PIVX, kryptowaluta z silnym naciskiem na prywatność, jest pochodną DASH. Okazało się, że społeczność kryptowalut nie mogła zgodzić się na przyszłość DASH. Według insiderów Crypto S.I. społeczność DASH była rozdarta między zbudowaniem ostatecznej monety prywatności a skalowaniem, aby dotrzeć do masowej publiczności. Kiedy nie mogli się z tym zgodzić, kilku członków społeczności zdecydowało się na masową adopcję i uruchomienie PIVX.

Witryna PIVX

Co to jest PIVX?

PIVX wykorzystuje najlepsze cechy DASH i dodaje kilka unikalnych funkcji. Kryptowaluta wykorzystuje protokół prywatności zwany zk-SNARKs lub dowody o zerowej wiedzy, który jest również używany w zCash, Monero i DASH. Jest podobny do ZCoin, ponieważ używa również niestandardowej wersji Protokół Zerocoin. Posiada opcjonalną funkcję wysyłania prywatnych monet. Użytkownicy mogą przesyłać kwoty ułamkowe i monety bezpośrednio do portfela odbiorczego. W tym sensie jest to hybryda między DASH i ZCoin, obejmująca prywatność i Proof of Stake (PoS). Twierdzi się, że PIVX jest jedyną kryptowalutą Proof of Stake (PoS), która zaimplementowała cały zestaw wymagań określonych w białej księdze Zerocoin.

Biała księga Zerocoin

Zerocoin to była kryptowaluta zaproponowane w artykule przez profesora Matthew D. Greena i dwóch absolwentów. Jego celem jest rozszerzenie protokołu Bitcoin o prawdziwie anonimowe transakcje. W tym sensie PIVX ma lepsze funkcje prywatności w porównaniu do Bitcoin.

Jakie są zalety PIVX?

PIVX jest bardziej energooszczędny niż inne kryptowaluty Proof of Work (PoW) dzięki mechanizmowi konsensusu PoS. Istnieje również sieć masternodów, które obsługują łańcuch bloków PIVX. Masternody zarządzają siecią i mogą głosować nad decyzjami dotyczącymi przyszłego rozwoju monety. Istnieje również samofinansujący się skarb, który uwalnia środki na nowy rozwój łańcucha bloków PIVX.

Jakie funkcje odróżniają PIVX od DASH?

Zamiast być zbudowanym na algorytmie PoW, takim jak DASH, w którym górnicy muszą wydawać zasoby komputerowe, aby zweryfikować łańcuch bloków, algorytmy PIVX opierają się na PoS. PIVX różni się również całkowicie od innych monet zapewniających prywatność, takich jak Monero (XMR) i ZCash (ZEC), ponieważ nie wymaga wydobywania w celu wygenerowania nowych monet, ale posiadacze otrzymują stawkę lub nagrodę za zwykłe trzymanie PIVX w portfelu. Proof of Stake to metoda rozproszonego konsensusu. Posiadacze PIVX są nagradzani za posiadanie monet w portfelu. Kolejną wspaniałą cechą PIVX jest algorytm huśtawki i natychmiastowe transakcje przy użyciu SwiftTX.

DASH vs PIVX

Co to jest PIVX Masternode?

PIVX Masternode potrzebuje 10 000 PIVX do zablokowania w portfelu na serwerze jako zabezpieczenia. Masternodes zdobywają nagrody za oferowanie usług w sieci PIVX. Natura koncepcji masternodów polega na tym, że muszą one być w pełni zdecentralizowane i pozbawione zaufania. Nagrody dla posiadaczy masternodów są nieco wyższe niż dla posiadaczy portfela, którzy stawiają PIVX na nagrody. Te nagrody są zmienne i są określane przez algorytm huśtawki.

Co to jest algorytm See-saw?

Ten niestandardowy algorytm jest sprytną odpowiedzią na sieci, które stają się zbyt ciężkie. Prowadzi to do problemów związanych z zarządzaniem. Dzięki DASH właściciele masternodów mają prawa głosu i większą kontrolę nad siecią. Im więcej ktoś ma masternody, tym większy ma wpływ na decyzje. To sprawia, że ​​wpływy są bardziej scentralizowane, a dostęp do posiadania głównego trybu jest dostępny tylko dla wybranych. Algorytm huśtawki PIVX sprawdza ilość masternodów w porównaniu z ilością PIVX postawionych w tym samym momencie. Jeśli liczba masternodów jest zbyt duża, algorytm dostosowuje nagrody, które są udostępniane właścicielom masternodów. Zarobią mniej nagród. Ma to zachęcić właścicieli masternodów do stawiania monet i rezygnacji z prawa głosu. W tym sensie następuje większa decentralizacja praw głosu i większy podział posiadaczy PIVX. W przeciwieństwie do większości kryptowalut, podaż PIVX jest nieograniczona.

Co to jest SwiftTX?

