Halving Bitcoina

Mniej więcej co cztery lata bitcoin przechodzi ważne wydarzenie znane jako „halving bitcoina”. Po raz pierwszy wydarzyło się to w 2012 r. I ponownie w 2016 r. Podobnie stanie się to ponownie w przyszłym roku, około maja 2020 r.

Co to jest halving bitcoina? Jaki ma to wpływ na ekonomię bitcoina? W tym artykule omówimy, czym jest halving bitcoina i dlaczego tak ważne jest, aby bitcoin.

Zrozumienie nagród za wydobywanie bitcoinów

Każdego dnia na wydobycie bitcoinów przeznacza się wiele niezliczonych tysięcy watów energii elektrycznej. Ludzie wydobywają bitcoiny, ponieważ mają nadzieję na zarobienie bitcoinów, które mają wartość i można je kupować i sprzedawać na różnych rynkach.

Nie wdając się zbytnio w szczegóły, kopanie jest procesem, dzięki któremu sieć jest zabezpieczana i przetwarzane są transakcje. Aby zachęcić ludzi do wydobywania bitcoinów (lub innych kryptowalut, które również używają dowodu wydobycia pracy), każdy blok zawiera nagrodę.

Ta nagroda zostaje przekazana górnikowi, który pomyślnie rozwiązuje blokadę. Ta nagroda musi być wystarczająco wysoka, aby stanowić silną zachętę. Ale nagroda też nie może być zbyt duża. Duża nagroda spowodowałaby nadpodaż i obniżyłaby wartość waluty.

Halving Bitcoina

Co to jest Halving Bitcoina?

Kiedy Satoshi Nakamoto tworzył bitcoiny, chciał stworzyć system, który byłby samowystarczalny i który w pewnym sensie naśladowałby wydobywanie złota. Z czasem wydobycie stanie się trudniejsze, a zebrane nagrody będą powoli zmniejszać, aby kontrolować podaż. W szczególności Nakamoto pisze:

„Stałe dodawanie stałej ilości nowych monet jest analogiczne do sytuacji, w której górnicy wydają zasoby, aby dodać złoto do obiegu. W naszym przypadku zużywa się czas procesora i energię elektryczną ”.

Nakamoto rozwiązanie tym problemem jest wprowadzenie systemu halvingu bitcoinów. Oto jak to działa.

  • Kiedy bitcoin zaczął, nagroda blokowa wynosiła aż 50 bitcoinów co 10 minut.
  • Kod bitcoin zawiera oświadczenie, które mówi, że po każdych 210 000 bloków (lub około czterech latach, biorąc pod uwagę 10 minut na blok), ta nagroda powinna spaść o połowę.
  • Po ostatnich dwóch halvingach bitcoinów, obecna nagroda za blok wynosi teraz 12,5 bitcoina. W roku 2020 będzie to 6,25 i tak dalej.

W ten sposób halving bitcoinów ma szereg ważnych skutków dla sieci:

  • Po pierwsze, przedłuża życie systemu nagród. Gdybyśmy nadal wypuszczali 50 bitcoinów co 10 minut, to raczej szybko osiągnęlibyśmy maksymalny limit podaży wynoszący 21 milionów bitcoinów. W rzeczywistości nagrody za wydobycie ustałyby za około 8 lat. Powolne zmniejszanie wskaźnika nagrody w czasie oznacza, że ​​będzie dłuższy okres, w którym wydobycie spowoduje otrzymanie nagrody za blok.
  • Po drugie, halving bitcoina pomaga bitcoinowi obserwować stały wzrost cen w czasie. Dzieje się tak, ponieważ liczba nowych bitcoinów, które pojawiają się każdego roku, będzie maleć. Ta ograniczona podaż powoduje wzrost cen bitcoinów, ponieważ ich niedobór również rośnie proporcjonalnie.
  • Wreszcie, halving bitcoina zwiększa koszt wydobycia każdego pojedynczego bitcoina. Wraz ze wzrostem trudności sieci w czasie i spadkiem stopy nagrody, rzeczywisty koszt wydobycia każdego bitcoina rośnie, co następnie powoduje wzrost ceny handlowej każdego bitcoina.

Dzień, w którym kończy się wydobycie

Mając to na uwadze, prowadzi nas to do logicznego pytania. Co się stanie, gdy nagroda w bitcoinach spadnie do zera? Czy wszyscy jednocześnie przestaną wydobywać bitcoiny, co spowoduje całkowite zatrzymanie sieci?

Aby rozwiązać ten problem, musimy rozważyć kilka różnych rzeczy.

Po pierwsze, przy obecnym tempie wydobycia i uwzględnieniu przyszłych wydarzeń o połowę bitcoina, szacuje się, że ostateczny blok zawierający bitcoiny zostanie wydobyty gdzieś w roku 2140.

Biorąc pod uwagę, że sieć rozpoczęła działalność w 2009 roku, oznacza to, że będzie miała łącznie około 130 lat do tego zdarzenia. W tym czasie warunki ekonomiczne kryptowaluty mogą być tak zasadniczo różne, że potrzeba nagrody blokowej może nawet nie istnieć.

