Giełda kryptowalut Gemini stawia duży zakład na kolekcje żetonów

Gemini Nifty

Nowojorska giełda kryptowalut Gemini dokonała tego pierwsze w historii przejęcie, posunięcie to ujawnia przekonanie firmy, że arena tokenizowanych przedmiotów kolekcjonerskich ma duże korzyści w nadchodzących latach.

19 listopada dyrektor generalny Gemini, Tyler Winklevoss, ujawnił, że giełda kupiła Nifty Gateway, startup, który stworzył platformę, na której użytkownicy mogą łatwo wymieniać się i zarządzać opartymi na Ethereum niezamienialnymi tokenami (NFT), czyli „latami dziewięćdziesiątymi”.

Dyrektor generalny, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców kryptoekonomii, obok swojego brata bliźniaka i współzałożyciela Gemini Camerona Winklevossa, zauważył w ogłoszeniu umowy, że Nifty Gateway jest już atrakcyjny, ponieważ jest już kompatybilny z aktywami z „najpopularniejszych dzisiejszych gier kryptograficznych i aplikacje, w tym CryptoKitties, OpenSea i Gods Unchained ”.

Gemini Nifty

Dodatkowo, nowo nabyta platforma umożliwia klientom kupowanie sieciowych przedmiotów kolekcjonerskich w takich aplikacjach za pomocą karty kredytowej.

Na razie trzech pracowników Nifty Gateway będzie nadal pracować niezależnie w ramach szerszego parasola marki Gemini, ale istnieje możliwość, że niektóre z ofert platformy zostaną później połączone bliżej z właściwym Gemini.

Cokolwiek się wydarzy, przejęcie ujawnia, że ​​w przypadku NFT – tokenów, które są indywidualnie unikalne iw tym sensie rzadkie – Gemini widzi na horyzoncie powszechną adopcję. Tyler Winklevoss powiedział to samo, komentując propozycję wartości Nifty Gateway:

„Niewymienialne tokeny i udostępnione przez nie towary cyfrowe (i przedmioty kolekcjonerskie) odegrają ważną rolę w następnej erze gospodarki cyfrowej. Są idealnym rozwiązaniem dla krypto-kolekcjonerskich przedmiotów, sztuki kryptograficznej i wielu innych – kładąc podwaliny pod całkowicie nowe, warte miliardy dolarów branże ”.

Oddalając się, przejęcie jest generalnie zgodne z trendem obserwowanym na głównych giełdach kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat, a mianowicie wyraźnymi zmianami w kierunku stania się kompleksowymi centrami kryptograficznymi, które oferują różnorodne usługi, bezpośrednio lub pośrednio, wykraczające poza zwykły handel..

Pierwsza giełda kryptowalut? Tak mówi nowy raport

19 listopada popularny portal danych o kryptowalutach CryptoCompare opublikował drugi raport „Exchange Benchmark”, który miał na celu „pomóc uczestnikom rynku w identyfikacji najwyższej jakości, najniższego ryzyka i najbardziej niezawodnych giełd w branży”.

Warto zauważyć, że CryptoCompare odpowiednio wykazało na podstawie „jakościowych… i ilościowych” wskaźników, że Gemini była najwyżej ocenianą giełdą kryptograficzną na świecie od trzeciego kwartału 2019.

Jesteśmy dumni, że zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu giełd @CryptoCompare Test wymiany w trzecim kwartale 2019 r.! Naprzód i w górę &# 128640; ✨ https://t.co/3Z8rp04W1L

– Bliźnięta (@Gemini) 19 listopada 2019 r

Binance, który jest zwykle uważany za najpopularniejszą giełdę kryptowalut na świecie, nie zdołał złamać 10 najlepszych giełd z najnowszego raportu. Kolejna pierwsza dziesiątka wyglądała następująco:

  1. Kraken
  2. itBit
  3. Coinbase
  4. Kraken
  5. Bitstamp
  6. Ciekły
  7. OK, Ex
  8. Poloniex
  9. bitFlyer
  10. Luno

Bitfinex i Binance uplasowały się odpowiednio na 11. i 12. miejscu. CryptoCompare dał Gemini szczególnie wysokie wyniki w kategoriach bezpieczeństwa i zgodności z prawem – z pewnością muzyka dla uszu każdego tradera Gemini.

W innych powiązanych wiadomościach

W zeszłym tygodniu The Block poinformował, że dyrektor zarządzający ds. Rozwoju korporacyjnego Gemini Sarah Olsen odeszła z firmy; rozwój nadchodzi po piętach giełdowego stablecoina GUSD, nad którym Olsen pracował nad wzmocnieniem, skurczył się w ostatnich miesiącach.

Dokładny powód odejścia pozostaje niejasny, ale wyjście Olsena może przynajmniej oznaczać, że w wysiłkach Gemini GUSD nadchodzą zmiany.

Jednocześnie można powiedzieć, że GUSD nie ma obecnie jasnej ścieżki do wyprzedzenia panujących stablecoinów DeFi, np. tether, Dai i USDC. Z pewnymi reartykulacjami prawdopodobnie w zanadrzu, to, w jaki sposób wymiana informacji zbliża się do projektu, może być kluczowym wątkiem do obejrzenia w przyszłości.

Co więcej, w zeszłym tygodniu nadeszła wiadomość, że Tyler i Cameron’s Winklevoss Capital wzięli udział w rundzie zalążkowej o wartości 1,81 miliona dolarów dla firmy Bitski, twórców platformy deweloperskiej, która ułatwia firmom (takim jak studia gier wideo) integrację portfeli kryptowalut z ich produktami..

„Wykorzystujemy te pieniądze, aby poszerzyć ścieżkę ludzi, którzy budują na blockchainie” – powiedział Donnie Dinch, dyrektor generalny Bitski.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map