PIVX SwiftTX jest prawie natychmiastowy, gdy transakcje są potwierdzane w ciągu kilku sekund. Odbywa się to poprzez sieć masternodów, a transakcje nie wymagają wielu potwierdzeń, takich jak Bitcoin, zanim zostanie wydany.

Dlaczego PIVX ma nieograniczoną podaż monet?

W przeciwieństwie do Bitcoina, który ma maksymalną podaż monet wynoszącą 21 milionów Bitcoinów, PIVX nie ma tego limitu. Powodem tego jest to, że chociaż Bitcoin jest bardziej zasobem cyfrowym, PIVX działa jak waluta cyfrowa. Podaż jakiejkolwiek waluty powinna wzrosnąć i podlegać inflacji. Nazywa się to luzowaniem ilościowym w świecie banków centralnych.

Podaż PIVX będzie rosła o 5% rocznie. Rozumowanie jest takie, że ludzie będą zachęcani do zawierania transakcji z PIVX, a nie do trzymania ich. Nie wzrośnie na wartości, ale będzie deflacyjny jak pieniądz fiducjarny. Zamiast banku centralnego czerpiącego korzyści z dewaluacji waluty, nowe monety, które są generowane, są zwracane do masternodu i posiadaczy portfeli za pośrednictwem nagród PoS. Jest to bezpośrednio korzystne dla społeczności. Ceny masternodów nie wzrosną w przyszłości i faktycznie będą przystępne, co jest dodatkowym bonusem.

Jak kupić PIVX?

Nie możesz kupić PIVX za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym dla PIVX na giełdzie, na której znajduje się token.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Możesz kupić PIVX na następujących giełdach:

  • Bittrex
  • UpBit
  • Binance
  • Kryptopia
  • CoinRoom
  • YoBit
  • LiveCoin

Jaka jest mapa drogowa dla PIVX?

Zespół programistów jest zajęty wdrażaniem protokołu Zerocoin w deterministycznych portfelach dla PIVX. Protokół ten nosi nazwę zPIV. Wspaniałą i unikalną cechą zPIV jest to, że saldo Twojego portfela może zostać zamaskowane. Jest to świetne rozwiązanie dla bezpieczeństwa i odstraszania potencjalnych hakerów przed kradzieżą Twoich funduszy. Jest to również całkowicie unikalna funkcja tylko dla PIVX.

Czy zPIV to inna moneta niż PIVX?

Nie, zPIV i PIVX to ta sama kryptowaluta. Protokół zPIV łączy prywatne transakcje w pIVX przy użyciu dowodów o zerowej wiedzy.

Co to jest deterministyczny portfel PIVX?

Portfel deterministyczny to portfel, który można łatwo przywrócić lub wykonać kopię zapasową za pomocą frazy zapasowej. Zwykle jest to długa lista słów. Użytkownik nie musi znać klucza prywatnego, aby przywrócić portfel. Ponieważ protokół zPIV działa z zerowymi dowodami wiedzy, nie ma połączenia między nadawcą a odbiorcą. Wysyłanie PIVX za pomocą protokołu zPIV jest w 100% anonimowe i niemożliwe do wykrycia. To dobra wiadomość, ponieważ użytkownicy nie będą musieli przechowywać kopii zapasowych za każdym razem, gdy wybijają nowe prywatne monety PIVX. Będzie to obejmować przyszłe i przeszłe kopie zapasowe wszelkich prywatnych wybitych PIVX. Oprócz funkcji portfela planują również wprowadzenie obstawiania zPIV o nazwie zProof-of-ahead (zPOS).

Portfele PIVX

Co to jest zPOS?

Podobnie jak w przypadku zwykłych monet PIVX, posiadacze mogą również obstawiać monety zPIV. Zaletą tego jest to, że będą mogli zdobyć wyższe nagrody. Zaproponowano nowy system nagród za blok, dzięki któremu posiadacze zPIV otrzymają o 50% większe nagrody niż posiadanie zwykłych monet PIVX. Aby zdobyć nagrody, użytkownicy muszą mieć otwarte portfele 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Tworzy to większą sieć węzłów, które są natychmiast dostępne.

Jak wygląda zespół??

Ponieważ moneta PIVX jest kryptowalutą zapewniającą prywatność, wielu współtwórców lubi ukrywać swoją tożsamość. Bardzo niewielu członków zespołu jest wymienionych na stronie internetowej. Każdy, kto jest zaufanym członkiem społeczności PIVX i aktywnie współtworzy projekt, może poprosić o umieszczenie go na swojej stronie internetowej, kontaktując się z oficjalnym kanałem DIscord.

Wniosek

PIVX to kryptowaluta nowej generacji, która koncentruje się na decentralizacji, prywatności i przyjęciu w świecie rzeczywistym jako systemu płatności. W tym celu obsługuje szybkie transakcje, jest bezpieczny i oferuje prywatne przesyłanie środków.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me