Co to jest Enigma?

Enigma to protokół oparty na łańcuchu bloków, który opiera się na przełomowych technologiach ochrony prywatności, które umożliwiają tworzenie kompleksowych, zdecentralizowanych aplikacji, które są skalowalne. Enigma została opracowana w odpowiedzi na kilka konkretnych problemów z blockchainem, skalowalnością i prywatnością, które rozwiązuje.

Co to jest Enigma?

Zespół Enigmy

Zespół stojący za Enigma obejmuje wielu profesjonalistów, którzy doskonalili swoje umiejętności w MIT, a także czołowych inwestorów wspierających projekt. Współzałożyciel i CEO, Guy Zyskind, ma ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania oraz doświadczenie w MIT Media Lab. Drugi współzałożyciel, Chief Product Officer Can Kisagun, jest absolwentem MIT Sloan MBA i ma doświadczenie w McKinsey. Inni członkowie zespołu to Tor Bair jako szef rozwoju i marketingu; Victor Grau Serrat jako starszy inżynier oprogramowania; Frederic Fortier jako starszy inżynier oprogramowania; Moria Abadi jako starszy inżynier oprogramowania i badacz; Lena Kleyner jako starszy inżynier oprogramowania; Ainsley Sutherland jako kierownik strategii produktu i partnerstwa; oraz inżynierowie oprogramowania Isan Rivkin, Avishai Weingarten i Embar Almog.

Zespół Enigmy

Wśród tych dodatkowych członków zespołu znajdziesz co najmniej cztery osoby z ponad 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania, z których dwie mają ponad 15-letnie doświadczenie. Na długiej liście doradców Enigmy znajduje się dyrektor MIT Media Lab Entrepreneurship Program (Alex Pentland), partner w Pantera Capital (Paul Veridittakit), CEO Abra (Bill Barhydt), dyrektor operacyjny i współzałożyciel NerdWallet (Jacob Gibson), partner zarządzający w Sora Ventures (Jason Fang), były dyrektor Quantopian’s Hedge Fund Development (Justin Lent), były VIP skarbów i operacji handlowych w Circle (Josh Lim) oraz były inżynier oprogramowania w TwoSigma ( Matthew Falk).

Dlaczego występują problemy z prywatnością i skalowalnością oraz jak Enigma je rozwiązuje?

Blockchain napotyka problemy z prywatnością, ponieważ każdy może uzyskać dostęp do danych, co uniemożliwia przechowywanie poufnych danych. Ponieważ nie możesz przechowywać poufnych danych, łańcuchy bloków mają ograniczoną liczbę przypadków użycia bez żadnych korekt. Pod względem skalowalności przetwarzanie w łańcuchu bloków jest zbyt drogie i wolne, przez co przechowywanie lub obliczanie bardzo dużych porcji danych jest niewykonalne.

Problemy z Blockchain

Enigma jest w stanie rozwiązać oba te problemy dzięki unikalnej technologii, która pozwala na jednoczesną prywatność danych i obliczenia. Inteligentne kontrakty znalezione na innych platformach opartych na blockchain to „tajne kontrakty” na Enigmie. W tych tajnych kontraktach dane wejściowe pozostają ukryte przed węzłami sieci Enigmy, które wykonują kod. Zespół stojący za Enigmą uważa, że ​​bez takiej prywatności niemożliwe jest, aby inteligentne kontrakty i łańcuchy bloków były zarówno naprawdę zdecentralizowane, jak i użyteczne.

Ekosystem Enigmy

Protokół Enigma może zasilać cały ekosystem. Warstwa protokołów umożliwia zdecentralizowane obliczenia z wykorzystaniem wrażliwych danych. Warstwa platform składa się z kilkudziesięciu różnych platform, w tym giełd AI i rynków danych, na które pozwala protokół Enigma. Wreszcie warstwa aplikacji umożliwia posiadanie tysięcy aplikacji, które są naprawdę zdecentralizowane i które wymagają zarówno bezpiecznych danych, jak i prywatnych obliczeń.

