Ogólnoświatowy przewodnik po woskach do wymiany zasobów

WOSK oznacza Worldwide Asset eXchange i jest to globalny zdecentralizowany rynek przeznaczony dla zasobów wirtualnych, szczególnie tych związanych z grami wideo. Platforma jest całkowicie zdecentralizowana i umożliwia każdemu prowadzenie w pełni funkcjonalnego rynku wirtualnego bez konieczności inwestowania w przetwarzanie płatności, infrastrukturę lub bezpieczeństwo. Zespół WAX jest taki sam, jak za OPSkins, która jest największym na świecie rynkiem zasobów związanych z grami wideo online. Zespół stworzył WAX, aby służyć ponad 400 milionom graczy online, którzy już używają przedmiotów w grze, sprzedając je, kupując i zbierając.

Ogólnoświatowy przewodnik po wymianie wosków

Zasadniczo platforma WAX da milionom handlowców możliwość tworzenia wirtualnych sklepów na jednej zdecentralizowanej platformie. Wszystkie te wirtualne sklepy będą mogły korzystać z usług zaufania, bezpieczeństwa i płatności natychmiastowych, które powinny przyciągnąć miliony nowych ludzi do tego rozwijającego się ekosystemu.

Kto kryje się za woskiem?

Jak wspomniano, zespół odpowiedzialny za WAX to ta sama grupa, która opracowała OPSkins. Po utworzeniu w 2015 roku OPSkins stał się liderem na światowym rynku wirtualnych zasobów w grach wideo. Przez lata OPSkins obsługiwał miliony klientów w 95 krajach, ułatwiając ponad 100 milionów zakupów każdego roku. Chociaż OPSkins jest zdecentralizowany, założyciele zdali sobie sprawę, że dzięki decentralizacji miałby jeszcze większy potencjał wzrostu, ponieważ użytkownicy mieliby moc.

Co to są tokeny woskowe?

Tokeny WAX to tokeny narzędziowe giełdy, które umożliwiają łatwe tokenizację i wymianę wirtualnych towarów na kryptowalutę. Podczas gdy nacisk kładziony jest na gry wideo, tokeny WAX mogą być również używane poza nimi. Dzięki inteligentnej umowie, która leży u podstaw każdej transakcji, handel między kupującymi a sprzedającymi jest pozbawiony zaufania.

Żeton wosku

Sprzedaż tokenów WAX obejmowała sprzedaż 64 750 000 tokenów WAX (35 procent wszystkich tokenów), a wszyscy dostawcy otrzymali 10-krotność liczby zakupionych tokenów. Ten sposób dostarczenia 10-krotności zakupionych tokenów ułatwia kalkulację mikrotransakcji, co jest kluczowe w przypadku platformy zaprojektowanej do ułatwiania tych transakcji. Trzydzieści procent wszystkich tokenów zostało przeznaczonych na rozwój rynku, 15 procent dla doradców i wczesnych współpracowników, a 20 procent dla założycieli i zespołu.

Co to jest łańcuch blokowy WAX?

Platforma WAX służy jako globalne repozytorium elementów wirtualnych, do których każdy ma dostęp. Jak każdy inny blockchain, jest dostępny dla wszystkich. Platforma WAX umożliwia przeglądanie dostępnych pozycji, które są do sprzedaży w czasie rzeczywistym. Korzystając z blockchain, użytkownicy WAX uzyskują dostęp do pełnego rynku globalnego oraz zalety technologii blockchain, takie jak bezpieczeństwo i przejrzystość.

WAX Blockchain

Kto może uczestniczyć w ekosystemie WAX?

Użytkownicy mogą zostać właścicielami Sklepów, prowadząc własny wirtualny rynek przedmiotów. WAX postrzega to jako nową generację inwestorów wirtualnych aktywów, podobnie jak pierwsze rynki internetowe umożliwiły zwykłym przedsiębiorcom dotarcie do nowych odbiorców.

Istnieją również Gildie, do których użytkownicy mogą dołączyć lub zacząć nadzorować i samodzielnie zarządzać transakcjami dla określonego serwera lub gry. Uczestnicy gildii otrzymują nagrody za swoje zaangażowanie.

