Wikileaks wezwał do globalne embargo w Coinbase po zamknięciu konta @Wikileaks przez platformę. W ruchu przypominającym wcześniejszą reakcję korporacji i organów regulacyjnych oraz wpływ otaczający zjawisko Wikileaks, giełda Coinbase napisała do Sklep Wikileaks informowanie ich o zamknięciu konta.

Coinbase Wikileaks Ban

Sklep Wikileaks twierdzi, że zawieszenie nastąpiło bez uprzedzenia lub wcześniejszego wskazania jakichkolwiek nieprawidłowości. Sklep korzysta z giełdy Coinbase do transakcji kryptowalutowych. Teraz Wikileaks przedstawia Coinbase „jako nieodpowiedniego członka społeczności kryptowalut” i wzywając wszystkie strony do opuszczenia platformy, opierając się na jej niestosownym, autorytarnym zachowaniu.

Coinbase dołącza do Google, Facebooka i innych gigantów, którzy ulegają presji

Wikileaks powiedział 20 kwietnia 2018 roku, że „Coinbase zablokował oficjalny sklep @Wikileaks na swojej platformie bez powiadomienia lub wyjaśnienia”. Handel odzieżą, akcesoriami do telefonów, książkami, plakatami i naklejkami, sklep internetowy również niedawno zaczął oferować Cryptokitties jako część jego oferty.

Wikileaks Cryptokitties

Wyraźnie oszołomiony tym, co się wydarzyło, sklep Wikileaks również zrobił część list otrzymali opinię publiczną, aby wesprzeć ich twierdzenie, że zawieszenie było nieetyczne i było wynikiem złośliwego ataku na Wikileaks per se, przez strony nadal poszkodowane przez pierwotne pojawienie się stroju. Wikileaks zyskała sławę lata temu, kiedy udostępniła strumienie rzekomo poufnych, ale często ujawniających informacje wojskowe i inne informacje rządowe z różnych krajów na całym świecie..

Pismo otrzymane przez sklep Wikileaks zawierało odniesienie do Financial Crimes Enforcement Network (Fincen). W części opublikowanego fragmentu czytamy: „Coinbase jest regulowaną firmą świadczącą usługi finansowe w ramach Fincen” i jako taka jest „zobowiązana do wdrożenia regulacyjnych mechanizmów zgodności”.

Fincen

Coinbase stwierdził, że „po dokładnym sprawdzeniu” firma uznała, że ​​konto @Wikileaks „zaangażowało się w zabronione użycie z naruszeniem naszych Warunków korzystania z usługi” i „z przykrością informujemy [@Wikileaks]”, że wymiana nie są już w stanie świadczyć usług na rzecz swojego pozornie dobrego klienta. Następnie pismo zawiera szczegółowe instrukcje dla Wikileaks, aby natychmiast wycofać wszelkie pozostałe saldo, aby opuścić platformę..

„Z całym szacunkiem prosimy, abyś postępował zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, kiedy logujesz się na swoje konto Coinbase, w celu wysłania pozostałego salda poza siedzibę firmy na adres zewnętrzny” – kończy się list.

Grzeczny ton tylko jeszcze bardziej rozwścieczył @Wikileaks jak twierdzi, brakuje istoty – prawdziwej przyczyny wypowiedzenia – ponieważ w przeszłości nie odnotowano żadnego uchybienia. Wydawałoby się, że w tle działa jakiś fałszywy wpływ, nieujawniona manipulacyjna ręka, która pozostaje niezidentyfikowana we wszystkich otrzymanych komunikatach..

Antonopoulos rozważa tę kwestię

Gdy Wikileaks zaczęła wzywać do globalnej „blokady” Coinbase, Andreas Antonopoulos, autor bestsellerów Bitcoin, ważył się w tej kwestii mówiąc, że „Zatoczyliśmy pełne koło. Zainteresowanie wielu ludzi Bitcoinem zaczęło się, gdy Wikileaks zostało zwolnione z pozasądowego embarga nałożonego przez Visa, Mc, Paypal i banki. Teraz Coinbase powtarza historię. Ups. ”

Andreas

W społeczności kryptowalut, walka o niskim kluczu po cichu ukształtowała się na styku partykularnych interesów z demokracją i łatwością walut blockchain. Mimo że Wikileaks ma inne problemy, z którymi trzeba się zmierzyć w tej chwili, przyjęte na całym świecie zrozumienie w społeczności jest takie, że istniejące sektory aktywów będą walczyć, gdy kryptowaluty zaszkodzą ich interesom, ale tego rodzaju autorytarne wypaczenie wartości łańcucha blokowego należy nazwać zawstydzony i unikany za wszelką cenę. Nie jest jasne, gdzie dokładnie pasują ostatnie machinacje Coinbase, ale ich zachowanie jest anatemą dla większości społeczności kryptowalutowej.

W odpowiedzi na działania Coinbase, Wikileaks ogłosiło, że wezwie do ogólnoświatowej cenzury Californian Coinbase, zauważając, że jej zarząd zatwierdził decyzję, ale przesłaniało uzasadnienie tego posunięcia. Antonopoulos dodał, że akcja Coinbase była „czysto symboliczna, w przeciwieństwie do pierwszego embarga. Teraz [Wikileaks] ma wiele możliwości [znalezienia nowej giełdy]. Ale symbolika jest dość przejmującym przypomnieniem tego, co oznaczają centralizacja i regulacje bankowe ”.

Antonopoulos miał na myśli blokadę w 2010 roku globalnych płatności fiducjarnych Wikileaks, coś, co popchnęło firmę do wczesnego i publicznego promowania Bitcoina. Sześć dni przed cichym opuszczeniem społeczności przez indywidualistę Satoshi Nakamoto, na forum Bitcointalk szalała debata między założycielem Bitcoin, Nakamoto, a innymi, którzy promowali ideę przyjęcia Bitcoina przez Wikileaks.

Ten przejmujący moment został uwieczniony w założycielu Wikileaks Juliana Assange’a książka „Kiedy Google spotkał Wikileaks”. Od tego czasu zawsze spekulowano, że Nakamoto odszedł w dużej mierze z powodu trwającego upolitycznienia jego cyfrowej monety.

Cheapair.com, sprzedawca Coinbase, ogłosił, że opuszcza platformę, rzekomo po tym, jak Coinbase ogłosił ostatnie zmiany w usługach handlowych. Coinbase nie obsługuje już powierniczych rozwiązań w zakresie obsługi sprzedawców, ale zastąpiło je bezpłatnym, nieobejmującym nadzorem rozwiązaniem. Cheapair.com poinformował, że opuszcza platformę, ponieważ nowe zmiany nie zapewniają już jej najlepszego interesu ani łatwości użytkowania jej klientów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me