Programowalna grafika zaprojektowana do ewolucji w Ethereum? Poznaj Async Art Project

Async

Niektórzy z najlepszych kryptoartystów w ekosystemie współpracowali przy pierwszym tego rodzaju projekcie, który między innymi pokazuje, jak Ethereum może być źródłem innowacji w sztuce, a nie tylko jednym sztuczkowym kucykiem finansowym.

Ten wysiłek, Async Art, wystartowała 25 lutego, a inauguracyjna galeria sześciu prac stworzonych we współpracy między dwoma twórcami inteligentnych kontraktów i pierwszymi 13 uczestniczącymi w projekcie artystami.

W przeciwieństwie do typowej grafiki NFT, te sześć elementów zostało zaprojektowanych tak, aby ewoluować w czasie, dynamika, która wskazuje na nowe ścieżki kreatywności i zaangażowania kryptoartystów i ich odbiorców. W tym celu nowa strona docelowa projektu wyjaśnia:

„Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie sztuki jest możliwość tokenizacji i sprzedaży dzieł sztuki online za pomocą Ethereum. Chociaż był to niesamowity pierwszy krok, wciąż naśladuje sposób działania świata fizycznego. A gdyby sztuka mogła ewoluować w czasie, reagować na właścicieli lub wyciągać dane ze świata zewnętrznego? Czas dowiedzieć się, co jest możliwe, gdy sztuka współczesna w pełni wykorzystuje cyfrowe medium ”.

Jak to działa

Async Art używa systemu tokenizowanych „Masters” i „Layers”.

Masters to jeden z sześciu elementów NFT 1-z-1 wymienionych powyżej lub dowolnych, które przyjdą później: można je licytować i kupować tak, jak zwykły element NFT, ale ewoluują w oparciu o ich warstwy składowe, które również są Tokeny NFT, którymi można handlować i posiadać.

Dziś wieczorem sztuka stała się programowalna.&# 129504;&# 128065; ️

Oznacza to, że artyści mają teraz sposób na interakcję z tobą, opowiadanie ci różnych historii,

historie, które możesz wybrać.

To moja pierwsza asynchroniczna grafika.

Poznaj Cunégonde, na zawsze Twoją.&# 128525;https://t.co/tsBF5dvJ0e#NFT @AsyncArt #sztuka #cryptoart pic.twitter.com/3yFdnaWHx1

– ᗩᒪ Ꭷ TTᗩ ᗰᎧ ᑎ EY ❂ (@money_alotta) 25 lutego 2020 r

Niestety, właściciele warstw mogą używać specjalnie zaprogramowanych cech swoich żetonów, aby modyfikować wygląd powiązanych z nimi figur mistrzów..

Aktualny sztandarowy utwór Async Art: „Pierwsza kolacja,”Ma 22 warstwy wniesione przez następujących kryptoartystów: Shortcut, Josie, blackboxdotart, mlibty, VansDesign, Alotta Money, TwistedVacancy, Hackatao, Rutger van der Tas, Coldie, XCOPY, Matt Kane i Connie Digital. W czasie prasy model Master miał ofertę za 10 ETH, czyli około 2500 USD, podczas gdy kilka jego warstw zostało już wykorzystanych do modyfikacji jego wyglądu.

13 artystów, 1 epicka grafika! Wyłącznie włączony @AsyncArt w: https://t.co/Tb5UC1QIdy

Dowiedz się więcej tutaj: https://t.co/XXM922Aheg@XCOPYART @money_alotta @josiebellini @mlibty @MattKaneArtist @Coldie @unityofmulti @blackboxdotart @VansDesign_ @rutgervandertas @twistedvacancy @Hackatao pic.twitter.com/JO0hTUN5Xo

– danky.art (@ConnieDigital) 25 lutego 2020 r

Na przykład właściciele firmy Coldie’s „Zdecentralizowane oczy”Może użyć warstwy NFT, aby przeglądać różne znane postaci z kryptoekonomii w„ Pierwszej Wieczerzy ”, takie jak Andreas Antonopoulos, John McAfee i Vitalik Buterin.

Artyści ustalają parametry

Warstwy na Async Art mogą mieć modyfikowalne cechy, które wpływają na takie rzeczy jak obrót, krycie i inne. Ostatecznie to artyści decydują o zakresie cech, którymi kolekcjonerzy chcą manipulować, wyjaśniają twórcy projektu:

„Ty decydujesz o parametrach swojej sztuki. Może się zmienić tak mało lub tak bardzo, jak chcesz. Twoja grafika może się zmienić w zależności od zawartości portfela właściciela lub może odnosić się do aktualnych danych pogodowych. Sztuka stała się programowalna i ogranicza ją tylko Twoja wyobraźnia ”.

Nowa era żywej sztuki cyfrowej?

Sztuka cyfrowa rośnie, podobnie jak Ethereum. Razem możliwości są szeroko otwarte.

Rzeczywiście, skrzyżowanie tych dwóch punktów prowadzi do przyszłości, w której sztuka może stać się coraz bardziej partycypacyjna i zmienna, ponieważ sami kolekcjonerzy mogą teraz stać się centralną i stałą częścią procesu twórczego NFT.

Ta aleatoryjna dynamika i związane z nią załamanie różnicy między artystą a publicznością doskonale wpisuje się w sztukę ponowoczesną. Innymi słowy, jest to właściwy krok naprzód w dziedzinie innowacji w świecie sztuki.

W tym sensie Async Art może być pierwszym w swoim rodzaju projektem, ale z pewnością nie będzie ostatnim, jeśli chodzi o zmienną programowalną grafikę. Inne, podobnie innowacyjne projekty, zostaną zastąpione w nadchodzących latach, poszerzając możliwości sektora o wiele dalej. To, co nastąpi potem, może być nową erą sztuki aktywnej, w której dzieła nigdy nie są ukończone, a jedynie kontynuowane.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map