Drugą rzeczą do rozważenia jest to, że górnicy bitcoinów mają dodatkowe źródło dochodu poza nagrodą blokową. W szczególności górnicy otrzymywali również opłaty transakcyjne. Każdego dnia wiele setek, a nawet tysięcy bitcoinów jest płaconych w opłatach transakcyjnych (w zależności od warunków sieciowych).

Tak więc do czasu 2140 jest całkowicie możliwe, że wydobywanie wyłącznie dla opłat transakcyjnych może być wystarczająco opłacalne, aby górnicy mogli kontynuować wydobycie w nieskończoność, niezależnie od tego, czy nie są już nagrodą blokową. W swojej szeroko recenzowanej białej księdze Nakamote opisuje to następująco:

„Gdy z góry określona liczba monet wejdzie do obiegu, zachęta może przejść całkowicie na opłaty transakcyjne i być całkowicie wolna od inflacji”.

Nowe projekty

Kolejną kwestią do rozważenia jest wydanie nowych projektów, które planują współistnieć wraz z blockchainem bitcoin.

Jednym z przykładów jest platforma RSK. RSK to inteligentna platforma kontraktowa, która ma działać na szczycie sieci bitcoin. Pozwoli to na inteligentne kontrakty i zdecentralizowane wykonywanie aplikacji przy jednoczesnym wykorzystaniu samego łańcucha bloków bitcoin. Ma być konkurentem Ethereum.

Co to jest Rootstock RSK?

Przeczytaj: Co to jest Rootstock (RSK)? Bitcoin Sidechain, aby włączyć inteligentne kontrakty

Jednym z punktów sprzedaży RSK jest to, że górnicy, którzy zdecydują się uczestniczyć w przetwarzaniu transakcji podstawowych, mogą to zrobić, jednocześnie wydobywając bitcoin w normalny sposób, prawie bez utraty wydajności.

Oznacza to, że w odległej przyszłości górnicy mogliby nie tylko zarabiać na opłatach transakcyjnych z samej sieci bitcoin, ale mogliby również potencjalnie zarabiać na opłatach transakcyjnych z tych dodatkowych sieci warstwowych, które mogą istnieć na szczycie sieci bitcoin, takich jak RSK..

Co analitycy myślą o wpływie Halvingu Bitcoina na cenę?

Jak zawsze, analitycy są obecnie podzieleni co do tego, co to wydarzenie będzie oznaczać dla Bitcoina. Niektórzy mówią, że jest zwyżkowy, inni twierdzą, że może być nieistotny, a nawet niedźwiedzi, gdyby miały miejsce pewne wydarzenia.

Argument byka

Alistair Milne z Altana Digital Currency Fund niedawno odnotowano że po tym, jak halving wejdzie w życie w 2020 r., 50% wszystkich nowo wydobytych bitcoinów zostanie wchłoniętych przez zakupy klientów dwóch firm: w skali szarości za pośrednictwem Bitcoin Trust i Square za pośrednictwem usługi zakupu BTC.

Ignoruje to wpływy od klientów Coinbase, osób kupujących kryptowaluty za pośrednictwem RobinHood i eToro, i tak dalej i tak dalej.

Po halvingu ~ 50% wszystkich nowo wydobytych bitcoinów zostanie wchłonięte przez tylko dwie firmy: GBTC i Square

To ignoruje 30 milionów klientów Coinbase, ludzi inwestujących za pośrednictwem RobinHood, eToro itp.

… Ale powiedz mi jeszcze raz, w jaki sposób wyceniony jest halving.

– Alistair Milne (@alistairmilne) 21 grudnia 2019 r

Innymi słowy, jeśli popyt utrzyma się lub wzrośnie, zmniejszenie o połowę będzie działało jako negatywny szok dla modelu ekonomii popytu i podaży dla BTC, powodując wzrost cen z odpowiednim czasem..

Nie wspominając o tym, że model zapasów do przepływów PlanB (dokładny do kwadratu 95% R, co oznacza bardzo dokładny statystycznie mówiąc), który wiąże kapitalizację rynkową BTC z niedoborem aktywów, wykazał, że wiodąca kryptowaluta będzie miała uczciwy rynek kapitalizacja w wysokości 1 biliona dolarów po halvingu w 2020 roku. To koreluje z ceną 50 000 $ za każdą monetę.

#Bitcoin zmniejszenie o połowę… 4 miesiące do końca &# 128640;

Halving IMO jest wyceniony prawidłowo, a rynki są wydajne, w tym sensie, że niewiele osób (10%) zna, rozumie i wierzy modelowi S2F, a większość ludzi (90%) nie zna S2F, nie rozumie statystyk&matematyka za tym, myślę, że brakuje popytu itp pic.twitter.com/Z9nBPmRBvK

– PlanB (@ 100 bilionów USD) 1 stycznia 2020 r

Niedźwiedź Argument

Jeśli chodzi o stronę neutralną i niedźwiedzia, Jason Williams, współzałożyciel funduszu aktywów cyfrowych Morgan Creek Digital, powiedział na przełomie poprzedniego miesiąca, że ​​jedną z jego niepopularnych opinii jest to, że „Halving bitcoina w maju 2020 r. Nic nie da do ceny. To nie będzie wydarzenie ”.

