Portfele sprzętowe

Według nowego, międzynarodowy rynek portfeli sprzętowych kryptowalut może wzrosnąć o prawie 300 procent w ciągu następnych pięciu lat analiza w tym miesiącu ze sklepu badań rynku Research and Markets.

W raporcie, który przewidywał potencjalny wzrost w ciągu następnej połowy dekady, stwierdzono, że rynek portfeli sprzętowych może wzrosnąć z wyceny z 2018 r. Wynoszącej 129 mln USD do około 496 mln USD do końca 2024 r..

Portfele sprzętowe

Rosnące znaczenie portfeli sprzętowych zbiegło się z rosnącą popularnością kryptowalut. Po tym, jak dobrodziejstwo nowych użytkowników waluty cyfrowej weszło do ekosystemu w czasie hossy 2017, niektórzy użytkownicy na własnej skórze odkryli, że nieszczęścia, wadliwe wspomnienia i hakerzy mogą kosztować Twoje monety. W związku z tym branża portfeli sprzętowych szybko się rozwinęła, oferując ekspertom i nowicjuszom usprawnione sposoby bezpiecznego przechowywania aktywów kryptograficznych offline..

Raport Research and Markets podkreślił najwyższą dotychczasową kapitalizację rynkową kryptoekonomii, która wyniosła 800 miliardów dolarów w styczniu ubiegłego roku, jako znak, że w branży portfeli sprzętowych jest jeszcze dużo miejsca na rozwój. Obecna kapitalizacja rynkowa ekosystemu wynosi 134 miliardy dolarów, więc jeśli ta suma kiedykolwiek zbliży się do poprzedniego rekordu, to rzesze nowych użytkowników bez wątpienia zwrócą się ku rozwiązaniom do przechowywania kryptowalut, takim jak portfele sprzętowe.

W tym celu autorzy raportu wychwalali dalsze wykorzystanie technologii komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) oraz coraz bardziej konkurencyjną i rosnącą arenę producentów portfeli sprzętowych jako trendy, które należy obserwować w ciągu najbliższych pięciu lat..

Jeśli ten ostatni punkt jest słuszny, potęgi portfeli, takie jak Ledger i Trezor, będą walczyć o utrzymanie dominacji w sektorze, ponieważ nowicjusze chcą szybko zdobyć na nich pozycję i dzięki nowym ofertom i usługom.

Analiza przewidywała również, że stale rosnąca adopcja kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej będzie wyraźną siłą napędową wzrostu rynku portfeli sprzętowych w najbliższej przyszłości.

Galaxy S10 wstrząsa grą

Popularny producent smartfonów Samsung wywołał spory szum w branży kryptowalut po tym, jak w zeszłym miesiącu ogłosił, że jego nowy flagowy telefon, Galaxy S10, ma wbudowane funkcje portfela sprzętowego kryptowaluty..

Jest to poważny postęp dla całej przestrzeni kryptograficznej, ponieważ sam zasięg marek Samsung i Galaxy zapewni, że rzesze niewtajemniczonych użytkowników zostaną wprowadzone do kryptowaluty i będą miały bezpośredni dostęp do technologii bezpiecznego przechowywania kryptowalut.

Samsung Galaxy S10

A Samsungowi nie zależy tylko na konkurowaniu o kawałek tortu na rynku portfela sprzętowego. Twierdzili, że portfel sprzętowy oparty na smartfonie jest nie tylko przydatny, ale także znakomitym urządzeniem do wydawania kryptowalut.

„Portfele kryptowalutowe oparte na smartfonach to najlepsze podejście do krótkoterminowego i średnioterminowego przechowywania danych – to znaczy„ wydawanie pieniędzy ”, czyli kwota, którą możesz nosić przy sobie w swoim prawdziwym portfelu”, post na blogu Samsunga argumentował zeszłego lata.

Innym stałym pytaniem jest to, czy konkurent Samsunga, Apple, pójdzie w jego ślady i opracuje wbudowany portfel kryptograficzny dla swojej własnej, niezwykle popularnej serii iPhone’ów. Jeśli Apple podąża tą drogą, rynek portfeli sprzętowych czeka na poważną konkurencję.

W innych wiadomościach: Ledger Talks Vulnerabilities, Trezor mówi Hold Up

Na tegorocznej konferencji MIT Bitcoin Expo zespół Ledger poprowadził prezentację na temat tego, co określili jako luki w zabezpieczeniach urządzeń konkurenta Trezora.

Od tego czasu twórcy Trezora odsunięty argumentując, że „żadnego z tych ataków nie można wykorzystać zdalnie”. W swoim raporcie z odpowiedzi zespół Trezora dodał również, że „w połączeniu z silnymi hasłami i przynajmniej podstawowymi zasadami bezpieczeństwa operacyjnego, nawet fizyczne ataki przedstawione przez Ledger nie mogą mieć wpływu na użytkowników Trezora”.

.@Trezor Z przyjemnością pomożemy podnieść poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa w ekosystemie kryptowalut jako całości! Będziemy nadal dążyć do najwyższego poziomu bezpieczeństwa krytycznych zasobów cyfrowych. https://t.co/DItlrEmt9t

– Ledger (@Ledger) 12 marca 2019 roku

Więc główny kierunek Trezora? Nie są to ataki, o które przeciętni użytkownicy kryptowalut będą musieli się kiedykolwiek martwić. Z drugiej strony nie można też winić Ledgera za próbę wywierania presji na ich głównego konkurenta.