Cena Ethereum

Podczas gdy cena Bitcoina faktycznie spadła, znajdując się na ziemi niczyjej między 10000 a 10500 USD, Ethereum wykazał pewną siłę.

Ten ruch złapał wielu traderów ze spuszczonymi spodniami, ponieważ większość spodziewała się, że dominacja rynkowa Bitcoina będzie nadal rosła..

W czasie pisania tego artykułu kryptowaluta osiągnęła 197 USD, co przekłada się na 3,5% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy BTC odnotowało niewielką stratę 0,64%.

Cena Ethereum

Ta siła w cenie Ethereum wynika z ciągłej poprawy podstaw sieci. Ogromne firmy zaczęły korzystać z tej technologii, ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi) na Ethereum nadal zyskuje na popularności, a sieć jest używana częściej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ethereum w silnej, fundamentalnej pozycji

W 2017 roku Ethereum zaszokował inwestorów kryptowalutowych, osiągając wzrost z poziomu znacznie poniżej 10 do 1400 USD w ciągu około 18 miesięcy – oznaczając jedno z największych krótkoterminowych wydarzeń związanych z tworzeniem bogactwa, jakie kiedykolwiek widziały rynki kryptowalut, a nawet rynki finansowe.

Zmieniło się to w połowie 2018 roku, kiedy to Ethereum zaczęło spadać z klifu, gdy popyt na zdecentralizowane aplikacje (dApps) i początkowe oferty monet spadły. Spowodowało to, że Ethereum spadł aż do dwucyfrowej wartości do grudnia 2018 r., Co stanowi ogromny spadek 95% z rekordowych rekordów aktywa.

Ethereum daje i zabiera.

Ale wiatr znów wydaje się być w żaglach Ethereum – przynajmniej z fundamentalnego punktu widzenia.

W zeszłym tygodniu hiszpański gigant bankowy Santander ujawnił w czwartek, że dokonał rozliczenia obligacji o wartości 20 milionów dolarów za pośrednictwem tokenów ERC-20, które reprezentowały przechowaną gotówkę, w publicznej iteracji łańcucha blokowego Ethereum. Jako CoinDesk napisał w tej sprawie:

Wcześniej Bank Światowy wyemitował podobną obligację blockchain, ale używał prywatnej wersji ethereum. Francuski pożyczkodawca Societe Generale wyemitował obligację na początku tego roku w publicznej sieci ethereum, ale nie powiedział nic o gotówce w księdze rachunkowej.

Dyrektor zarządzający inicjatywami bankowości cyfrowej Santander pochwalił później transakcję pilotażową, twierdząc, że widzi wartość w rozliczaniu obligacji na publicznych łańcuchach bloków, takich jak Ethereum.

Dzieje się tak, ponieważ ekosystem DeFi nadal zyskuje na popularności, a DeFi Pulse twierdzi, że ilość ETH zablokowana w aplikacjach finansowych Ethereum osiąga najwyższy w historii poziom. Jednocześnie nadal rośnie liczba transakcji dokonywanych za pomocą stablecoina USDT firmy Tether.

Wszystko to połączyło się w dramatycznie zwiększonym wykorzystaniu łańcucha blokowego Ethereum. Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres z Etherscan, który pokazuje, że po raz pierwszy od zawsze, wykorzystanie sieci (zdefiniowane jako średni gaz na blok wykorzystany w limicie gazu na blok) konsekwentnie wykazywał w latach 90..

ETH Miners Eye Nowy limit gazu Ethereum wśród uwięzi

Silne znaki techniczne

Dla tych, którzy nie wierzą, że fundamenty wystarczą, aby popchnąć cenę Ethereum dookoła, pojawiły się również oznaki techniczne, które sugerują, że ETH utrzyma zwyżkowy wzrost. Josh Rager, wybitny analityk i inwestor branżowy, zauważył w niedzielę, że para ETH / BTC „w końcu przesunęła się i zamknęła powyżej 20-dniowej średniej kroczącej”. Rager uważa, że ​​odzyskanie przez Ethereum tego kluczowego poziomu wsparcia jest oznaką zakończenia trendu spadkowego, co oznacza zwyżkę.

Świetne pytanie, dobra wiadomość jest taka, że ​​cena ETH / BTC w końcu przesunęła się i zamknęła powyżej dziennego 20MA

Był to główny wskaźnik, który od miesięcy potwierdza trend spadkowy

Moglibyśmy być gotowi na niezłe potwierdzenie odwrócenia, gdy cena przełamie narzut klastra oporu https://t.co/0wJcpP3AZF

– Josh Rager &# 128200; (@Josh_Rager) 16 września 2019 r

Sceptycy trwają

Pomimo tego renesansu w Ethereum, na wysokich stanowiskach byli inwestorzy, którzy nadal trzymali dystans.

4 września legendarny inwestor venture capital Fred Wilson opublikował swój najnowszy blog o rynku kryptowalut. Pod tytulem “Kilka uwag na temat kryptowalut„, Blog przedstawił rosnący sceptycyzm Wilsona wobec Ethereum. „Ethereum, jak wielu z was wie, wprawia mnie w zakłopotanie” – napisał Wilson, współzałożyciel Union Square Ventures.

Dla tych, którzy nie są tego świadomi, dzieje się tak po tym, jak w 2017 roku twierdził, że kapitalizacja rynkowa ETH może przewyższyć Bitcoin do końca roku. Chociaż tak zwane „Flippening” było bliskie urzeczywistnienia w lecie 2017 roku, nigdy nie miało to miejsca.

Do tej pory tak się nie stało, ponieważ Ethereum jest obecnie sprzedawane za mniej niż 0,018 BTC – około 85% mniej niż w historii tej pary.

Wilson kontynuował, wyjaśniając, że chociaż platforma kryptowalutowa przyniosła wiele innowacji w przestrzeni blockchain – „inteligentne kontrakty, programowalne przetwarzanie bez zaufania, potencjalnie dowód stawki i wiele więcej” – Ethereum pozostaje „trudny do zbudowania”. Wybitny inwestor venture capital zwraca szczególną uwagę na „problemy ze skalowaniem” i fakt, że deweloperzy mogą podskakiwać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me