OpenBazaar

Zdecentralizowany rynek OpenBazaar jest u progu dodania obsługi płatności ether (ETH), a poza tym płatności Dai.

Washington Sanchez, główny programista OpenBazaar i współzałożyciel firmy OB1 obsługującej zdecentralizowany rynek, potwierdził to w czwartek na Reddicie, zauważając, że przygotowania do obsługi Ethereum były w trakcie „końcowe etapy”I że wsparcie Dai wkrótce nadejdzie.

OpenBazaar

Jak wyjaśnił Sanchez, który jest również dyrektorem badawczym OB1:

„Nasz inteligentny kontrakt escrow ułatwiający płatności za pomocą tokenów ETH lub ERC-20 jest kompletny i audytowany przez Open Zeppelin (wkrótce to opublikujemy).

To był ogromny wysiłek, aby zreformować OpenBazaar, aby był mniej ściśle powiązany z kryptowalutami opartymi na Bitcoin i UTXO, ale jesteśmy tak podekscytowani, że w końcu będziemy wspierać ten ekosystem.

Ponadto Dai będzie jednym z pierwszych tokenów dostępnych do płatności, z czego osobiście jestem bardzo podekscytowany ”.

Zaczynając od płatności tylko w bitcoinach (BTC), OpenBazaar później dodał obsługę dalszych kryptowalut modelu transakcji UTXO w bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC) i Zcash (ZEC). Zespół marketplace wyjaśnione wcześniej w tym roku że „zawsze wymagano, aby każda obsługiwana kryptowaluta była architektonicznie podobna do Bitcoin, aby [integracja] działała poprawnie”.

Warto zauważyć, że Ethereum nie jest oparte na UTXO, ale raczej na koncie. Tak więc ekspansja OpenBazaar na eter i tokeny działające na Ethereum reprezentuje nie tylko rozszerzającą się wizję i strukturę, ale także prawdopodobną dosłowną ekspansję samej działalności rynku, ponieważ poszerzone wsparcie walutowe niewątpliwie przyniesie napływ nowych użytkowników Ethereum.

Co więcej, opiekunowie rynku mogą teraz przypuszczalnie rozważyć integrację innych najważniejszych kryptowalut opartych na rachunkach, takich jak lumeny (XLM) sieci Stellar.

Korzenie OpenBazaar sięgają 2014 roku, kiedy to grupa programistów biorących udział w Bitcoin Hackathon w Toronto opracowała zdecentralizowany rynek weryfikujący koncepcję, który nazwali DarkMarket. Ta technologia została później przejęta i udoskonalona przez inną grupę programistów, ostatecznie ustępując miejsca uruchomieniu OpenBazaar wiosną 2016 roku.

Obecnie rynek oferuje aukcje, od ręcznie robionych przedmiotów kolekcjonerskich po elektronikę. Aby rozpocząć sprzedaż przedmiotów na OpenBazaar, sprzedawcy muszą otworzyć „sklep” w aplikacji komputerowej powiązanej z rynkiem, przynajmniej na razie – podobno wkrótce pojawi się obsługa sprzedaży internetowej i mobilnej.

Najważniejsze pytanie: czy pieniądz eteryczny?

Łatwo jest zadać, ale trudniej jest precyzyjnie odpowiedzieć. Jest to otwarte pytanie, z którym społeczność Ethereum borykała się w ostatnich tygodniach. Oczywiście rozmowa ma charakter wieloaspektowy i ma wymiar filozoficzny, socjologiczny i ekonomiczny.

W ostatnich tygodniach badacz Ethereum Foundation i mistrz CBC Casper, Vlad Zamfir, sugerował na przykład argumenty przeciwko eterowi jako pieniądzowi. Niektórzy się zgodzili, podczas gdy inni żarliwie spierali się z drugiej strony, tj. Eter to pieniądz.

Istnieją dobre argumenty ekonomiczne, prawne i polityczne za i przeciw nazywaniu eteru "pieniądze"

Równowaga wypada zdecydowanie przeciw

@ ja, walcz ze mną

– Vlad (–support-dao-fork) Zamfir (@VladZamfir) 4 maja 2019 r

Wynikłe debaty dały początek memowi w zakamarkach Ethereum w kryptowalutach: „eter to pieniądz”. Jego dodatek do gry e-commerce, takiej jak OpenBazaar, oczywiście przechyla równowagę w tym kierunku.

Co ciekawe, wydaje się, że ten mem otrzymał kolejną rundę walidacji z nowego pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko ICO tokenów pokrewnych Kik. W pozwie SEC de facto argumentowała, że ​​w tej ofercie jako pieniądz użyto eteru:

„Zakupy Kin dokonane przez inwestorów były inwestycją pieniędzy we wspólne przedsiębiorstwo, z oczekiwaniem zysków zarówno dla Kik, jak i oferentów […] Sprzedaż KIN we wrześniu 2017 r. Kik do ogółu społeczeństwa była denominowana w Ether, a Kik otrzymał około Wartość tego cyfrowego zasobu wynosi 50 milionów dolarów ”.

Co najmniej, społeczne koncepcje pieniądza zmieniają się w czasie. Jeśli eter nie jest jeszcze pieniądzem, może kiedyś będzie. Jak powiedział w zeszłym roku sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, Stephen Breyer, w zdaniu odrębnym „być może pewnego dnia pracownicy otrzymają zapłatę w Bitcoinie lub innym typie kryptowaluty”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me