Binance podwaja wsparcie dla ekosystemu Ethereum

Binance Gitcoin

Potęga giełdy kryptowalut Binance zawsze przyjmowała podejście „wszystkie powyższe” do przedsięwzięć związanych z kryptoekonomią.

Ta dynamika sprawiła, że ​​firma opracowała Binance Smart Chain (BSC), łańcuch bloków, który jest na czele innych projektów inteligentnych kontraktów, takich jak Ethereum, Polkadot, EOS i nie tylko.

W związku z tym, że Binance w ostatnich miesiącach zintensyfikowało swoją działalność wokół ekosystemu BSC, podobnie jak uruchomienie systemu stablecoin Venus i Vai stablecoin, niektórzy w kręgach Ethereum stali się zmęczeni tym, że Binance próbowało przebić się przez Ethereum.

Jednak założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, od dawna podkreślał, że jego zdaniem przyszłość kryptowalut nie będzie definiowana przez łańcuchowe wyścigi szczurów, ale raczej przez interoperacyjność, współpracę i ostatecznie wspólne i równoległe sukcesy.

W porządku, a Binance w dużym stopniu spełnia tę wspólną wizję, jeśli nowo ogłoszone zobowiązanie giełdy do ekosystemu Ethereum jest jakąkolwiek wskazówką.

100 000 $ darowizny dla społeczności ETH

W tym tygodniu CEO Binance, Zhao, ogłosił na Binance Summit: Blockchain Applied, że giełda kryptowalut przekaże 100 000 USD Gitcoin Grants Round 8, która potrwa od 2 do 18 grudnia 2020 r..

.@cz_binance właśnie to ogłosił #Binance zobowiązał się przekazać następnej osobie 100 000 dolarów @gitcoin Przyznaje rundę dopasowującą, aby wspierać nadchodzące #Ethereum projektowanie. https://t.co/FsjFAdAxXz

– Binance (@binance) 10 listopada 2020 r

Gitcoin jest jak portal społecznościowy na sterydach dla społeczności freelancerów Ethereum. Wśród sztandarowych ofert Gitcoin jest Gitcoin Grants, system finansowania darowizn dla innowatorów Ethereum, który wykorzystuje specjalny algorytm Quadratic Funding (QF), aby umożliwić oddolne darowizny w wysokości zaledwie 1 dolara, które mogą być dopasowane do kwoty + 100 dolarów od innych darczyńców.

Gitcoin organizuje sezony grantów w rundach, które w ciągu 2020 roku stały się coraz bardziej popularne i szanowane w ekosystemie. Ostatnia runda, Gitcoin przyznaje rundę 7, był największy jak dotąd, przeznaczając ponad 370 000 USD na odpowiednie darowizny z projektów DeFi, takich jak Chainlink, yEarn i nie tylko.

Teraz Binance wkracza do rundy 8 z wkładem pieniężnym przekraczającym 1/4 wartości funduszy startowych z ostatniej rundy. Tak wygląda lokowanie pieniędzy tam, gdzie są twoje usta, w stylu kryptoekonomicznym. W swoim ogłoszeniu darowizny zastawiłem wymianę odnotowany:

„Uważamy, że praca z różnymi łańcuchami bloków jest ważna dla rozwoju Binance Smart Chain i całej branży w ogóle. Istnieją różne strony, które dążą do decentralizacji i to jest jeden z powodów, dla których stworzyliśmy Binance Smart Chain kompatybilny z Ethereum. […] Ważne jest, aby podkreślić, że chociaż Binance Smart Chain i Ethereum to dwa oddzielne łańcuchy bloków, niekoniecznie są one konkurentami […] Jako branża blockchain musimy współpracować i wprowadzać innowacje oraz znaleźć więcej zastosowań dla ekosystemu blockchain na wolności.”

Rosnące zainteresowanie?

Ethereum jest obecnie prawdziwym hitem w kryptoekonomii, więc nie jest zaskoczeniem, że przywództwo Binance ma sieć na radarze w wielkim stylu.

Jednak ta darowizna w wysokości 100 000 USD w Gitcoin idzie o wiele głębiej niż tylko posiadanie Ethereum na radarze giełdy, dynamika zgodna z rosnącym zainteresowaniem CEO Zhao w stronę panującej platformy inteligentnych kontraktów.

Rzeczywiście, tuż przed ogłoszeniem darowizny Gitcoin, Zhao skomentował na swoim koncie na Twitterze, że „Mogę kupić 32 ETH, tylko z tego powodu”, dodając, że to nie była porada finansowa, ale po prostu ogólne wsparcie dla wysiłków na rzecz rozwoju Ethereum.

Mógłbym kupić 32 #ETH, tylko dla sprawy.

Nie porady finansowe. Wspieram tylko rozwój ETH.

– CZ Binance (@cz_binance) 10 listopada 2020 r

Uwagi pojawiają się, gdy długo oczekiwana umowa na adres depozytu ETH2 została uruchomiona na początku tego miesiąca, rozwój, który toruje drogę do przejścia Ethereum do konsensusu dowodu stawki (PoS) – w którym walidatory stawiają 32 ETH w partiach zamiast wydobywania – początek już 1 grudnia 2020 r.

W międzyczasie zobaczymy, dokąd zmierza Ethereum i jak Binance nadal będzie współdziałać z ekosystemem wiodącej platformy inteligentnych kontraktów. Na razie najnowsze uwertury giełdy są imponujące.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map