Na co je dobrý obsidián?

Jak pouzivat obsidián

Lze ho použít jako harmonizační kámen v různých rovinách. Obsidián jako ochrana při spánku, pro zklidnění nebo při stresu. Pro ložnice doporučujeme ochrannou sadu kamenů (Magickou misku), kde lze významně využít, ale vyrušit případné vedlejší vlivy Obsidiánu a to v možných změnách nálad vlivem působení tohoto kamene.
Archiv

Jak tvrdý je obsidián

Obsidián má na Mohsově stupnici tvrdosti stupeň 5-5,5, takže je dostatečně odolný pro výrobu nástrojů, ale přesto je náchylný k rozbití a poškrábání, pokud se o něj řádně nepečuje.
Archiv

Jak poznat pravý obsidián

Obsidián je sopečného původu, je to amorfní sklo a stejně jako gagát nevytváří vrstvy. Při pohledu pod lupou mohou být patrné četné drobné dírky, které vznikly díky plynným bublinkám při rychlém zchlazení lávové hmoty.

Jak se čistí obsidián

Vločkový obsidián tvoří kulovité agregáty s jehlicovitými krystaly. Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, anebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci nebo při úplňku.

Kde najít obsidián

Obsidián se těží velmi těžko, protože většinou stojí na lávovém bloku. Je tedy oblíbeno tzv. "Obsidiánové zemědělství". Vykope se 7 bloků dlouhá díra vysoká 1 blok a na poslední osmý, který je vyvýšený se umístí voda.

Na co je dobrý měsíční kámen

Měsíční kámen se tradičně používá ke zvyšování duševních schopností a rozvíjení věšteckého umění. Lze jej nosit jako přívěsek dodávající odvahu k přijímání duševních darů. Zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti a obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup. Udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii.

Jak vzniká obsidián

Obsidián je druh sopečného skla, horniny, která vzniká následkem magmatické činnosti, kdy dojde k rychlému kontaktu žhavé kyselé a viskózní lávy s chladným prostředím a následnému rychlému utuhnutí. Hornina je velmi bohatá na sloučeniny SiO2 a jedná se o přírodní formu skla.

Jak vypadá obsidián

Obsidiány jsou většinou černé, šedé či hnědé. Surové obsidiány jsou ve vzácnějších variantách průsvitné až průhledné. Svým výskytem vzácný je obsidián mahagonový (červenohnědý kámen s tmavými skvrnami), obsidián vločkový (v černé nebo tmavě šedé barvě s bělavými skvrnami) a obsidián duhový.

Jak vypadá kámen obsidián

Obsidiány jsou a nejsou vlastně klasický kámen. Jsou to skla vzniklá sopečnou činností, kdy se skelná láva rozlije po zemském povrchu a vybublávají z ní páry. Proto mají v sobě obsidiály kulaté dutinky a jsou vrstevnaté.

Na co je dobrý akvamarín

Vlastnosti: Akvamarín je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Pomáhá potlačit depresi, hněv, podráždění, zlepšuje výřečnost, schopnost vyjádřit city, vnímat vnitřní hlas, kreativní myšlení, zbystří intelekt, uvádí lidskou mysl do rovnováhy, správně se světem kolem komunikovat.

Na co je dobrý jadeit

Jadeit je symbolem pěti hlavních ctností, kterými jsou moudrost, spravedlnost, milosrdenství, skromnost a odvaha. Pomáhá při nespavosti, zahání noční můry a mírní bolesti hlavy. Pomáhá nám přistupovat k situacím spontánně a hravě. Používá se při léčení špatné karmy (osudu) z minulých životů.

Jak najít Obsidian

Výskyt. Obsidián se vyskytuje na okrajích výlevných hornin a nebo jako součást výplně dutin. Mezi jeho největší naleziště patří oceánská kůra, která vzniká výlevnou činností magmatu na oceánském riftu. Okamžitě po výlevu je ochlazován vodou, což umožňuje vzniku sklovité struktury na jejím povrchu – obsidiánu.

