Vitalik Future of Blockchain

Vitalik Buterin był jednym z najbardziej wpływowych umysłów w technologii blockchain. W zeszłym tygodniu spotkał się z Jasonem Hsu na a czat przy kominku organizowany przez Blockchain w Berkeley, organizację studencką Origin, i Steve Chen. Spadek cen, który utrzymywał się przez cały rok, nie był w ich programie, chociaż Vitalik Buterin mówił o tym, jak ważna jest adopcja dla przestrzeni blockchain.

Vitalik Future of Blockchain

Według Vitalika Buterina –

„Stopień zrównoważonego wykorzystania blockchain jest bardzo niski. Chociaż istnieje, wiele osób nadaje wartość kryptowalutom, ale liczba przydatnych rzeczy jest nadal znacznie niższa niż wydaje się, że kapitalizacja rynkowa wynosząca 200 miliardów dolarów. Głównym wyzwaniem dla branży, jak widzę, jest po prostu zrozumienie, jak wypełnić tę lukę i dojść do punktu, w którym jest 200 miliardów dolarów, w pewnym sensie, w jakimś sensie rzeczywistej wartości końcowej. ”

Na razie wydawałoby się, że Vitalik Buterin ma mniej więcej rację. Chociaż istnieje pośpiech w opracowywaniu platform opartych na blockchain przez duże korporacje, liczba projektów opartych na DLT, które są przyjmowane przez główne interesy gospodarcze, które działają na platformach takich jak Ethereum, jest niska.

Vitalik Buterin traktuje prywatność jako problem

Jedną z głównych przeszkód dla uznanej społeczności finansowej, jeśli chodzi o przyjęcie platform opartych na Ethereum, jest ich potrzeba przestrzegania wielu przepisów. Prywatność to duża część systemu finansowego, z którą otwarte platformy, takie jak Ethereum, mają trudności z radzeniem sobie.

Vitalik Buterin miał to do powiedzenia w tej sprawie,

„Obecnie nie ma dobrych sposobów korzystania z technologii blockchain przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Podjęto wiele wysiłków, aby rozwiązać ten problem, na przykład za pomocą Zcash, wraz z badaniami nad Ethereum. Jednak wciąż pozostaje wiele do zrobienia, jeśli chodzi o zachowanie prywatności w łańcuchu bloków ”.

Oprócz przepisów istnieją pewne problemy z umieszczaniem wrażliwych danych w dowolnym miejscu w pobliżu łańcucha bloków. Pierwsze etapy rozwoju blockchain były imponujące, ale jak pokazały liczne włamania i kradzieże, wciąż jest dużo do zrobienia. Crypto bank Xapo stworzyło solidny sposób ochrony swoich klientów przed włamaniami, ale niestety obejmuje szereg skarbców na całym świecie i rozbudowane protokoły bezpieczeństwa, które są wykonywane w trybie offline.

Pojawiają się nowe pomysły, na przykład dowody liczbowe, które posłużyłyby jako forma weryfikacji. Do tej pory nie są one szeroko stosowane w przestrzeni kryptograficznej. Może się to zmienić w miarę dalszego rozwoju protokołów bezpieczeństwa specyficznych dla łańcucha bloków, ale w tej chwili pozostaje to wyzwaniem. Bezpieczeństwo jest najważniejsze w przypadku każdego rodzaju technologii finansowej. Aby blockchain mógł dalej ewoluować, nadal pozostaje wiele do zrobienia.

Gdzie się skupić?

Technologia Blockchain prawdopodobnie przyjmie się, gdy ludzie będą mogli bezproblemowo z niej korzystać w swoim codziennym życiu. W tej chwili jest to cel, ale może stać się rzeczywistością, gdy więcej osób zda sobie sprawę z korzyści, jakie zapewniają kryptowaluty.

Tymi słowami Vitalik Buterin wyraził swoją wizję przyszłości

„Chcę móc wejść do sklepu spożywczego, dostać kartę i zapłacić niewielką opłatę za rozpoczęcie korzystania z Bitcoin Cash. Umożliwienie ludziom używania niewielkich ilości kryptowaluty do codziennego użytku jest cenne w kryptowalutach, a także szczególnie w przypadkach użycia łańcucha bloków, które wykraczają poza kryptowaluty. Nawet niefinansowe przypadki użycia blockchain nadal wymagają opłat transakcyjnych. Gdybyśmy mogli zmniejszyć to tarcie jedną wycieczką do sklepu spożywczego, byłoby łatwo zacząć korzystać z kryptowaluty ”.

W tej chwili jest bardzo niewiele osób, które posiadają lub używają kryptowalut. Zdecydowana większość ludzi nie rozumie, czym jest kryptowaluta, nie mówiąc już o tym, jak z nich korzystać.

Niestety kryptowaluty pojawiły się w oczach opinii publicznej w wyniku ogromnego wzrostu cen, które obecnie wydają się załamać. Wiele uwagi poświęcono również technologii Blockchain. W przeciwieństwie do kryptowalut, blockchain wydaje się być na bardziej zrównoważonej ścieżce, chociaż nie przyjmuje roli, jaką wielu pionierów DLT przewidziało dla niego.

Scenariusz zastosowań biznesowych

Trudno jest znaleźć sektor, w którym nie prowadzi się badań nad blockchain. Większość banków szuka sposobów aby zintegrować blockchain ze swoją infrastrukturą, ale niewielu koncentruje się na kryptowalutach. To kolejne wyzwanie dla użytkowników kryptowalut, a jak wskazał Vitalik Buterin, otoczenie regulacyjne jest zagmatwane w głównych gospodarkach.

Od Vitalika Buterina,

„… Po stronie regulacyjnej giełdy kryptowalut, pozyskiwanie funduszy na projekty itp. Muszą mieć regulacje przyjazne dla kryptowalut. Co najważniejsze, zachęcanie do silnego ekosystemu akademickiego jest również potrzebne rządom, które chcą uchwalać przepisy.

Niektóre kraje, takie jak Malta i Luksemburg, poczyniły kroki, aby zintegrować kryptowaluty z przepisami bankowymi, ale w miejscach takich jak USA na poziomie federalnym panuje niemal całkowity zastój. W pewnym stopniu może to być wynikiem walki zakorzenionych interesów. Pomysły, że FinTech oparty na DLT jest bezpośrednio przeciwny obecnemu systemowi finansowemu, co może oznaczać więcej zmagań, zanim kryptowaluty będą mogły kupić filiżankę kawy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me