Ogniwo łańcucha

Zdecentralizowana sieć wyroczni Chainlink był rozdarty w 2020 r., Ponieważ zasięg zdecentralizowanej areny finansowej i zasięg Chainlink w DeFi znacznie się zwiększył.

Jeszcze jednym mniej znanym obszarem, w którym Chainlink również trafnie rozszerza ostatnio swój zasięg, jest rodząca się branża gier typu blockchain, w której źródła cen projektu i technologia randomizacji zaczynają naprawdę zyskiwać na popularności i pokazują swój potencjał.

Rzeczywiście, tego lata zespół Chainlink skupił się coraz bardziej na wkroczeniu na rynek gier kryptoekonomicznych i właśnie to zrobili. Oto jak.

Czas na zabawę

Niewymienialne tokeny, czyli NFT, zyskały na popularności w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednym z obszarów, w którym te elastyczne, ale możliwe do udowodnienia rzadkie tokeny zostały poważnie przyjęte, jest gra, a mianowicie własność aktywów gier.

Do tej pory NFT były generalnie statyczne i w łańcuchu. Ale ponieważ zdecentralizowane wyrocznie Chainlink mogą sprawić, że inteligentne kontrakty będą „inteligentniejsze”, dostarczając im dane spoza łańcucha, technologia Chainlink toruje drogę dla gier NFT, aby stały się dynamiczne i powiązane z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wynik podczas gry sportowej aktualizowany do NFT gracza karta przetargowa.

Na przykład wyobraź sobie grę, w której gracze muszą utrzymywać określony poziom wydajności w grze, aby zachować kontrolę nad specjalnym przedmiotem gier. Jak wyjaśnił zespół Chainlink w powiązanym primer post kilka miesięcy temu:

„Nie jest trudno wyobrazić sobie gry, w których ludzie rywalizują o to, kto może utrzymać przedmiot najdłużej. Chainlink może służyć do pobierania danych o wydajności gier poza łańcuchem i przesyłania ich do inteligentnego kontraktu odpowiedzialnego za przeniesienie własności ”.

Poza tym, że są dynamiczne, gry NFT mogą również znacznie skorzystać na chlebem powszednim Chainlink: kanałach cenowych. Te zasoby gier i zasoby wokół nich, takie jak ETH, mają kursy wymiany, a dokładne kursy są potrzebne do zasilania efektywnych gospodarek w grach. W tym miejscu kanały cenowe Chainlink mogą zaoferować rozwiązanie typu plug and go dla projektów.

Co więcej, dodatkowym czynnikiem X dla gier Chainlink jest rozwiązanie Chainlink VRF, zapewniające „weryfikowalną funkcję losowości”. Tradycyjne rozwiązania dotyczące losowości są niedoskonałe i niepewne w projektach związanych z grami w kryptoekonomii, i tu właśnie pojawia się Chainlink VRF: daje twórcom gier możliwość zapewnienia losowości w łańcuchu, jeśli chodzi o wyniki wydajności, zmiany aktywów i nie tylko.

„Gry oparte na Blockchain mogą potencjalnie rozszerzyć rynek gier do bilionów, w szczególności poprzez przyznawanie korzyści ekonomicznych poprzez losowość wejściową” – powiedział zespół Chainlink..

Losowość to podstawowa funkcja większości aplikacji do gier typu blockchain. #ChainlinkVRF oferuje programistom unikalną możliwość włączenia źródła losowości w łańcuchu, które użytkownicy końcowi mogą zweryfikować jako autentyczne. Zapoznaj się z dokumentacją, aby dowiedzieć się więcej https://t.co/0KMCuH46nm pic.twitter.com/B6nZ9URi11

– Chainlink – oficjalny kanał (@chainlink) 28 lipca 2020 r

W tej żyle, loterie to kolejny obszar, w którym Chainlink VRF może zabłysnąć. Na przykład na początku tego miesiąca w ramach projektu wyroczni odbył się GameJam Hackathon we współpracy z Colorado Lottery, z innowacjami lotto + VRF tematem przewodnim wydarzenia.

Rozwój projektów partnerskich

Chainlink zablokował do tej pory więcej niż kilka partnerstw w sektorze gier NFT, ponieważ projekt wyroczni już zasila lub jest gotowy do zasilania następujących połączeń:

Postęp niezależny od Blockchain

Ponieważ Chainlink jest projektem oprogramowania pośredniego, jest w stanie zaspokoić potrzeby różnych sieci blockchain.

Oczywiście Ethereum jest obecnie domem dla zdecydowanej większości działalności związanej z grami w kryptoekonomii, ale Chainlink jest już dobrze przygotowany do zarabiania, jeśli / kiedy gry zaczną się podnosić na innych sieciach.

Rzeczywiście, Chainlink ma umowy na obsługę szeregu platform, w tym Binance Smart Chain, NEAR Protocol, Blockhain Services Network i WAX, a tym samym odniesie korzyści z rozwoju i aktywności na tych platformach. Na przykład tylko w tym tygodniu EarnBet oparty na wosk kasyno przyjęło źródła danych Chainlink i rozwiązanie VRF. W nadchodzących miesiącach spodziewaj się większej liczby projektów z całej kryptoekonomii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me