Argentyna Bitcoin

Sceptycy nazywają blockchain i związane z nim innowacje, takie jak kryptowaluty, „rozwiązaniami w poszukiwaniu problemu”.

I chociaż rozsądni ludzie mogą zgadzać się i nie zgadzać co do tych raczkujących technologii, nie trzeba szukać dalej niż kontrola kapitału narzucone w Argentynie w weekend, aby zorientować się, dlaczego neutralne, międzynarodowe waluty cyfrowe, których żaden stan nie może bezpośrednio dyktować, są naprawdę obiecujące.

Argentyna Bitcoin

Oto kontekst. 1 września bank centralny Argentyny wprowadził serię krajowych ograniczeń monetarnych, których celem było w przenośni powstrzymanie krwawienia w wyniku trwającego kryzysu walutowego. Niedawny krater argentyńskiego peso (ARS) zagroził rezerwom walutowym banku centralnego i doprowadził rząd tego kraju na skraj bankructwa.

To jest szalone. ICYMI: Argentyna była technicznie zaległa przez 24 godziny &# 129327;

8/29: S.&P obniżył ocenę Argie do "selektywne domyślne"

8/30: S&P. przeniósł argie do CCC-https://t.co/bkhk62en6g pic.twitter.com/m6vOgtUjEP

– Camila Russo (@CamiRusso) 30 sierpnia 2019 r

Konkretnie, nowa kontrola kapitału jest pilną próbą zatrzymania swobodnego spadku peso. Między innymi przepisy stanowią, że obywatele Argentyny nie mogą kupić więcej niż 10 000 USD miesięcznie. Ma to na celu powstrzymanie powszechnego ucieczki do oczywiście silniejszej waluty, ponieważ popularność zaufania do peso gwałtownie spadła.

Powiedziawszy to, Argentyńczycy są na razie osaczani w ryzykowną walutę, która może doprowadzić do ruiny zarobki ludzi w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja w kraju Ameryki Południowej.

Argentyna jest teraz zagrożona kolejnym kryzysem ograniczeń kapitałowych (zakaz swobodnej wymiany walut).

Nie dotyczy to Argentyńczyków korzystających z Bitcoin / DAI. &# 128521;

– ⚡&# 127462;&# 127479; Eduardo&# 127483;&# 127466; ⚡ (@Codiox) 30 sierpnia 2019 r

Oczywiście cała sytuacja jest skomplikowana i wieloaspektowa, a wszelkie działania, które rząd mógłby podjąć w przypadku takiego kryzysu, mają swoje wady i zalety. Nie chodzi też o to, że kryptowaluta jest tutaj uniwersalnym rozwiązaniem. Ale nowa kontrola kapitału podkreśla, gdzie kryptowaluta świeci: jest odporna na cenzurę i nie pozwala na użycie.

Obietnica neutralnych pieniędzy

Można bezpiecznie założyć, że na całym świecie jest wielu ludzi, którzy byliby skłonni wierzyć, że rząd nie powinien być w stanie dyktować, kiedy prywatny obywatel może wysyłać lub odbierać pieniądze, przynajmniej w większości przypadków wykraczających poza podatki rządowe i finansowanie przestępcze.

Jednak najnowsze kontrole kapitału w Argentynie to tylko najnowszy przykład pokazujący, jak – na dobre lub na złe – rządy mogą i będą wydawać takie nakazy ze szkodą dla obywateli.

naucz się Bitcoina teraz. https://t.co/UKiSEibQIx

– santi.eth – devcon2020 &# 129481; (@santisiri) 1 września 2019 r

Tutaj pojawia się szersza dyskusja na temat wolności, praw człowieka i natury pieniędzy.

Ponownie, rozsądni ludzie mogą zgodzić się lub nie zgodzić na nieskończoną liczbę rzeczy w tej dyskusji, ale jasne jest, że neutralne systemy płatności, takie jak najlepsze publiczne kryptowaluty, oferują obywatelom globalnym raczkującą drogę do „rezygnacji” z szyn płatniczych, które znacznie oddziela tradycyjne instytucje, które może cenzurować i egzekwować pozwolenia według własnego uznania.

W ostatnich tygodniach dyrektorem ds. Strategii Fundacji Praw Człowieka był Alex Gladstein tworzenie sprawy na przykład bitcoin jest właśnie taką szyną płatności. W swoim wystąpieniu w podcastie Laury Shin Unchained na początku tego lata Gladstein powiedział:

„Dlatego […] dlatego coś takiego jak bitcoin jest ważne. Ostatecznie jest to neutralna platforma płatnicza. Nikt nie może zdecydować, czy jedna osoba może otrzymać pieniądze, czy je wysłać. W dobie coraz większej inwigilacji będzie to coraz ważniejsze ”.

Podobną sprawę dla stablecoina Ethereum Dai zrobił założyciel Democracy Earth, Santiago Siri, który pochodzi z Argentyny. W następstwie kontroli kapitału 1 września Siri udał się do Twittera, aby argumentować, że plik Dai był idealnym sposobem aby obywatele Argentyny uniknęli zniszczenia dochodów. Przetłumaczony z grubsza z hiszpańskiego, napisał:

„Naprawdę uważam, że najlepszą opcją dla tych, którzy chcą mieć dolary, ale nie chcą, aby zostały skonfiskowane przez rząd i chcą uniknąć ryzyka konieczności trzymania gotówki w materacu, jest posiadanie Dai, najlepszego stablecoina w rynek utworzony na Ethereum ”.

Innymi słowy? Ludzie mają opcje – opcje, których nie mieli zaledwie dekadę wcześniej. W tym sensie publiczne blockchainy, takie jak Bitcoin i Ethereum, oferują nowy sposób.