Metamask Mobile

Pobierz dalej, tak jak popularny portfel Ethereum MetaMask otworzył publiczną wersję beta za aplikacje mobilne na Androida i iOS.

Rozwinięta 22 lipca wersja beta aplikacji mobilnej zostanie wykorzystana do „zebrania opinii społeczności przed premierą V1 tej jesieni” – powiedział zespół MetaMask..

Metamask Mobile

Rozszerzenie internetowe MetaMask okazało się już jednym z najpopularniejszych portfeli kryptowalut w ekosystemie Ethereum. Producenci portfeli z San Francisco ogłosili plany dotyczące powiązanej aplikacji mobilnej na konferencji Devcon 4 zeszłej jesieni.

Aplikacja mobilna MetaMask jest już dostępna w publicznej wersji beta! Dzięki aplikacji mobilnej MetaMask użytkownicy mogą teraz zarządzać swoimi zasobami cyfrowymi, używać dapps i wysyłać ETH lub tokeny do kogokolwiek i gdziekolwiek. Przeczytaj nasz przewodnik po funkcjach i przejdź tutaj!https://t.co/Cuup7LiumN

– MetaMask (@metamask_io) 23 lipca 2019 r

Nowe aplikacje na Androida i iOS będą również służyć jako przeglądarki mobilne, co pozwoli użytkownikom na bezpośrednią interakcję z aplikacjami Ethereum bezpośrednio z poziomu aplikacji MetaMask. Jak firma wyjaśniła we wtorek:

„Zamiast zwykłego portfela, MetaMask Mobile jest pomostem do zdecentralizowanej sieci, z przeglądaniem ukierunkowanym na dapp, intuicyjnym wprowadzaniem na pokład i funkcjami, które synchronizują się z kontami MetaMask na komputerze”.

W tym ostatnim punkcie użytkownicy, którzy pobiorą jedną z aplikacji mobilnych, będą mogli zsynchronizować swoje konta portfela internetowego za pomocą kodu QR dostarczonego w rozszerzeniu przeglądarki lub klucza prywatnego.

Jeśli chodzi o funkcje, aplikacje będą obsługiwać domeny Ethereum Name Service, kolekcje kryptowalut zbudowane w standardzie tokenów ERC-721 (np. CryptoKitties), zabezpieczenia biometryczne i integrację z InstaPay firmy Connext Network, która umożliwia użytkownikom dokonywanie bezpłatnych płatności w drugiej warstwie kanały płatności.

Implikacje warstwy drugiej w tu i teraz

Rozwiązania warstwy drugiej, takie jak Lightning Network, są rutynowo reklamowane jako jeden ze sposobów skalowania publicznej infrastruktury blockchain, takiej jak Bitcoin i Ethereum.

Do tej pory wykonano wiele pracy nad kanałami państwowymi i kanałami płatności, ale te rozwiązania drugiej warstwy nie zostały jeszcze głęboko wprowadzone w kierunku powszechnego przyjęcia. W tym kontekście integracja InstaPay z aplikacjami mobilnymi MetaMask jest z pewnością wczesnym i godnym uwagi krokiem w tym kierunku.

Szukasz InstaPay na @metamask_io Aplikacja mobilna?

Przejdź do Ustawienia Eksperymentalne➡️ Kanały płatności i poczuj magię!https://t.co/cZEUWQx2D8

– Connext (@ConnextNetwork) 23 lipca 2019 r

Po pierwsze, członek MolochDAO, Aftab Hossain, okrzyknął integrację jako dobrodziejstwo dla stabilnych monet Dai i „[h] uge krok naprzód w zakresie interfejsu użytkownika rozwiązań do płatności kryptograficznych na rynku masowym”, argumentując później, że „zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania Ethereum przez konsumentów [ …] Płatności na dużą skalę znacznie wcześniej niż kiedykolwiek w przypadku Lightning Network ”.

Prawdopodobnie nieoryginalne myśli: mogłoby to również pomóc w wprowadzeniu mikropłatności za treści na stronach internetowych, ponieważ @ConnextNetwork nie ma żadnych opłat.

Być może zostanie to zapamiętane jako jeden z najbardziej wpływowych momentów w UI / UX Ethereum.

– DCinvestor.eth | aftab.eth (@iamDCinvestor) 23 lipca 2019 r

Niestety, użytkownicy Ethereum po raz pierwszy mają możliwość dokonywania mikropłatności z jednego z najlepszych portfeli kosmosu. Może minąć jeszcze wiele lat, zanim takie rozwiązania drugiej warstwy się przyzwyczają. Ale dla tych, którzy są teraz zainteresowani dokonywaniem płatności bez gazu, InstaPay jest wyjątkową opcją.

Rosnący portfel w rozwijającej się sieci

Sieć Ethereum, która 22 lipca obchodziła swoje urodziny, ułatwiła w zeszłym tygodniu 500-milionową transakcję. Warto zauważyć, że samo rozszerzenie internetowe MetaMask przetworzyło więcej 0,2% tych transakcji w ciągu miesiąca tej wiosny.

„MetaMask odnotował 1,1 miliona transakcji w kwietniu, co daje w zeszłym miesiącu ogromną liczbę 1,51 miliona transakcji dla całej bazy użytkowników”, ujawniła firma podział wskaźników w maju.

W tym zestawieniu twórcy portfeli oszacowali, że mieli około 90 000 użytkowników tygodniowo i 264 000 użytkowników miesięcznie, a najpopularniejszymi dappsami były 0x Universe, CryptoKitties, Dice 2 Win, Axie Infinity i Fork Delta.

Na Twitterze założyciel Mythos Capital, Ryan Sean Adams, przewidywał, że nowe aplikacje mobilne MetaMask pomogą w szybkim wzroście liczby użytkowników. „To sprawi, że osiągną 1 metr łatwe” – powiedział.

Metamask właśnie wydał wersję beta portfela mobilnego

– Płatności Insta kanałami (tak L2)

– Mobilny dostęp do protokołów DeFi

– Proste wdrożenie

&# 128293;&# 128293;&# 128293;

Po raz pierwszy portfel kryptowalut wydawał się głównym tematem

W kwietniu mieli 260 tys. Aktywnych użytkowników miesięcznie

To sprawi, że dotrą do 1 metra łatwo

– Ryan Sean Adams – rsa.eth (@RyanSAdams) 23 lipca 2019 r

W wiosennej awarii twórcy MetaMask wskazali, że są zobowiązani do usprawnienia ogólnego potwierdzania portfela, zwracając uwagę:

„Jeśli chodzi o produkt, poświęcamy trochę czasu na zaprojektowanie odświeżenia ekranów Potwierdź, aby były bardziej funkcjonalne. Jednocześnie badamy strukturę, która pomoże użytkownikowi rozszerzyć uprawnienia do różnych aplikacji i zmniejszyć potrzebę potwierdzania poszczególnych działań ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me