Tezos

Tezos (XTZ), platforma inteligentnych kontraktów typu płynny dowód stawki (LPoS), doświadczyła szeregu ostatnich zmian, które sprawiają, że jej społeczność budzi zainteresowanie w przyszłości.

W ramach 20 najważniejszych projektów kryptowalut, które zostały stworzone z naciskiem na zarządzanie łańcuchem, w zeszłym tygodniu wprowadzono pierwsze propozycje samodzielnych poprawek w związku z nadchodzącym protokołem Ateny Aktualizacja. Obie propozycje zostały przedstawione przez zespół badawczo-rozwojowy Tezos Nomadic Labs.

Tezos

Aktualizacja Aten

Zmiany inauguracyjne mają charakter konserwatywny i skupiają się na utrzymaniu. Ateny A zmniejszyłyby z 10 000 do 8 000 ilość XTZ potrzebną do walidacji bloków Tezos i zwiększyłyby limit gazu protokołu. Ateny B po prostu zwiększyłyby limit gazu bez zmniejszania rozmiaru rolki Tezos do 8000.

Jednak społeczność kończy się pochyleniem, propozycje podkreślają, w jaki sposób stawki i perspektywy zarządzania w łańcuchu rosną w kryptowalutach.

Dzisiejszy dzień to ważny kamień milowy dla Tezos. Właśnie zapoczątkowaliśmy pierwsze w łańcuchu głosowanie za samodzielną poprawką. #Tezos @ CHalexov2016 @coindesk @Cointelegraph https://t.co/BAFIh7Onkn

– Jovan Smith (@JovanTezos) 28 lutego 2019 r

„Ten proces może zakończyć się pomyślną migracją z obecnego protokołu alfa do Aten w ciągu około trzech miesięcy, jeśli uczestnicy tak zdecydują” – powiedział Nomadic Labs.

XTZ są delegowane do tak zwanych „piekarzy”, czyli wersji stakersów firmy Tezos, w celu wygrywania nagród blokowych. Ponieważ głosowanie nad poprawkami jest obecnie w toku, piekarze ci mogą uczestniczyć w czterech rundach głosowania, zanim zostaną podjęte ostateczne decyzje wdrożeniowe dotyczące propozycji Aten.

Ze swojej strony startup piekarniczy Tezos At James wydał rajdowy płacz do ekosystemu projektu we wtorek, 5 marca, wzywając odpowiednich interesariuszy do aktywnego zaangażowania się i wspierania pierwszej ważnej decyzji dotyczącej zarządzania platformą.

„Nasze zarządzanie będzie miało większą wartość, jeśli wszyscy będziemy się nim zajmować i jeśli będziemy mieć łatwe narzędzia do jego zrozumienia i interakcji”,

Założyciel firmy James Baker powiedział, zauważając, że tylko 11 procent piekarzy głosowało za poprawkami Aten we wtorek rano.

Coinbase zatrudnia głównego konstruktora Tezos – Staking-as-a-Service?

Kolejnym nowym wydarzeniem, które wywołało zamieszanie w Tezos, jest zatrudnienie Luke’a Youngblooda, architekta modelu obstawiania Tezos, amerykańskiego giganta kryptowalutowego Coinbase.

Youngblood pracował ostatnio w Amazon Web Services lub AWS, zanim zgodził się wejść na pokład w Coinbase. Wcześniej zbudował system obstawiania Tezos na zlecenie Fundacji Tezos.

Coinbase, który powiedział w grudniu ubiegłego roku, że rozważa dodanie XTZ i 30 innych kryptowalut do ekosystemu swojej marki, podobno rozesłał notatkę wśród klientów, mówiąc, że Youngblood będzie integralną częścią wprowadzenia infrastruktury zarządzania i obstawiania do ich produktu Coinbase Custody.

Zatrudnienie jasno wskazuje, że Coinbase zmierza w kierunku ułatwienia swoim użytkownikom bezpośredniego udziału w sieciach blockchain i że Tezos ma w szczególności większą przyszłość w firmie. Staking i delegowanie są procesami wymagającymi dużych nakładów technicznych w raczkującej kryptoekonomii, a Coinbase zastanawia się, jak usprawnić te działania dla swoich klientów.

Ze względu na status giełdy awangardowej w Stanach Zjednoczonych zatrudnianie przez giełdę jest zwykle analizowane pod kątem konsekwencji.

W tym miesiącu firma wywołała oburzenie z powodu zatrudnienia Neutrino, firmy, która miała kontakty personelu z Hacking Team, startupem programistycznym, który został oskarżony o ułatwianie łamania praw człowieka przez autorytarne rządy.

Z drugiej strony, zatrudnianie Youngblooda jest znacznie łagodniejsze, bardziej techniczne i proste: Coinbase stawia na mózg.

1 miliard dolarów w STO trafiających do Tezos

Widocznie rosnące zainteresowanie Coinbase wokół Tezos następuje po mocnym początku protokołu do 2019 roku.

Na początku tego miesiąca Elevated Returns, portfel nieruchomości obsługiwany przez przedsiębiorcę Stephane de Baets, ogłosił, że ustawił w kolejce nieruchomości o wartości około 1 miliarda USD, które mają być tokenizowane i udostępniane jako oferty tokenów zabezpieczających (STO) za pośrednictwem Tezos.

Co to jest STO?

Przeczytaj: Co to jest STO?

De Baets wcześniej używał Ethereum do tokenizacji ośrodka w Kolorado w 2018 roku, ale od tego czasu belgijski biznesmen zdecydował się skierować swoją ofertę do jednego z największych konkurentów Ethereum w zakresie inteligentnych kontraktów.

„Nie ma lepszego rozwiązania niż praca nad wdrożeniem tokena opartym na Tezos”, powiedział wówczas de Baets. „Mamy w kolejce szereg bardzo ważnych umów i nie mogliśmy sobie pozwolić na kompromis z produktem technologicznym”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me