Kde se těží obsidián

Obsidián se vyskytuje na okrajích výlevných hornin a nebo jako součást výplně dutin. Mezi jeho největší naleziště patří oceánská kůra, která vzniká výlevnou činností magmatu na oceánském riftu. Okamžitě po výlevu je ochlazován vodou, což umožňuje vzniku sklovité struktury na jejím povrchu – obsidiánu.

Co je to citrin

Citrín je žlutá, zlatožlutá až žlutozelená varianta křemene. Zbarvení také odpovídá název, který je odvozen od slova „citrón“. Původ zabarvení stále nebyl uspokojivě vyřešen.

Na co je dobrý apatit

Léčebné účinky: Apatit léčí kosti a podporuje tvorbu nových buněk. Napomáhá vstřebávání vápníku a prospívá chrupavkám, kostem, zubům, pohybovému ústrojí. Zlepšuje stav při problémech s klouby a křivicí. Tento kámen potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnost metabolismu.

Čím vytěžit obsidián

Těžení Obsidián se těží pomocí diamantového krumpáče 9,4 sekundy.

Na co je dobrý ametyst

Tento kámen zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky. Pomáhá rovněž při poruchách sluchu. Pomáhá při kožních chorobách, buněčných poruchách a nerovnováze zažívacího traktu. Blahodárně působí na střeva, kde reguluje stav střevní flóry, odstraňuje parazity a zlepšuje vstřebávání vody.

Na co je dobré tygří oko

Vlastnosti a účinky tygřího oka

Mírní stres, deprese, chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií, tím že působí na obě mozkové hemisféry. Voda z tygřího oka působí na problémy kostí a kloubů a celkově na pohybový aparát.

Jak získat obsidián

Vykope se 7 bloků dlouhá díra vysoká 1 blok a na poslední osmý, který je vyvýšený se umístí voda. Poté kamkoliv do koryta stačí dát lávu a vznikne obsidián.

Kde se dá najit Obsidian

Výskyt. V přírodě se dají najít v podzemí, nejčastěji ve výšce 10, kde jsou lávová jezírka a zároveň tam stékají některé prameny vody.

Na co je dobrý růženín

Vlastnosti: Růženín je kamenem změny charakteru duše. Také je kamenem lásky a umění. Prohlubuje city, vášeň, něžnost, pomáhá osamělým, odhání neshody a hádky, zintenzivňuje smysly, vnímání a umělecké vlohy. Růženín je ochráncem srdce.

Na co je malachit

Malachit je kamenem změny a kreativity. Pomáhá nám odstranit naučené vzory a blokády, které nám brání intenzivně prožívat rozmanitost našeho života. Harmonizuje naší duši. Malachit je silný ochranný kámen, ochraňuje nás při cestování, proti negativním energiím a pomáhá čistit organismus a čakry.

Na co je růženín

Růženín je průsvitná až průhledná odrůda křemene s růžovou barvou. Obvykle netvoří krystaly (pokud ano, tak jejich délka nepřesahuje 1 cm), vyskytuje se v podobě masivních agregátů. Růžové zbarvení dotváří stopy manganu a mléčný vzhled jehličkovité inkluze rutilu.

Co je Obsidian kámen

Obsidián je druh sopečného skla, horniny, která vzniká následkem magmatické činnosti, kdy dojde k rychlému kontaktu žhavé kyselé a viskózní lávy s chladným prostředím a následnému rychlému utuhnutí. Hornina je velmi bohatá na sloučeniny SiO2 a jedná se o přírodní formu skla.

Na co je Býčí oko

Podporuje fyzickou vitalitu a pomáhá nám vytvořit si zdravé návyky v oblasti stravování a cvičení. Pomáhá uvolňovat svalové napětí a křeče. Aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich bolesti. Zvyšuje tělesnou sílu, pomáhá podchytit zánětlivé procesy v svalových partiích a také v nervech.