Prognozowanie Blockchain

Jedną z definiujących cech rynku kryptowalut jest nieprzewidywalność. Jest to zarówno część jego uroku, jak i powód, dla którego dotychczas nie udało się przyciągnąć dużych inwestorów instytucjonalnych. Regulatorzy obawiają się dwucyfrowych wahań procentowych na rynku, a inwestorzy groszowi mają nadzieję, że zarobią na tym bogactwo, rzucając kilka dolarów w odpowiednią monetę we właściwym czasie.

A jednak technologia kryptowaluty ma potencjał dla niemal nieskończonej różnorodności predykcyjnych przypadków użycia. Projekty prognozowania Blockchain rosną zarówno pod względem liczby, jak i zakresu, mając na celu przewidywanie nie tylko cen kryptowalut, ale także szerokiego zakresu wcześniej niepoznawalnych danych. Przeprowadzimy krótki przegląd tego, czym jest prognozowanie blockchain, do czego jest zdolne i kto wkracza na ten potencjalnie ogromny nowy rynek.

Prognozowanie Blockchain

Dane predykcyjne

U podstaw prognozowania blockchain leży koncepcja znana jako mądrość tłumu. Działa podobnie do opcji „Zapytaj publiczność” w programie telewizyjnym „Kto chce zostać milionerem?”

Siła tkwi w liczbach i jest to natychmiast widoczne, jeśli chodzi o prognozowanie. Opinia danej osoby na dany temat opiera się na indywidualnej wiedzy, doświadczeniu i innych danych osobowych. Prowadzi to do opinii, które mogą być dobre lub złe, w zależności od wkładu.

Ale co by było, gdyby ta osoba miała więcej dostępnych danych? O wiele więcej? Lepsza jakość i ilość danych pozwoliłyby na dokonywanie bardziej spójnych i poprawnych prognoz.

Blockchainy są dostosowane do agregowania dużych sum danych z wielu zdecentralizowanych źródeł. Projekt przewidywania blockchain bierze następnie wiele indywidualnych punktów danych i opinii i łączy je, aby udzielić świadomej odpowiedzi, czy ceny wzrosną lub spadną, co ludzie prawdopodobnie kupią i ogólnie czego można się spodziewać w przyszłości.

To kolejna ewolucja starego mechanizmu predykcyjnego – ankietowania. Zamiast jednak indywidualnie prosić określoną liczbę osób o dane, blockchain automatycznie je zbiera, sortuje i wykorzystuje do prognozowania.

Augur

Projekt Augur przygotowany przez Forecasting Foundation to zestaw inteligentnych kontraktów wykorzystujących repozytorium REP w rodzimej walucie projektu, które umożliwia użytkownikom tworzenie własnych rynków predykcyjnych. Fundacja Forecasting nie jest zaangażowana w rynki tworzone przez użytkowników Augur, a Augur jest całkowicie open source. Sercem i duszą projektu jest udostępnienie mocy predykcyjnego prognozowania łańcucha bloków każdemu.

Przewodnik Augur

Przeczytaj: Nasz przewodnik po Augurze

„Protokół Augur jest jedynym protokołem rynku prognoz, o którym wie Forecast Foundation, w którym zespół programistów nie robi nic poza pisaniem bezpłatnego kodu open source” – wyjaśnił zespół na stronie głównej projektu. „Fundacja Forecast i ludzie, którzy napisali kod protokołu Augur, nie tworzą rynków na samym protokole Augur, nie wykonują transakcji ani nie mają możliwości monitorowania, kontrolowania, cenzurowania lub modyfikowania wszelkich działań wykonywanych na Protokół Augura. Zamiast tego Forecast Foundation zachęca użytkowników do wykonywania tych czynności z jurysdykcji, w których mają odpowiednie licencje i wytyczne oraz gdzie mogą przestrzegać odpowiednich przepisów regulujących działania, które wykonują na protokole Augur. ”

W ten sposób Augur działa jako przedstawiciel rynku predykcyjnego blockchain jako całości – zdecentralizowany zestaw narzędzi do stosowania blockchain w szerokim zakresie zastosowań końcowych.

Augur niedawno uruchomił aplikację, do tej pory na platformie postawiono ponad milion dolarów. Możesz przeglądać statystyki rynków w czasie rzeczywistym Predictions.global.

Gnoza

Gnoza pełni podobną funkcję z bardziej zabawnym interfejsem użytkownika. Zdecentralizowana aplikacja Gnosis Olympia organizuje okresowe turnieje przewidywania. Uczestnicy otrzymują 200 żetonów OLY do wykorzystania przy prognozowaniu na różne tematy – jednym z przykładów jest rekord świata w największym sylwestrowym pokazie sztucznych ogni. Żetony OLY na „wirtualne pieniądze” Gnosis Olympia są następnie rozdawane zwycięzcom. Gnosis Olympia działa jako platforma testowa dla programistów, a także jako inspiracja dla przyszłych, rzeczywistych przypadków użycia.

