Bitcoin

Po raz kolejny, drugi weekend z rzędu, w ciągu ostatnich kilku dni Bitcoin śmigał w tę iz powrotem, gdy rynek kryptowalut stał się niestabilny.

Poniższy wykres najlepiej to ilustruje, ponieważ pokazuje nagły wzrost bitcoina w sobotę wieczorem do 9950 USD z 9600 USD, a następnie gwałtowny załamanie z dziennego maksimum 10 030 USD do zaledwie 9580 USD zaledwie 24 godziny później.

Analitycy są obecnie podzieleni co do tego, co ta ostatnia zmienna akcja cenowa oznacza dla krótkoterminowych perspektyw rynku kryptowalut.

Niedźwiedzi argument

Joe McCann, wybitny handlowiec kryptowalutowy, który pracuje jako strateg chmury i sztucznej inteligencji w firmie Microsoft, niedawno podał pięć powodów, dla których jest krótkoterminowo niedźwiedzi na Bitcoinie w swoim Kanał telegramu. Są one następujące

  • Błyskawiczny krach Bitcoina na początku tego tygodnia, który w ciągu kilku godzin sprowadził go z 10300 USD do zaledwie 9250 USD, sugeruje, że krótkoterminowy trend jest niedźwiedzi.
  • Rajd BTC w niedzielę był „stopieniem” opartym na niskich wolumenach, co sugeruje słabość i wyczerpanie byków.
  • W niedzielę stopa finansowania na BitMEX i innych giełdach depozytów zabezpieczających była „nadmiernie dodatnia”, gwałtownie wzrastając, gdy ceny próbowały wzrosnąć. Sugerowało to, że wartości długie były następnie przekraczane, a następnie prawdopodobnie zmniejszane, gdy cena spadła do 9700 USD zaledwie kilka godzin temu.
  • Bitcoin nie był w stanie zamknąć się powyżej kluczowego poziomu zniesienia Fibonacciego wynoszącego 10180 USD.
  • BTC pozostaje dolnym pasmem Bollingera na dziennym wykresie od pięciu dni, widząc odrzucenia na 20-dniowej prostej średniej ruchomej, co oznacza, że ​​„sprzedający [mają] kontrolę”.

Poniżej znajduje się również wykres od analityka Smart Contracter, przedsiębiorcy, który w połowie 2018 roku napisał, że spodziewał się, że Bitcoin spadnie do dna w okolicach 3200 USD (stało się to zaledwie kilka miesięcy później). Wykres przedstawia opinię analityka, że ​​Litecoin tworzy obecnie niedźwiedzi wzór fali, który prawdopodobnie spowoduje spadek kryptowaluty o ponad 10%.

Lubię śledzenie $ ltc jako wskaźnik alternatywnej siły, w przeszłości dobrze mi to wychodziło.

ta akcja cenowa przez cały weekend wydaje mi się falą B płaską, a głębsza fala C jeszcze przed nami.

Jestem teraz w zasadzie płaski i po prostu nie lubię wibracji, które dostaję od głównych RN pic.twitter.com/Pav6BY2D1V

– &# 127812;&# 127794; Benjamin Blunts&# 127794;&# 127812; (@SmartContracter) 23 lutego 2020 r

Jest to istotne dla BTC, ponieważ LTC udowodniło, że działa jako trochę wodza dla rynku kryptowalut. Przykład: był to jedyny wzrost kryptowaluty na początku 2019 r., Zwiększając się o dziesiątki procent co kilka tygodni, gdy Bitcoin osiągał poziom około 4000 USD.

Oznacza to, że powinno spaść LTC, tak samo powinno być z Bitcoinem.

Byczy argument

Chociaż istnieją czynniki spadkowe, niektórzy twierdzą, że średniookresowy trend wzrostowy pozostaje niezmieniony.

Znane branżowe treści Josh Rager zamieścił poniższy wykres w następstwie niedawnego spadku wartości Bitcoin do 9600 USD. Zasugerował, że ruch nie jest tak niedźwiedzi, jak niektórzy go malowali, zauważając, że BTC „spadł i podskoczył w pobliżu cotygodniowego / dziennego wsparcia około 9580 USD”.

Jest to ważne, ponieważ 9500 USD było absolutnie niezbędne dla byków w ciągu ostatnich kilku tygodni, a nawet miesięcy, a poziom ten pełnił rolę punktu zwrotnego dla tego rynku. Rzeczywiście, 9500 USD było ceną, po której BTC osiągnął szczyt we wrześniu / październiku „chińskiej pompy”.

$ BTC

Cena spadła & odbił się blisko cotygodniowego / dziennego wsparcia około 9580 $

Utrzymanie powyżej 9550 USD jest dobrym znakiem w wyższych ramach czasowych, a przebicie poniżej 9300 USD nadal będzie odwracać tendencję niedźwiedzia

Niższe ramy czasowe w kanale spadkowym, ale wykres tygodniowy nadal nie potwierdził odwrócenia trendu pic.twitter.com/vCZzAajReD

– Josh Rager &# 128200; (@Josh_Rager) 24 lutego 2020 r

BTC, którym udało się go utrzymać po raz kolejny w ciągu kilku dni, dobrze wróży sprawie byka.

Trader Smokey, popularny komentator rynkowy, zauważył również, że czterogodzinna chmura Ichimoku dla Bitcoin „znów zaczyna zwyżkować”, dodając, że na tym samym wykresie są inne „dobre znaki”. Dodał, że 12-godzinny poziom Kumo w chmurze Ichimoku „pięknie się trzyma”, podczas gdy MACD pokazuje znaki, zobaczy pozytywny krzyż.

Długoterminowy trend Bitcoina pozostaje pozytywny

Cokolwiek wydarzy się w krótkim okresie, wśród czołowych analityków i inwestorów w branży panuje zgoda co do tego, że Bitcoin pozostaje zdecydowanie zwyżkowy w perspektywie długoterminowej.

Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, Mark Yusko – szef Morgan Creek Capital, firmy zarządzającej inwestycjami – zauważył, że fundamentalny trend Bitcoina jest zdecydowanie pozytywny. Podał trzy czynniki na poparcie swojego radosnego sentymentu:

  1. Zbliżający się halving nagród blokowych w 2020 r. O połowę, co obniży stopę inflacji Bitcoin o połowę.
  2. Rosnący poziom wykorzystania i adopcji kryptowalut, o czym świadczy rosnąca liczba aktywnych portfeli na Bitcoin.
  3. Ciągła dewaluacja walut fiducjarnych przez banki centralne, które wykorzystują niskie stopy procentowe i zakupy aktywów na dużą skalę, aby pobudzić wzrost gospodarczy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me