Jak zrobić papierowy portfel bitcoinowy

Portfele papierowe Bitcoin

Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej popularnych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zasobów cyfrowych jest użycie czegoś, co nazywa się portfelem papierowym. W tym artykule wyjaśnimy, jak przenieść całą swoją kryptowalutę do postaci papierowej za pomocą drukarki. Większość kryptowalut można przechowywać w formie papierowej, w tym Litecoin i Ethereum. Jednak w tym przewodniku omówimy szczegóły dotyczące posiadania papierowego portfela bitcoin

Co to jest papierowy portfel bitcoinowy i dlaczego go potrzebuję?

Zasadniczo każdy portfel bitcoin składa się z dwóch kluczy. Jeden z kluczy jest publiczny, a jeden prywatny. Klucz publiczny to Twój adres portfela publicznego i to za jego pośrednictwem inni mogą wysyłać do Ciebie bitcoiny z dowolnej części świata. Klucz prywatny umożliwia wysyłanie bitcoinów do portfeli innych osób z Twojego. To połączenie obu tych kluczy pozwala na bezpieczną transakcję kryptowalutową między ludźmi.

Portfele papierowe Bitcoin

Należy pamiętać, że Twój prywatny klucz do portfela bitcoin powinien być znany tylko Tobie. Pamiętaj, że jeśli ktoś inny zdobędzie Twój klucz prywatny, może ukraść wszystkie Twoje fundusze. Dlatego ze względów bezpieczeństwa dobrze jest nigdy nie ujawniać swojego klucza prywatnego. Byłoby to podobne do przekazania komuś informacji o karcie kredytowej. Użytkownicy, którzy przechowują swoje kryptowaluty w portfelach internetowych lub portfelach na dyskach twardych, takich jak USB, konsekwentnie narażają się na ryzyko włamania, wirusów i keyloggerów, które mogą potencjalnie ukraść wszystkie ich kryptowaluty, zmuszając użytkowników do pożegnania się z ich cyfrowymi zasobami.

Kroki, aby utworzyć nowy portfel papierowy

Pierwszym krokiem do stworzenia fizycznego papierowego portfela bitcoin jest wygenerowanie unikalnego adresu bitcoin. Można to zrobić za pośrednictwem przeglądarki internetowej, odwiedzając BitAddress.org. Strona internetowa jest całkowicie oczywista; generuje dla ciebie klucz. Aby zapewnić dodatkową ochronę, użytkownicy mogą dodatkowo komplikować swój adres, postępując zgodnie z informacjami podanymi w BitAddress, na przykład przesuwając kursor myszy po ekranie.

Adres bitowy

Po zakończeniu tego procesu użytkownikom zostaną przedstawione klucze publiczne i prywatne, a także kody QR. Nie zaleca się skanowania tych informacji. Użytkownicy powinni następnie kliknąć udostępnioną im zakładkę „Portfel papierowy”. Na tej karcie użytkownicy mogą wybrać liczbę adresów, które chcieliby wygenerować. Jeśli użytkownicy nie chcą zachować grafiki portfela bitcoin, którą witryna generuje automatycznie, mogą ją ukryć, klikając przycisk „Ukryj grafikę?” po wyświetleniu monitu. Po wybraniu żądanej liczby adresów i podjęciu decyzji dotyczącej grafiki, użytkownicy mogą po prostu nacisnąć przycisk „Generuj”, aby utworzyć nowe portfele bitcoinowe.

Gdy tylko BitAddress wygeneruje nowe portfele, użytkownicy mogą kliknąć „Drukuj”, aby utworzyć papierową kopię adresu swojego portfela. Twoja przeglądarka internetowa wyświetli monit o wybranie drukarki. Niektóre przeglądarki, takie jak Google Chrome, mogą umożliwiać wygodne zapisywanie adresu portfela w postaci pliku PDF do późniejszego wydrukowania.

Portfel papierowy Bitcoin

Osoby zaznajomione z blockchain.info poinformuje Cię, że platforma oferuje użytkownikom również możliwość zrobienia bezpiecznego portfela papierowego. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć przycisk linku do portfela papierowego w menu po lewej stronie. Istnieje wiele innych platform i witryn internetowych, które pozwalają użytkownikom tworzyć portfele papierowe.

Niektóre witryny są znacznie bardziej zaawansowane niż inne, na przykład bitcoinpaperwallet.com. Bitcoinpaperwallet umożliwia użytkownikom tworzenie projektów odpornych na manipulacje dla ich papierowych portfeli bitcoin. Dodatkowo, oprócz innych różnych korzyści, można również użyć etykiet holograficznych, aby pokazać, że portfel jest wolny od manipulacji.

