno ten rajd jest tak duży, że przyciągnął całkiem chińską publiczność.

Tak jak wskazany przez użytkownika Twittera Molly, Bitcoin, który osiągnął 10 000 dolarów, stał się czwartym najgorętszym tematem na Weibo – chińskiej wersji Twittera – w weekend. To szalony wyczyn, ponieważ Weibo ma dziesiątki milionów użytkowników w całych Chinach.

#bitcoin  hit 10 000 $ jest teraz popularnym tematem w Weibo, czwartym najgorętszym temacie dzisiaj pic.twitter.com/kW2iEDrTYT

– molly (@molllliy) 9 lutego 2020 r

Zdolność Bitcoina do trendowania na Weibo została podkreślona przez ostatnie dane udostępnione przez witrynę danych kryptowalut LongHash. Oni napisali że indeks wyszukiwania Baidu dla chińskiej wersji Bitcoina ostatnio gwałtownie wzrósł, „osiągając 39 600, osiągając nowy rekord w ciągu ostatniego miesiąca”.

Wygląda na to, że zainteresowanie to wynika z rewersu znanej w Chinach gazety publikującej wiadomości o Bitcoinie.

Samson Mow, dyrektor ds. Strategii w Blockstream, odnotowany że Securities Times China – „tradycyjny rynek mediów finansowych o ogromnym zasięgu – opublikował wczoraj artykuł opisujący silny wzrost bitcoina w 2020 r. i wzrost do 10 000 USD, o czym przypadkowo mówili chińscy internauci w Weibo.

Securities Times China właśnie opublikował artykuł na temat #Bitcoin skacząc o 45% w tym roku i osiągając 10 000 $. Jest to tradycyjny rynek mediów finansowych o ogromnym zasięgu. #Chiny #Zwyżkowy &# 127769; pic.twitter.com/AJu2MOiQA8

– Samson Mow (@Excellion) 10 lutego 2020 r

Najnowsze emocje Chin związane z wiodącą kryptowalutą nastąpiły w momencie, gdy kraj zbliżył się do uruchomienia własnego zasobu cyfrowego. 

Nie jest jasne, w jaki sposób wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego przez chiński rząd wpłynie na przyjęcie i dyskusję Bitcoin w tym kraju.

Ameryka też jest podekscytowana kryptowalutą

Nie tylko Chiny są podekscytowane ostatnimi zmianami na rynku kryptowalut.

Anegdotycznie, ten pisarz widział coraz więcej raportów z głównego nurtu o Bitcoinie, odkąd zaczął on rosnąć na początku roku. Przykładem jest Mike Novogratz i Tom Lee, dwaj inwestorzy i analitycy kryptowalut, pojawili się w mediach głównego nurtu w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Ten główny nurt medialny wzbudził również zainteresowanie detaliczne Bitcoinem ze strony zachodnich.

Inwestor kryptowalut Alistair Milne zauważył, że dane Google Trends dotyczące terminu „halving bitcoina” zdecydowanie wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni, napędzane licznymi dyskusjami i zainteresowaniem związanym z fundamentalnym wydarzeniem, które zdaniem analityków spowoduje jeszcze wyższy wzrost ceny BTC.

Dane Google dotyczące trendów „halving bitcoina”

&# 129323; pic.twitter.com/C9rnkArfCw

– Alistair Milne (@alistairmilne) 6 lutego 2020 r

Ponadto analityk Crypto Kea zauważył, że zainteresowanie wyszukiwanym hasłem „Kup Bitcoin” ostatnio osiągnęło najwyższy poziom od siedmiu miesięcy – najwyższy od czerwca 2019 r. Mówiąc dokładniej, wskaźnik osiągnął „10” w perspektywie długoterminowej, z maksymalna metryka to 100.

1 / Wyszukiwanie w Google dla "Kup Bitcoin" właśnie osiągnął najwyższy poziom od 7 miesięcy (9 punktów). Długoterminowy trend wzrostowy jest niezaprzeczalny. Ostatni raz, gdy wynik osiągnął 10, to:

Listopad ’13 (szczyt byka),

Maj ’17 (cena na parabolicznym rozbiegu),

Czerwiec ’19 (średniookresowy szczyt)

>Luty ’20 (cena za paraboliczny rozruch?) pic.twitter.com/tkdXIEvM3Q

– CryptoKea (@CryptoKea) 20 stycznia 2020 r

Dodał, że „długoterminowy trend wzrostowy” dla tego wskaźnika, który jest skorelowany ze wzrostem ceny Bitcoina, jest „niezaprzeczalny”, wskazując na logarytmiczny korytarz potwierdzający, że z czasem coraz więcej osób chce kupować kryptowalutę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me