Zostało to powtórzone przez dyrektora generalnego Bitmain, Jihan Wu, który, jak poinformował wcześniej Blockonomi, powiedział na wydarzeniu branżowym, że nie ma gwarancji, że hossa Bitcoin nastąpi po obniżeniu o połowę w tym roku.

Co ciekawe, zostało to potwierdzone przez dane z rozszerzeniem analiza danych o 32 połówkach w 24 aktywach kryptograficznych przez Strix Levithan stwierdzając, że nie ma wyraźnych dowodów na to, że aktywa kryptograficzne, które widzą, że ich emisja spadła o połowę, „przewyższają szerszy rynek w miesiącach poprzedzających i następujących po redukcji nagród górników”.

Czy to ma nawet znaczenie dla Bitcoina?

Podczas gdy niektórzy analitycy pokładają dużo wiary w halving i jego potencjalną zdolność do zmiany trajektorii cen Bitcoina na lepsze, niektórzy komentatorzy twierdzą, że nie ma to znaczenia. Mówiąc dokładniej, powszechnym odczuciem, które odbija się echem w całej branży, jest to, że ścieżka technologii jest pozytywna, z połowicznym spadkiem bitcoina lub bez.

Asia’s Global Coin Research wydała ts “Prognozy społeczności na rok 2020”, W którym cytowano niezliczonych dyrektorów branży. Changpeng„ CZ ”Zhao, czołowy dyrektor generalny największej firmy kryptowalutowej Binance, został zacytowany, mówiąc, że jego zdaniem długoterminowa trajektoria dla rynku Bitcoin i kryptowalut pozostaje zdecydowanie pozytywna . Wyjaśnił:

„Bitcoin jest nadal instrumentem o niewielkiej kapitalizacji rynkowej, więc w krótkim okresie będzie występować duża zmienność. Jeśli jednak spojrzysz na podstawową technologię, perspektywę długoterminową, około 5 lub 10 lat, jesteśmy bardzo pewni, że bitcoin i kryptowaluty zostaną tutaj. ”

Andy Bromberg, współzałożyciel CoinList, powtórzył to stwierdzenie w wywiadzie dla Bloomberga, zauważając, że z jego perspektywy na rynku kryptowalut nie było tak dużo od 2017 r..

Wniosek

Mając to wszystko na uwadze, przyjrzyjmy się, co tak naprawdę oznacza halving bitcoina dla bitcoina. Przede wszystkim jest to sposób na kontrolowanie ilości nowych bitcoinów, które każdego dnia trafiają na rynki. Ma to na celu zapobieżenie kiedykolwiek wystąpieniu hiperinflacji.

Jeśli spojrzymy na kraje, które doświadczyły hiperinflacji, jedną z rzeczy, która często się zdarzała, jest szalejący i niekontrolowany druk nowych pieniędzy. Za każdym razem, gdy jakiś kraj drukuje więcej pieniędzy, zmniejsza to wartość każdej waluty będącej już w obiegu.

Halving bitcoinów zapewnia, że ​​nie tylko szalejąca produkcja nowych monet nigdy się nie wydarzy, ale w rzeczywistości matematycznie wymagane jest, aby nastąpiło odwrotnie.

Halving bitcoina miał również naśladować wydobycie złota, ponieważ wydobycie złota nieuchronnie staje się droższe i trudniejsze z upływem czasu, ponieważ coraz więcej zasobów złota na Ziemi jest wydobywanych. Nie tylko staje się droższe, ale mniej niż maska, nowe złoto pojawia się na rynku złota każdego roku. Prowadzi to do przewidywalnego i stałego wzrostu cen złota w ciągu ostatniego stulecia.

Od czasu uruchomienia bitcoinów, wiele innych altcoinów Liberland typu proof-of-work mining ma własne implementacje halvingu bitcoinów. Na przykład Vertcoin niedawno przeszedł własne wydarzenie o połowę, podobnie jak Ethereum Classic, w wyniku którego jego nagroda spadła z 5 do 4.

Podczas gdy inne kryptowaluty, takie jak Ethereum, nie mają takiego samego modelu ograniczania podaży, stosują własne metody zapewniania, że ​​liczba nowych tokenów trafiających na rynek każdego roku powoli spada.

Wreszcie, halving bitcoinów sprawia, że ​​ceny bitcoinów stale rosną przez długi czas. Gdyby nie halving bitcoinów, dzisiejszy bitcoin mógłby być wart tylko 50 lub sto dolarów każdy zamiast tysięcy, które są teraz warte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me