Cindicator

Wszystkie te projekty podchodzą do rynku prognozowania blockchain z nieco innych kierunków. Jednak głównym motorem rynku w tej przestrzeni jest Cindicator. Podobnie jak jego nowsi kuzyni, Cindicator ma na celu wykorzystanie siły tłumów za pośrednictwem technologii blockchain do tworzenia dokładnych prognoz rynkowych. Cindicator jest w dużej mierze skierowany do tłumu finansowego, a jego celem jest być czymś w rodzaju wyroczni dla wydarzeń zarówno na kryptowalutach, jak i na tradycyjnych rynkach.

Przewodnik Cindicator

Przeczytaj: Nasz przewodnik po Cindicator

Na platformie Cindicator co miesiąc odbywają się konkursy, w których posiadacze Cindicator odpowiadają na serię pytań predykcyjnych. Ich odpowiedzi na te pytania są podliczane pod koniec miesiąca, a żetony Cindicator są odpowiednio przyznawane za prawidłowe odpowiedzi. Zachęca to tłum do poszukiwania informacji i uzyskania świadomej odpowiedzi, omijając w ten sposób problem GIGO polegający wyłącznie na wielkości tłumów. Skrót od „Garbage In, Garbage Out”, GIGO to termin informatyczny zapożyczony przez branżę prognozowania w celu oceny jakości danych wykorzystywanych w prognozach finansowych. Chociaż można uzyskać większą dokładność w każdej prognozie, po prostu poszerzając sieć informacji, zachęcanie uczestników tej sieci zniechęca do przypadkowego zgadywania i zachęca do bardziej przemyślanych prognoz.

Wreszcie Cindicator pobiera swoje zagregowane inteligentne dane i przepuszcza je przez system sztucznej inteligencji zwany siecią neuronową. To dodatkowo zaostrza przewidywania.

„Podczas prognozowania jedną z metod zbierania opinii jest wykorzystanie mądrości tłumu. Oznacza to, że patrząc na zróżnicowany zakres opinii na dany temat, przyjmujesz „średnią” odpowiedź, teoretycznie dając dokładniejszą prognozę niż jakakolwiek osoba – bez względu na to, jak bardzo kompetentna – może dostarczyć ”- powiedział Cindicator na stronie głównej projektu . „W Cindicator poszliśmy dalej i wykorzystaliśmy różnorodne metody nauki o danych, włączając naukę statystyczną i metody uczenia maszynowego, aby poprawić dokładność naszych prognoz”.

Pielęgnuj laboratoria

Wreszcie, Pielęgnuj laboratoria oferuje prognozy blockchain jako usługę dla swoich klientów, w tym LG i Broadspectrum. Cultivate rozlicza swoje usługi jako dopasowane do użytkownika rozwiązanie dla prawie wszystkich potrzeb prognostycznych, od wyborów w USA po sport i strategie biznesowe.

Usługi te są oferowane na kilku poziomach. Zarówno TinyCast, jak i AlphaCast są bezpłatne dla prognoz osobistych lub publicznych, podczas gdy produkt Cultivate Forecasts jest przeznaczony na rynek profesjonalny i oferuje trzy do sześciu miesięcy próbnych dla potencjalnych klientów.

Kształtować przyszłość

To ironia losu, że technologia blockchain, która wyznacza nowe granice w prawie każdej dziedzinie technologii, jest teraz również wykorzystywana do przewidywania, co te pola będą robić. Smaki i głębia przewidywań są różne, od otwartej platformy Augur, która jest uniwersalna, po wąskie podejście Cindicator do rynków finansowych. Ale konsekwencje tego rodzaju zdolności predykcyjnej są oczywiste. Role, które obecnie pełnią analitycy i specjaliści ds. Ankiet, ustępują miejsca nowemu rodzajowi zdecentralizowanego gromadzenia informacji. To obiecuje nie tylko być szybsze i dokładniejsze, ale także mniej skoncentrowane.

Na przykład w wyborach prezydenckich w USA większość wiadomości koncentruje się na kilku znanych agencjach wyborczych. W 2016 r. Te firmy ankietowe spadły względnie bez zmian, jeśli chodzi o przewidywanie ostatecznego zwycięstwa republikańskiego kandydata Donalda Trumpa. W rezultacie relacje medialne dotyczące wyborów były zdezorientowane – i przynajmniej w niektórych przypadkach dość niedokładne. System oparty na łańcuchu bloków wykorzystałby ziarnistość niedostępną dla tradycyjnych ankieterów i rozwiązałby wszelkie kwestie uprzedzeń dzięki swojej autonomicznej i zdecentralizowanej naturze.

Ustalenie, co będzie dalej w technologii blockchain, jest prawie zawsze trudną propozycją. Jak właściwe jest, aby blockchain sam dążył do rozwiązania tego problemu.

Bibliografia

  1. https://www.ibm.com/blogs/insights-on-business/electronics/demand-forecasting-reinvented/
  2. https://www.augur.net/
  3. https://gnosis.pm/
  4. https://www.cultivatelabs.com/future-of-work-whitepaper
  5. http://www.pewresearch.org/fact-tank/2016/11/09/why-2016-election-polls-missed-their-mark/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me