Protokół Enigmy

Enigma – przypadki użycia

Protokół prywatności Enigma twierdzi, że ma potencjał, aby pomóc wielu branżom i osobom w odblokowaniu wartości miliardów dolarów. Na pojedynczej warstwie użytkownicy mogą zarabiać na danych niezależnie lub zbiorowo, zachowując jednocześnie prywatność informacji od firm, które chcą je analizować. Zapewnia to sytuację korzystną dla osób, które cenią swoją prywatność, ale chcą zarabiać na swoich danych, oraz firm, które polegają na danych użytkownika w celu uzyskania dodatkowych informacji..

Przypadki użycia Enigmy

Enigma będzie pełniła podobną funkcję w branży medycznej, umożliwiając badaczom otrzymywanie danych bez pracowników służby zdrowia lub osób martwiących się o prywatność. Może to przynieść korzyści wszystkim, prowadząc do innowacji.

Istnieją również aplikacje związane z Internetem rzeczy, ponieważ zdecentralizowane rynki danych tworzą wartość dla IoT. Rynki wykorzystają unikalną prywatność Enigmy, aby umożliwić pomyślne obliczenia poza łańcuchem na dużą skalę.

Enigma oferuje nawet korzyści pożyczkobiorcom, którzy chcą zbudować lub uzyskać kredyt. Pożyczkobiorcy mogą korzystać z Enigmy i zdecentralizowanego systemu bankowego, aby pokazać, że są godni zaufania, zachowując jednocześnie prywatność swoich danych przed pożyczkodawcami. Kontrastuje to ostro z obecnym systemem, który wymaga od pożyczkobiorców bezpośredniego ujawniania danych pożyczkodawcom. Ta aplikacja może pozwolić na duży wzrost ekosystemów pożyczkowych.

Co to jest Catalyst?

Pierwszą aplikacją zbudowaną przy użyciu protokołu Enigma jest Katalizator, który ma już dziesiątki tysięcy użytkowników. Ta platforma jest skierowana do profesjonalnych handlowców kryptowalut dzięki badaniom i inwestycjom opartym na danych. Catalyst daje użytkownikom możliwość wybierania i udostępniania danych w celu tworzenia dochodowych strategii inwestycyjnych opartych na danych.

Katalizator

Mapa drogowa Enigmy

Mapa drogowa Enigmy na lata 2018-2020 jest podzielona na segmenty o własnych nazwach: Discovery, Voyager, Valiant i Defiant. Etap Discovery obejmuje testnet w drugim kwartale i mainnet w trzecim kwartale. Koncentruje się na tworzeniu Enigma Protocol MVP, w tym Secret Contracts w wersji 1.0, prywatności danych dApp i integracji z Ethereum.

Voyager to pierwsza połowa 2019 roku, z testnetem w pierwszym kwartale i mainnetem w drugim kwartale. Obejmuje to skalowalność i niezależność dApp, a także tajne kontrakty 2.0.

Valiant będzie dostępny w czwartym kwartale 2019 i pierwszym kwartale 2020, a testnet i mainnet zajmą po jednej czwartej. Ta faza obejmuje otwartą sieć i globalną skalowalność.

Wreszcie Defiant to trzeci kwartał 2020 roku. Wtedy Enigma osiągnie niezależność łańcucha i prawdziwą decentralizację. Chociaż mapa drogowa obejmuje tylko część 2020 r., Projekt Enigma ma plany dotyczące dalszej przyszłości. Zespół chce zbudować fundament, który doprowadzi do dziesięcioleci ciągłego postępu.

Wniosek

Dzięki protokołowi Enigma projekt jest w stanie pokonać dwie główne przeszkody stojące przed blockchainem, prywatność i skalowalność. Istnieje już funkcjonalna aplikacja zbudowana przy użyciu protokołu Catalyst. Ponadto zespół stojący za projektem i doradcy mają duże doświadczenie, które powinno pomóc im osiągnąć sukces.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me