Portfel papierowy

Problemy dotyczące bezpieczeństwa portfela papierowego

Użytkownicy powinni zawsze podejmować poważne środki ostrożności, aby upewnić się, że ich papierowe portfele bitcoin są bezpieczne, zwłaszcza jeśli portfele te są używane do przechowywania znacznej ilości aktywów cyfrowych. Oszustwa i kradzieże są bardzo powszechne w świecie kryptowalut; dlatego niezwykle ważne jest, aby użytkownicy byli zawsze czujni i bezpieczni.

Ważne: jeśli przechowujesz duże ilości kryptowalut, zdecydowanie zalecamy korzystanie z portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger – zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem po obu urządzeniach tutaj.

Poniższe wskazówki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo w zakresie portfela papierowego.

Upewnij się, że nikt nie widzi, jak tworzysz portfel papierowy. Niechciani widzowie mogą skopiować wszystkie Twoje klucze i ukraść Twoje fundusze, pozostawiając Cię całkowicie zakłopotanym, w jaki sposób Twoje środki zostały skradzione. BitAddress i LiteAddress pozwalają użytkownikom na włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego, zapewniając znacznie lepsze ogólne bezpieczeństwo portfela. Aby uniknąć ryzyka złapania oprogramowania szpiegującego lub keyloggerów, które mogłyby zostać użyte do podsłuchiwania całej Twojej aktywności, użytkownicy powinni używać wolnego od wirusów i czystego systemu operacyjnego. Ubuntu jest wysoce zalecany, ponieważ jest wolny od wirusów i złośliwego oprogramowania.

Po utworzeniu i skonfigurowaniu portfela papierowego za pośrednictwem dowolnej witryny internetowej kod witryny powinien działać w trybie offline. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i prywatność, wyłącz połączenie internetowe przed wygenerowaniem kluczy publicznych i prywatnych. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i podjąć jeszcze więcej środków ostrożności, możesz wydrukować portfel papierowy z drukarki, która nie jest podłączona do żadnej sieci.

Osobom zaleca się również przechowywanie portfeli papierowych w szczelnej komorze, aby uniknąć zamoczenia i uszkodzenia papierowego portfela. Użytkownicy laminowali również swoje portfele papierowe, aby zapewnić ochronę przed żywiołami. Sejfy zapewniają duże bezpieczeństwo i znacznie zmniejszają ryzyko kradzieży Twojego fizycznego portfela bitcoinowego. Jeśli więc posiadasz sejf, zdecydowanie zalecamy przechowywanie tam portfela. Nierzadko zdarza się również, że użytkownicy powierzają swoje papierowe portfele prawnikom lub osobom, którym można powierzyć testament, testament i inne ważne dokumenty. Użytkownicy przechowują również swoje portfele papierowe w skrzynkach depozytowych.

Eksport kluczy prywatnych z portfeli Altcoin

Jasne, utworzenie portfela papierowego dla bitcoinów i Etherów jest dość łatwe, ale wygenerowanie portfela papierowego dla rzadziej używanej kryptowaluty, która nie ma ustalonego generatora adresów online, może być nieco bardziej skomplikowane. Nie bać się; możliwe jest stworzenie portfela papierowego na altcoiny i rzadziej używane monety.

Użytkownicy powinni pamiętać, że każdy altcoin zawiera odmianę aplikacji portfela BTC-QT. Po prostu odwiedź witrynę, w której utworzyłeś swój portfel papierowy i sprawdź, czy jest tam karta „Odbierz”, którą możesz kliknąć. Wybierz adres, który chcesz skopiować za pomocą myszy, i skopiuj go do schowka komputera. Następnie kliknij przycisk menu „Pomoc” i wybierz opcję „Debuguj”. Gdy otworzy się zakładka konsoli, wprowadź <> i wklej adres swojego portfela.

Po wykonaniu tych czynności konsola powinna wyświetlić klucz prywatny powiązany z tym portfelem. Dlatego nie będziesz mieć dostępu do kluczy prywatnych i publicznych potrzebnego portfela. Użytkownicy mogą wydrukować te kody lub wybrać opcję generowania kodów QR do drukowania. Pamiętaj, że po wykonaniu tego procesu odpowiednie dane portfela będą na Twoim komputerze. Powinieneś je usunąć, znajdując odpowiedni folder zawierający plik „wallet.dat” i usuwając go. Należy jednak upewnić się, że żadne aktywa nie są przechowywane w portfelach, które próbujesz usunąć z komputera osobistego, aby uniknąć całkowitej utraty środków.

Gratulacje, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym artykule, powinieneś być teraz w posiadaniu naprawdę nie do zhakowania portfela papierowego do przechowywania kryptowalut! Jeśli nie masz ochoty na fizyczny portfel papierowy, pamiętaj, że istnieje mnóstwo alternatyw dla bezpiecznego przechowywania zasobów kryptograficznych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map