IBM Blockchain

IBM podjął się rozwoju łańcucha bloków w wielkim stylu. Według ostatni artykuł opublikowany przez CNNTech, Obecnie Big Blue zatrudnia 1500 pracowników pracujących nad ponad 500 projektami blockchain na całym świecie. W przeciwieństwie do wielu firm, które niedawno weszły do ​​gry w rozwój technologii blockchain, IBM od lat pracuje nad platformami opartymi na łańcuchu bloków..

IBM Blockchain

IBM na Highlight Towers w Monachium, zdjęcie z WSJ

Mając tak wiele żelaznych elementów w ogniu, IBM wyraźnie rozwija platformy dla wielu aplikacji. IBM postrzega usługi finansowe, opiekę zdrowotną i logistykę jako najbardziej obiecujące sektory dla blockchain. Chociaż IBM ma bogate doświadczenie w dziedzinie innowacji, zmagał się również z przełożeniem nowej technologii na sukcesy komercyjne.

Josh Olson, analityk w Edward Jones, skomentował CNN na temat wyzwań stojących przed IBM na rynku technologicznym.

„W przeszłości widzieliśmy, jak IBM inwestuje w technologię wcześnie z pewnymi obiecującymi obietnicami, ale potem mieli trudności z komercjalizacją dobrych technologii lub innowacji na dużą skalę”.

Następnie przytoczył program superkomputerowy IBM Watson jako dowód niezdolności do komercjalizacji innowacyjnej platformy, ale IBM uważa, że ​​blockchain jest znacznie łatwiejszy do przełożenia na sukces w prawdziwym świecie.

IBM sprzedaje dzisiaj Blockchain

Innowacja to jedno, a konwersja potencjalnych klientów na Twoją platformę to drugie. IBM ogłosił niedawno, że ich platforma logistyczna TradeLens oparta na blockchain zarejestrowała ponad 90 klientów i obecnie codziennie dodaje do księgi ponad milion zdarzeń.

IBM wyjaśnił, w jaki sposób TradeLens pomaga wielu firmom w wymianie archaicznego systemu, który ogranicza wydajność za pośrednictwem komunikatu prasowego,

„Podczas 12-miesięcznego okresu próbnego Maersk i IBM współpracowały z dziesiątkami partnerów ekosystemu, aby zidentyfikować możliwości zapobiegania opóźnieniom spowodowanym błędami w dokumentacji, opóźnieniami informacji i innymi przeszkodami. Jeden z przykładów pokazał, jak TradeLens może skrócić czas transportu przesyłki materiałów opakowaniowych na linię produkcyjną w Stanach Zjednoczonych o 40 procent, unikając kosztów tysięcy dolarów. ”

W przeciwieństwie do programu Watson TradeLens nie miał żadnych problemów ze znalezieniem potencjalnych klientów komercyjnych. Według tego samego komunikatu prasowego,

„PSA Singapore, International Container Terminal Services Inc, Patrick Terminals, Modern Terminals in Hong Kong, Port of Halifax, Port of Rotterdam, Port of Bilbao, PortConnect i PortBase”

dołączyli do listy ponad 230 bram logistycznych w przyjmowaniu TradeLens do codziennego użytku.

Blockchain jest teraz przydatny

Blockchain został nazwany bańką przez wielu doświadczonych inwestorów i informatyków. Chociaż cały sektor jest prawdopodobnie przegrzany, IBM demonstruje, dlaczego technologia blockchain ma pozostać. Nie każdy program typu blockchain opracowywany przez IBM był tak skuteczny jak TradeLens, a niektóre programy mogą zająć więcej czasu, zanim trafią na rynek.

Bridget van Kralingen, wiceprezes grupy IBM ds. Platform branżowych, zwróciła uwagę na to, jak bardzo różnią się Watson i blockchain.

„Potencjalne aplikacje Watsona są bardzo złożone i trudne” – powiedziała CNN i kontynuowała: „Uważam, że blockchain jest znacznie łatwiejszy, ponieważ jest to przepływ procesów. … Wyciągnęliśmy wielką lekcję z wdrażania nowej technologii: łatwość użytkowania stała się bardzo ważną częścią procesu wdrażania ”.

Łatwość użycia to obszar, w którym blockchain wygląda tak, jakby nie miał sobie równych. W przeciwieństwie do złożonych systemów opartych na papierze, które nie mają scentralizowanego dostępu, blockchain umożliwia bezpieczne przechowywanie danych, które można łatwo udostępniać upoważnionym stronom. Blockchain nie tylko tworzy nową wydajność, ale także pozwala ludziom zarabiać na informacjach, które w innym przypadku byłyby niemożliwe do sprzedania.

Umacnianie jednostek

Kolejny program IBM blockchain chce się rozwijać „Niezależna tożsamość” technologia, która pozwoli ludziom mieć większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi. Współpracują z Hu-manity.co, który tworzy aplikację # My31. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android i oznacza, że ​​ludzie powinni mieć prawo do własnych danych. Trzydzieste pierwsze prawo do własności danych byłoby dodatkiem do 30 praw człowieka, które ONZ już uznaje.

Tożsamość osobista Blockchain

Przeczytaj: Umieszczanie tożsamości osobistych w łańcuchu bloków

Aplikacja # My31 ma na celu umożliwienie ludziom posiadania wszystkich tworzonych przez nich danych i zarabiania na nich według własnego uznania. Zamiast po prostu przekazywać dane, które firmy gromadzą, a następnie odsprzedają, IBM najwyraźniej jest zainteresowany umożliwieniem osobom fizycznym kontroli dostępu do ich śladów danych.

Jednym z potencjalnie najbardziej dochodowych obszarów handlu danymi dotyczącymi suwerenności jest ewidentnie dokumentacja zdrowotna, którą naukowcy mogliby wykorzystać do przeprowadzenia opartej na sztucznej inteligencji metaanalizy naprawdę dużych ilości danych dotyczących zdrowia ludzkiego. Na razie pomysł sprzedaży danych osobowych jest trochę odległy, ale przy zaangażowaniu ogromnej firmy może pojawić się na rynku raczej wcześniej niż później.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me