Jak wydobywać Bitcoin Private

Bitcoin Private to długo oczekiwana kryptowaluta, która czerpie z bitcoin to, co najlepsze, czyni ją około 4x szybszą i dodaje do niej aspekt prywatności Zcash (zk-SNARKS). Jest to pierwszy fork, który obejmował dwie różne monety, zarówno Bitcoin, jak i Zclassic (widelec Zcash).

Posiadacze Bitcoin i Zclassic otrzymali stosunek BTCP 1: 1. Oznacza to, że gdybyś miał 1 BTC i 2 ZCL przed forkiem, otrzymałbyś 3 BTCP. Rozwidlenie nastąpiło 28 lutego 2018 roku, a premiera mainetu miała miejsce około 2 marca 2018 roku.

Jak wydobywać Bitcoin Private

Oto krótki wykres, który sporządził zespół Bitcoin Private, porównując BTCP z innymi forkami BTC

Możesz dowiedzieć się więcej o Bitcoin Private, w tym o portfelach i jak je odebrać z wideł w naszym szczegółowym przewodniku znajdującym się tutaj.

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące Bitcoin Private, przejdźmy do wydobywania BTCP.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie. Prywatny zespół bitcoin ma oficjalną listę większości pul wydobywczych na swojej stronie internetowej.

Syn Tech http://equihash.sonofatech.com/
WFMPools https://zpool.wfmpools.com/
Wrzutniki monet https://btcp.coinblockers.com
Btcprivate.pro http://btcprivate.pro/
Btcprivate.pro

(solo)

http://solo.btcprivate.pro/
Vicious Miner http://viciousminer.com/
Miningcrypto.cash http://btcp.miningcrypto.cash/
Panda Mines http://pandamines.com/

Na stronie dostępne są cztery różne kategorie. Oficjalna pula wydobywcza jest prowadzona przez zespół BTCP, a wszystkie opłaty idą na rozwój monety. Pule sponsorowane są weryfikowane i przekazują część swoich opłat zespołowi BTCP. Zweryfikowane pule oznaczają, że przetestowały baseny i wiedzą, że płacą. Niezweryfikowane oznacza, że ​​nie zostały przetestowane przez zespół BTCP.

W tym samouczku użyjemy http://btcprivate.pro – pula sponsorowana. Wybrałem ten basen ze względu na ich wyjątkowe cechy. Mają większą pulę, mają serwery w USA, UE i Azji, pobierają 1% opłat i przekazują połowę swoich opłat zespołowi BTCP, mają API, a także stronę do sprawdzania i zmiany ustawień górników, i oni mają niestandardowy próg płatności. Oznacza to, że możesz połączyć swoje płatności w jedną wypłatę dziennie, tygodniowo lub w dowolnym momencie!

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie.

Wydobywanie CPU

To tylko dwie opcje wydobywania Equihash przy użyciu procesora. Jednym z nich jest Minergate, ale nie wolę ich, ponieważ pobierają duży procent Twoich zysków ze względu na łatwy w użyciu system, który mają. Jedynym prawdziwym górnikiem jest nheqminer firmy Nicehash. Możesz pobierz prekompilowane pliki binarne dla systemu Windows lub Linux.

Nie będziemy się skupiać na wydobywaniu procesorów, ponieważ jest to nieopłacalne w porównaniu do wydobywania GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

W przypadku wydobywania na GPU istnieje wiele programów dla Nvidii, ale ten, który uważam za najlepszy, to górnik CUDA firmy EWBF. Górnik ma 2% opłaty za rozwój. Górnik jest kompatybilny z Windows i Linux. Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707546.0

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

górnik – serwer basen górniczy –Port Port –użytkownik wallet_public_key.pracownik –pass x –pec

Zastąp „miningpool” żądanym serwerem (eu.btcprivate.pro, us.btcprivate.pro, asia.btcprivate.pro)

Zastąp „port” odpowiednim portem (jedyną opcją jest 2827)

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela. Upewnij się, że używasz przezroczystego adresu, zaczyna się od b, a nie adresu ekranowanego, zaczyna się od z

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP. Komputer biurowy dla jednego komputera, a następnie b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.gamingcomputer dla innego komputera.

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Tam, gdzie na obrazie znajduje się czerwona strzałka, oznacza to, że wykrył GPU. Niebieska strzałka wskazuje temperaturę i prędkość każdego GPU, a także całkowitą prędkość. Zielona strzałka wskazuje zużycie energii przez każdy GPU.

