Bitcoin

Nawet przy ciągłej zmienności na S&P 500, który obecnie zbliża się do rekordowych szczytów według indeksu zmienności CBOE (VIX), Bitcoin nadal pchał coraz wyżej i wyżej.

W czwartek, dzień, w którym wiodące akcje w Ameryce spadły o około 2% do 5% za sztukę, Bitcoin zyskał 3% wzrost, z 8900 USD do aż 9170 USD..

Od tego czasu ceny ustabilizowały się na poziomie około 9100 USD, chociaż analitycy uważają, że aktywa mogą wzrosnąć w górę.

Przykładem: udostępnione dane przez wiodącą giełdę kryptowalut Binance sugeruje w czwartek, że traderzy kontraktu Bitcoin-to-Tether USDT są przeważnie długie, a 67,61% „najlepszych traderów” (20% najlepszych pod względem salda) stawia na wiodącą kryptowalutę, która idzie wyżej.

Nie wspominając o tym, że wszystkie konta na platformie futures Binance mają łączny stosunek długich do krótkich wynoszący 2,20, co sugeruje, że większość stawia na wyższe pozycje BTC w nadchodzących dniach.

Inwestorzy Binance Futures są obecnie długimi pozycjami $ BTC/ USDT ogółem w przedziale czasowym dziennym.

"Najlepsi handlowcy" są definiowane jako 20% najlepszych inwestorów według salda depozytu zabezpieczającego.

Wymiana #BinanceFutures z dźwignią do 125x tutaj:

&# 128200; https://t.co/jkiHuCEZjO pic.twitter.com/qsEZ4F0gsY

– Binance (@binance) 5 marca 2020 r

Ale co przekonuje tak wielu inwestorów, że BTC jest gotowy na jeszcze większy wzrost niż w ciągu ostatnich kilku dni?

Pozytywny trend techniczny dla Bitcoina

Analityk Fractalwatch zauważył niedawno, że dwa kluczowe wskaźniki na wykresie dziennym sugerują, że BTC może działać; a dokładniej, MACD i Stochastic Relative Strength Index są zakrzywione wyżej i mają miejsce na wzrost w górę, co może wspierać wzrost o kilka procent.

Bitcoin na 1 dzień wygląda dobrze i może być gotowy na kolejny skok.$ btc pic.twitter.com/95sitcEzEo

– Fractalwatch (@Fractalwatch) 5 marca 2020 r

To nie wszystko. SmartContracter, trader kryptowalut, który powiedział, że Bitcoin spadnie w 2018 r. Do 3200 USD, niedawno zauważył, że uważa, że ​​„Litecoin mógł osiągnąć dno”, dodając, że czołowy altcoin prawdopodobnie przygotowuje się do przyjęcia nowych rocznych szczytów.

Analiza SmartContracter jest istotna dla BTC, ponieważ LTC od dawna działa jako swego rodzaju wodza dla reszty rynku, gromadząc się przed Bitcoinem i podobnymi rozwiązaniami i odwrotnie. Wniosek: jeśli Litecoin osiągnął dno w ten weekend, to samo zrobiło BTC.

Legalizacja przemysłu: byczy

Nie po to, by pokonać martwego konia, ale sentyment na Crypto Twitter został wzmocniony w ciągu ostatnich kilku dni przez pozytywne orzeczenia regulacyjne wydane przez władze na niektórych z największych rynków Bitcoin.

Mianowicie, środowe orzeczenie Sądu Najwyższego Indii zmieniło ograniczenia dotyczące kryptowalut nałożone na branżę przez RBI. To posunięcie pozwala bankom na ponowne ułatwienie transakcji bankowych z podmiotami branżowymi, „usuwając główną przeszkodę dla rozwoju sektora”, jak stwierdził Reuters.

Rzeczywiście, orzeczenie to powinno pozwolić giełdom Bitcoin na ponowne oferowanie swoich usług 1,3 miliardowi Hindusów, którzy zostali skutecznie odcięci od przydzielania fiat branży na ponad rok z powodu obowiązującego zakazu, który zmusił wiele lokalnych giełd i operatorów bankomatów do operacje żaluzji.

Po tym nastąpiła Korea Południowa, której Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej właśnie uchwaliło ustawę, która zainstaluje kompleksowe ramy regulacyjne dla kryptowalut. Chociaż niektóre osoby dbające o prywatność obawiały się, że spowoduje to wzrost liczby procedur AML i KYC na giełdach południowokoreańskich, wielu twierdzi, że legitymizuje to branżę, dając Bitcoin i innym aktywom cyfrowym większą szansę zobaczenia południowokoreańskich inwestycji w nadchodzących latach. lat.

Ekonomista i komentator kryptowalut Alex Krüger napisał w tej sprawie:

To wciąż jest bardzo optymistyczne. Do tej pory koreańskie banki nie były zainteresowane robieniem KYC / AML dla kryptowalut, więc giełdy miały trudności z włączeniem klientów, a kryptowaluty w Korei były jakby martwe. To się teraz zmieni.

To wciąż jest bardzo optymistyczne.

Do tej pory koreańskie banki nie były zainteresowane robieniem KYC / AML dla kryptowalut, więc giełdy miały trudności z włączeniem klientów, a kryptowaluty w Korei były jakby martwe.

To się teraz zmieni.

Ale uświadom sobie "Teraz w pełni legalne" nagłówki są rażąco mylące.

– Alex (@classicmacro) 5 marca 2020 r