Ekosystem woskowy

Agenci transferowi przeglądają i ułatwiają transakcje i mogą pobierać za to opłaty. Gdy członkowie zarabiają więcej opłat, więcej tokenów staje się dostępnych do użytku, rozszerzając ekosystem jako całość.

Ci, którzy są członkami WAX i znają ceny i zasoby w swoich ulubionych grach, mogą zostać Rzeczoznawcami. Rzeczoznawcy będą oferować swoje usługi wyceny rynkom, które wymagają usług weryfikacji i wyceny.

Wreszcie, twórcy aktywów mogą wykorzystać swój przedsiębiorczy projekt i umiejętności tworzenia wirtualnych zasobów, które następnie sprzedają na własnym rynku.

Jakich partnerów ma WAX?

WAX zawsze poszukuje nowych partnerów do pracy w celu optymalizacji ekosystemu dla wszystkich użytkowników, zapewniając jednocześnie jego bezpieczeństwo i bogactwo funkcji. Partnerzy mają ten sam cel, jakim jest demokratyzacja i decentralizacja świata dzięki przełomowej technologii, aby użytkownicy mogli czerpać korzyści z ich wkładu. Tylko niektórzy obecni partnerzy to Kyber Network, Robot Cache, Bancor, Jaxx i SALT.

Jakie zastosowania wosku istnieją?

WAX Connect to oparty na przeglądarce zestaw SDK, który pozwala użytkownikom tworzyć widżety z listą, bezproblemowo wprowadzać nowych użytkowników do platformy i przeprowadzać transakcje portfelowe za pośrednictwem zdalnych portfeli. Będzie również przeprowadzać automatyczne wykrywanie węzłów w zależności od przynależności do gildii, umożliwiając pobieranie listy z węzłów gildii.

Węzły WAX to pełne węzły obsługiwane przez Gildie i innych uczestników ekosystemu. Są wymagane do bycia gildią i pozwalają agentom transferowym związać się. Węzły WAX zapewniają również bramę do platformy jako całości, w tym punktów końcowych API oraz wykrywania węzłów i gildii. Każdy węzeł WAX ma własną pełną kopię łańcucha bloków WAX.

Portfel WAX pozwala użytkownikom WAX, którzy nie są Gildiami, przechowywać swoje tokeny WAX, a także uczestniczyć jako jeden z delegatów DPOS.

Wreszcie, WAX Core jest zestawem SDK zawierającym wspólną funkcjonalność portfela WAX i węzła WAX. WAX Core umożliwia wykuwanie delegatów i zapewnianie synchronizacji łańcucha bloków. Zawiera również pełne API dla programistów i będzie używany przez tych, którzy chcą budować na platformie WAX.

Jak wygląda mapa drogowa dla WAX?

Mapa drogowa WAX rozpoczęła się w czwartym kwartale 2017 r. Wraz z wydaniem białej księgi i OPSkins korzystającymi z pierwszej wersji WAX. W pierwszym kwartale 2018 r. Wprowadzono ręczne wprowadzenie i zasięg ERC721. Wybór łańcucha bloków został sfinalizowany pod koniec kwartału. W drugim kwartale WAX ​​utworzy rynek Crypto Collectibles i zaimplementuje WAX ​​DPOS na węzłach gildii.

W III kwartale WAX ​​utworzy umowę aukcyjną, zapewni samoobsługę i automatyzację dla przedmiotów kolekcjonerskich kryptowalut, utworzy umowę ugodową i opracuje umowę o rozwiązywanie sporów. W czwartym kwartale zostanie wprowadzona umowa rankingowa, utworzenie gildii i głosowanie na gildię. Czwarty kwartał zakończy się wersją beta WAX, a platforma stanie się w pełni operacyjna w pierwszym kwartale 2019 roku.

Wniosek

WAX będzie pomagać i czerpać korzyści z tych, którzy dokonują transakcji dotyczących zasobów gier wideo online. Umożliwia przetwarzanie płatności, infrastrukturę i bezpieczeństwo, a zespół odpowiedzialny za WAX ma już solidne doświadczenie dzięki sukcesowi z OPSkins. W związku z tym jest to projekt, który należy obserwować w miarę jego rozwoju.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me