Zgoda

Rozpoczął się tak zwany „Tydzień Blockchain” w Nowym Jorku, a przemysł kryptograficzny został całkowicie zalany wiadomościami, komunikatami prasowymi i wydarzeniami, które zrewolucjonizują branżę. Jedną z pozycji, która wyróżniała się w poniedziałek, była wiadomość, że Flexa, kryptowaluta -centryczny start w płatnościach, nawiązał współpracę z gigantem giełdy Bitcoin Gemini, aby umożliwić użytkownikom wydawanie zasobów cyfrowych w szeregu sklepów stacjonarnych.

Zgoda

SPEDN: najnowszy sposób wydawania Crypto IRL

Ogłoszony w poniedziałek w a Średni post, Flexa, mało znany startup, który chce „wydać wszędzie kryptowalutę”, będzie udostępniać Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i własny stablecoin Gemini do wydania w 30 476 punktach sprzedaży detalicznej.

Łańcuchy, które zaakceptowały wspomniane aktywa cyfrowe, obejmują Crate & Barrel, GameStop, Lowe’s, Nordstrom i, co najważniejsze, należące do Amazona Whole Foods. Doniesiono, że wyżej wymienione sieci zgodziły się uczestniczyć w ekosystemie Flexa, co oznacza partnerstwo.

Aby to osiągnąć, Flexa uruchomiła aplikację, którą nazywa „SPEDN” (gra społeczności Bitcoin, a nie żart „HODL”). Ta aplikacja, obecnie dostępna tylko dla urządzeń Apple, umożliwia użytkownikom deponowanie kryptowaluty w portfelach prowadzonych przez Gemini, a następnie używanie ich telefonów w sklepach fizycznych w celu normalnego kupowania towarów.

Podczas gdy sprzedawca ostatecznie otrzymuje fiat, ruch ten radykalnie zwiększa użyteczność kryptowaluty.

Tyler i Cameron Winklevoss przy kawie w Starbucks przy użyciu kryptowaluty, którą wymyślili. Ale to dopiero początek tej historii, kiedy Nordstrom i Whole Foods akceptują bitcoin, ether: https://t.co/ftcn7tNX1T przez @DelRayMan przez @Forbes # Consensus2019 #NYCBlockchainWeek pic.twitter.com/lyJlwNiCKp

– Forbes Crypto (@ForbesCrypto) 13 maja 2019 roku

Ta wiadomość ma jedną wadę: technicznie rzecz biorąc, zakup dóbr fizycznych za pomocą kryptowalut jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu (krótkoterminowe zyski kapitałowe) w Stanach Zjednoczonych i dlatego powinien być zgłaszany do IRS. Istnieją jednak grupy, takie jak CoinCenter, które pracują nad zmianą tego problemu, co ugruntowałoby ideę, że kryptowaluty są ostatecznie nowomodną formą waluty, która potencjalnie może zrewolucjonizować światową gospodarkę.

Inne wydarzenia związane z „Tygodniem Blockchain”

Zaskakujące ogłoszenie Flexa nie było jedynym pozytywnym wydarzeniem informacyjnym, które uświetniło nowojorski Tydzień Blockchain swoją obecnością.

Bakkt, platforma kryptograficzna wspierana przez właściciela nowojorskiej giełdy, Intercontinental Exchange (ICE), ujawniła w poniedziałek, że jest w końcu na ostatnim etapie testowania kontraktu futures na Bitcoin.

Według poprzednich raportów Blockonomi, źródła powiedziały Bloombergowi, że instrument inwestycyjny giełdy jest opóźniony z powodu braku odpowiedniego rozwiązania w zakresie przechowywania. Jednak, jak potwierdza to ostatnie ogłoszenie, amerykańska komisja handlu kontraktami terminowymi na towary (CFTC) rozgrzewa się do Bakkt. Bakkt zamierza uruchomić kontrakt terminowy w lipcu, ale termin ten jest uzależniony od pewnych czynników.

Pojawiły się również wiadomości, że eBay, światowy rynek online, potencjalnie dołączy do walki o kryptowaluty. W weekend, gdy przygotowywano się do Consensus, najważniejszej konferencji kryptograficznej, uczestnicy zaczęli publikować zdjęcia, które sugerowały, że eBay sponsorował wydarzenie.

OGROMNY: Wyciekły obraz z #Zgoda ujawnia, że ​​serwis eBay może zacząć akceptować #cryptocurrency

Chociaż nie ma oficjalnego oświadczenia, krążą pogłoski o integracji eBay z bramą płatności kryptograficznych UTRUST. pic.twitter.com/wWFFRrXtC0

– Shalini⚡ (@DesiCryptoHodlr) 13 maja 2019 roku

Logo firmy zostało zachlapane na szybach okien, w połączeniu ze słowami „cyfrowa waluta, to się dzieje”. Wielu postrzegało to jako wskazówkę, że gigant z Doliny Krzemowej może w tym tygodniu ogłosić związane z kryptowalutą, wspierając adopcję na całym świecie.

A jeśli chodzi o handel w branży, kontrakty terminowe na bitcoiny CME miały największą sesję w historii, rejestrując nominalny wolumen obrotu o wartości ponad 1 miliarda dolarów podczas poniedziałkowej sesji. To, w oczach wielu, potwierdza, że ​​instytucje w końcu zalewają przestrzeń i chcą uzyskać ekspozycję na kryptowaluty i blockchain w ramach przygotowań do następnego rajdu..

CME Bitcoin futures osiągnął rekordowy poziom 33,7 tys. Kontraktów 13 maja (odpowiednik 168 tys. Bitcoinów), czyli o prawie 50% więcej niż ostatni rekord 22,5 tys. Kontraktów z 4 kwietnia. Zobacz, jak korzystają uczestnicy rynku $ BTC zarządzać niepewnością: https://t.co/hDgraMj5pe pic.twitter.com/ct1xkjoJDF

– CMEGroup (@CMEGroup) 13 maja 2019 roku

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me