Crypto pochodne

Narracje pojawiają się i znikają szybko w przestrzeni kryptograficznej, przy czym niektóre postępują w kierunku materialnych produktów i zmian, podczas gdy inne spadają na bok. O zbliżającym się wejściu instytucji do kryptowalut spekulowano od ponad roku, z kilkoma definitywnymi oznakami, że główne instytucje jeszcze w pełni podjęły decyzję.

Pomimo wskazówek, takich jak rekord w skali szarości 2,8 miliarda dolarów aktywa w zarządzaniu (AUM) na drugi kwartał, kontrakty terminowe Bakkt w testach oraz Fidelity spodziewane jest wprowadzenie platformy kryptograficznej w nadchodzących miesiącach; ogólny konsensus jest taki, że kiedy instytucje naprawdę zanurzą się w krypto, będzie to oczywiste.

Instytucjonalne spekulacje pojawiają się również w niepewnym kontekście globalnej gospodarki, a napięcia w amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej wywołały najniższy w historii chiński juan, rządy na całym świecie, które są bliskie rozszerzania luzowania ilościowego, oraz ujemne rentowności obligacji pojawiające się w Europie wszystkie wskazują na słabą sytuację.

Crypto pochodne

Dodajmy do tego 6-letnie maksimum cen złota i jasne jest, że pieniądze napływają do tradycyjnych bezpiecznych aktywów z dobrze znanego powodu.

Pomimo ciągłości konwencjonalnego świata finansów kryptowaluty rozwijają się w wyjątkowym środowisku. Jednak, chociaż uważa się, że jest niezależny od tradycyjnych finansów, korelacja napędzająca narastającą narrację, że Bitcoin jest bezpiecznym aktywem, takim jak złoto, jest teraz mieszaną torbą.

Coin Metrics ”„Stan sieciBiuletyn dostarczył ostatnio przydatnych informacji na temat potencjalnego związku między Bitcoinem a globalnymi finansami, a połączenie to jest warte obserwowania, ponieważ rynki kryptowalut dojrzewają, a niepewność utrzymuje się na rynkach konwencjonalnych.

Ponieważ inwestorzy czekają na „sezon alternatywny”, który wydaje się, że nie nadejdzie w najbliższym czasie, Bitcoin i niektóre z innych wiodących altcoinów (np. Ethereum) wykazują pozytywne oznaki rynkowe. Ich niedawny wzrost był połączony z coraz bardziej konkurencyjnym polem dla produktów krypto pochodnych.

Wszystko to tworzy fascynujące tło dla początkującego trendu na rynkach kryptowalut i jego potencjalnego wpływu na wejście instytucji na rynki.

Dominacja BitMEX i pułapki przepisów USA

Co ciekawe w niedawnym wzroście produktów krypto pochodnych, głównie w Azji, to fakt, że szybko zyskują na popularności wśród inwestorów detalicznych, sklepów z rekwizytami i (być może) instytucji zanurzających palce w puli.

Trudno powiedzieć, kiedy BitMEX, obecny nosiciel flagi na scenie pochodnych kryptowalut, odświeżająco nie wymusza KYC / AML na swoich użytkownikach – wspierając unikalne, pseudonimowe doświadczenie wymiany.

Jednak popularność BitMEX, ogromny fundusz ubezpieczeniowy, wysoka dźwignia finansowa i brak zgodności niestety przyciągnęły uwagę CFTC, która podobno bada giełdę w celu obsługi klientów z USA.

Robiąc to, CFTC rzuciła światło na mikrokosmos, który BitMEX reprezentuje dla pojawienia się produktów pochodnych kryptowalut – pułapki i skutki niepewnych przepisów amerykańskich.

Nie jest tajemnicą, że amerykańskie organy regulacyjne pozostawały za Azją i wieloma innymi krajami w sprawie ostatecznych przepisów dotyczących kryptowalut. W rezultacie niektóre główne giełdy, które blokują geograficznie klientów z USA, to BitMEX, Deribit, Bitfinex i Binance. W kolejności są to dwa z plików najpopularniejsza platforma krypto pochodnych na świecie i dwie wiodące giełdy spot (tj.Bitfinex & Binance), którzy rozwijają własne produkty zabezpieczające i pochodne.

Recenzja BitMEX

Przeczytaj: Nasza recenzja BitMex

Amerykańscy użytkownicy podają łatwe sposoby na obejście blokowania geograficznego, ale trzymanie cyfrowych kryptowalut na giełdzie, której polityka nie obejmuje obsługi klientów z USA, jest niepewne.

Oprócz sondowania CFTC BitMEX, NYAG jest również zaangażowany w proces sądowy z Bitfinex w sprawie obsługi klientów z Nowego Jorku, czemu Bitfinex zaprzecza, i tak czy inaczej posuwa się naprzód ze swoimi analogami swapów Bitcoin o wysokiej dźwigni.

BitMEX, pomimo pułapek związanych z jego silnikiem handlowym, jest kluczową giełdą na rynkach Bitcoin i istnieje już od dłuższego czasu. Niedawno wymiana przekroczyła 1 bilion dolarów rocznego wolumenu. Ale sukces przychodzi pod kontrolą organów regulacyjnych, nawet jeśli mają one siedzibę w USA.

Skłonność amerykańskich agencji do zajmowania się zagranicznymi giełdami jest więcej niż wystarczająca, aby powstrzymać produkty typu swap z niską barierą i wysoką dźwignią finansową przed pojawieniem się w USA, nawet jeśli ErisX, Bakkt i LedgerX wprowadzają zgodne, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoiny.