Wydobywanie GPU – AMD

Do wydobywania GPU jest wiele programów dla AMD, ale tym, który uważam za najlepszy, jest górnik ZCash firmy Claymore. Górnik pobiera 2,5% opłaty za programowanie lub 2% opłaty za programowanie podczas korzystania z połączenia SSL. Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.0

Jeśli potrzebujesz wersji dla systemu Linux, pobierz ją pod adresem https://github.com/nanopool/ClaymoreZECMiner/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

ZecMiner64.exe -zpool kopalnia: port -zwal wallet_public_key.worker -zpsw x -allpools 1 -i 8 -asm 1

Jeśli używasz Linuksa, usuń wszystkie polecenia setx.

Zastąp „miningpool” żądanym serwerem (eu.btcprivate.pro, us.btcprivate.pro, asia.btcprivate.pro)

Zastąp „port” odpowiednim portem (jedyną opcją jest 2827)

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela. Upewnij się, że używasz przezroczystego adresu, zaczyna się od b, a nie adresu ekranowanego, zaczyna się od z

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.officecomputer, a następnie b1PR4MkpD5BpRu6BUbX1uCz9ptuPzjoY3FP.gamingcomputer

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Jeśli używasz dużych procesorów graficznych (1 GB pamięci lub więcej na GPU, przejdź do # 5 w sekcji problemów, nawet jeśli oprogramowanie do wydobywania wydaje się działać)

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Pierwszy obraz pokazuje, że górnik powinien odebrać wszystkie GPU w twoim systemie (w moim przykładzie są to 3 GPU Vega)

Następny obraz przedstawia temperaturę procesora graficznego i prędkość wentylatora w miejscu, w którym znajduje się czerwona strzałka, oraz prędkość procesora graficznego i łączną prędkość, gdy jest wyświetlana niebieska strzałka..

Jeśli wystąpią problemy, możesz spróbować kilku rzeczy.

  • Użyj -asm 0 lub nie używaj flagi asm zamiast -asm 1. Uwaga dla kart Vega musisz użyć -asm 1 w przeciwnym razie pojawi się błąd.
  • Spróbuj nie używać poleceń setx. W przypadku kart Vega otrzymałem błąd openCL, zanim użyłem tych opcji.
  • Jeśli pojawi się błąd nieprawidłowej puli, spróbuj dodać lub usunąć flagę -allpools.
  • Jeśli twój górnik ulegnie awarii po chwili, spróbuj zmniejszyć intensywność, używając -i 6 zamiast -i 8
  • Możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Z ich ustawień klikania w zakładce Zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk OK.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile bitcoinów prywatnych zarobię dziennie?

Zwykle, aby to rozgryźć, poszedłbyś do http://whattomine.com i użyj ich kalkulatora. Na przykład https://whattomine.com/coins/167-zcl-equihash możesz wpisać swoją prędkość, zużycie energii i koszt energii elektrycznej i zobaczyć przybliżone oszacowanie, ile ZCL wydobędziesz w jeden dzień, a także ile to jest w USD.

Ponieważ BTCP został wydany w zeszłym tygodniu, kalkulator nie jest jeszcze dostępny. Możemy jednak użyć wzoru, aby określić przybliżone oszacowanie.

block_reward / ((network_hash_rate / your_hash_rate * block_time) / (60 * 60 * 24)) * procent

W przypadku BTCP mamy:

  • block_reward = 1,5625
  • network_hash_rate = stale się zmienia. Z http://www.btcprivate.pro obraz strony głównej pokazał 25,24 Msol / s, więc musimy przekonwertować na sol / s, więc 24,25 * 1000 * 1000 = 24250000
  • your_hash_rate = na obrazku systemu AMD pokazuje około 1383
  • block_time = 2,5 minuty, ale jest to bardziej jak 3 minuty, więc 3 * 60 = 180 sekund
  • procent = byłoby 100%, ale musimy odjąć opłatę za oprogramowanie puli i górnika, więc 100- (1 + 2,5) = 96,5%

Na naszym przykładzie otrzymalibyśmy

1, 5625 / ((24250000/1383 * 180) / (60 * 60 * 24)) * 96,5% = 0,041

Oznacza to, że mielibyśmy przybliżone oszacowanie 0,041 BTCP dziennie.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać BTCP. Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny w pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki i ustawić niestandardowe opcje wypłat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me