W rezultacie nie jest zaskoczeniem, że wylęgarnia innowacji w zakresie wymiany kryptowalut pojawiła się na całym Pacyfiku od Stanów Zjednoczonych.

Od Huobi Global przez OKEx po Deribit, azjatycka konkurencja stara się ukraść część rynku BitMEX, który widział rekordowe wypływy BTC w lipcu po ogłoszeniu sondy CFTC.

Nowa fala konkurencji

Wraz z pochodnymi Bitfinex i Binance oraz produktami depozytowymi na horyzoncie, obecny obszar platformy krypto pochodnych wkrótce się zaostrzy. Do tej pory kilka głównych giełd zdominowało krajobraz instrumentów pochodnych, ale wydaje się, że ugruntowane giełdy nie mogą uniknąć pokusy przyciągania większej liczby inwestorów z większą liczbą produktów kryptograficznych, szczególnie w obliczu zbliżającego się wejścia instytucji.

Według Globalny monitor głośności FTX, 5 największych giełd kryptowalut pod względem wolumenu to:

  1. BitMEX
  2. OK, Ex
  3. Huobi Global
  4. bitFlyer
  5. Deribit

Wszystkie platformy mają siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi, a BitMEX, OKEx, bitFlyer i Huobi Global prowadzą działalność w Azji, nawet jeśli są włączone w mało znane lokalizacje, takie jak Seszele dla BitMEX. Ze swojej strony Deribit jest prowadzony z Amsterdamu w Holandii. Huobi jest amerykańskim oddziałem Huobi Global z siedzibą w San Francisco, ale nie oferuje produktów pochodnych klientom ze Stanów Zjednoczonych i jest jedynie giełdą kasową. BitFlyer ma również podobną opcję dla klientów z USA.

FTX to kolejna wschodząca giełda instrumentów pochodnych, zrodzona z firmy zajmującej się handlem ilościowym Alameda Research, która jest rezydentem tabeli liderów BitMEX i obecnie zarządza ponad 100 milionów dolarów w aktywach cyfrowych. Firma FTX, zarejestrowana na Antigui i Barbudzie, pojawiła się na scenie po uruchomieniu platformy wymiany z wyrafinowanym silnikiem likwidacyjnym i interesującymi ofertami produktów, takimi jak koszyk altcoinów o niskiej kapitalizacji „shitcoin index”.

Recenzja Deribit

Przeczytaj: Nasz przegląd Deribit

FTX znajduje się obecnie na 7. miejscu pod względem wolumenu instrumentów pochodnych, za Chicago Mercantile Exchange (CME) w USA, która jest szósta i ma kontrakty terminowe rozliczane w gotówce – nie dostarczane fizycznie.

Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć podobne, choć nieco zróżnicowane, ujęcia słynnej bezterminowej wymiany BitMEX na giełdach krypto pochodnych, a także innych opcji i kontraktów futures. Oferowana dźwignia jest wysoka, często do 100x, a niektóre giełdy udzielają USDT jako zabezpieczenia obok BTC, a nawet swapów / kontraktów futures na pary altcoin.

Jeśli chodzi o zgodność, nie jest tajemnicą, że BitMEX jest popularny ze względu na pseudonimowe podejście do tożsamości użytkowników. W branży, która jest sprzeczna ze scentralizowanymi repozytoriami danych i jej wieloma pułapkami (np. Dylematem wyłudzania przez Binance KYC), natura BitMEX prawdopodobnie przyczynia się do jego wagi wśród wielu traderów.

Ponadto wielu traderów przyciąga wysoka dźwignia finansowa BitMEX, Deribit, OKEX i FTX, które oferują nawet 100-krotną dźwignię na kontraktach terminowych / swapach Bitcoin. Jednak tak wysoki poziom dźwigni niesie ze sobą również ogromne ryzyko i nie jest zalecany dla handlowców detalicznych.

Huobi Global i bitFlyer również oferują dźwignię finansową, ale w mniejszych rozmiarach niż ich odpowiedniki o dużej dźwigni. Na przykład Huobi Global DM (ich rynek instrumentów pochodnych) oferuje do 20X kontraktów futures na BTC, a bitFlyer oferuje 15X.

Wniosek

Wciąż jesteśmy bardzo wcześnie na rynku krypto pochodnych, ponieważ ogólne wolumeny są z grubsza 14 miliardów dolarów (w momencie pisania) na wszystkich giełdach krypto instrumentów pochodnych blednie w porównaniu do konwencjonalnych rynków instrumentów pochodnych.

Dodaj do tego mroczną historię przenikającą giełdy kryptowalut, wynikającą z niezliczonych hacków, a instytucje mają prawo wahać się przed nurkowaniem w krypto-pochodne.

Jednak w miarę dojrzewania rynku należy szukać większej liczby produktów pochodnych i oferujących je giełd. Jeśli instytucje zainteresują się instrumentami pochodnymi Bitcoin, gdy zaczną działać z takimi firmami jak Bakkt, ErisX i LedgerX, spodziewaj się aktualizacji instytucjonalnego wejścia na rynki kryptograficzne – spełniając długo oczekiwaną narrację.

Pojawienie się i rozprzestrzenianie ofert krypto pochodnych wydaje się tutaj pozostać i jest osadzone w niepewnym tle ekonomicznym, walczących cenach altcoinów i potencjalnie kluczowym momencie w historii Bitcoina jako magazynu wartości. Asia chce przejąć inicjatywę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me