Reddit

Reddit to potęga strony internetowej, jeśli chodzi o globalną popularność.

Dlatego społeczność Ethereum chwaliła jeden ze swoich największych kamieni milowych w adopcji, jak dotąd w tym tygodniu, po uruchomieniu wersji beta tokenów „Punkty społeczności” na Reddit..

Pierwsze premie tokenów to KSIĘŻYCY $ dla subreddita r / Cryptocurrency i BRICKS $ dla r / FortniteBR, najpopularniejszego subredditu poświęconego popularnej międzyplatformowej grze Battle Royale Fortnite.

Rozwój jest poważny dla Ethereum z powodu nowego napływu ekspozycji, które platforma inteligentnych kontraktów ma otrzymać odpowiednio. Według narzędzia analizy ruchu internetowego Alexa, Reddit jest obecnie 19. najczęściej odwiedzaną witryną na świecie i 7. najczęściej odwiedzaną w USA..

Co więcej, zarówno fora r / Cryptocurrency, jak i r / FortniteBR mają po ponad 1 milion zarejestrowanych użytkowników, a właściwy Fortnite wciąż z łatwością dociera do kilkudziesięciu milionów aktywnych graczy miesięcznie. Ethereum ma jako takie imponujące nowe potoki dla potencjalnych użytkowników.

Jak działają punkty społeczności

Na razie, Punkty społeczności Reddit system jest w fazie beta, a jego inauguracyjne tokeny istnieją obecnie tylko w sieci testowej Rinkeby Ethereum. Jednak program pilotażowy jest dobrze dopracowany i wskazuje na to, co może nadejść dla setek innych subredditów.

Nowa granicaNowa granica

W nowym FAQ dotyczącym premiery zespół Reddit wyjaśnił:

„Punkty społeczności są dla redditorów sposobem na posiadanie części swoich ulubionych społeczności. Jako jednostka własności punkty zdobywają część wartości ich społeczności. Można je wydać na funkcje premium i służą jako miara reputacji w społeczności ”.

Każdy subreddit będzie odpowiednio ograniczony do 250 milionów punktów społeczności, a subreddity zaczną się dopiero od wstępnego przydziału 50 milionów tokenów. Te tokeny będą wydawane co miesiąc i będą oparte na nagradzaniu użytkowników za ich wkład na forum, powiedział Reddit:

„Ludzie zdobywają punkty, pomagając społeczności, na przykład przesyłając wysokiej jakości posty i komentarze. Na podstawie tych informacji społeczność ostatecznie decyduje, ile punktów otrzyma każda osoba ”.

Co ciekawe, Reddit może objąć te tokeny, ale ponieważ są one oparte na technologii blockchain, Reddit nie może kontrolować sposobu ich wykorzystania poza Redditem. Oznacza to, że punkty społeczności mogą wkrótce być przedmiotem wymiany na zdecentralizowanych giełdach i zostać wykorzystane daleko poza „otoczonym murem ogrodem” Reddit.

Nowa waluta w grze dla Fortnite?

Ponieważ r / Cryptocurrency jest krypto subredditem, wielu jego użytkowników w ogóle nie znajdzie używania obcego Ethereum.

Jednak to, co będzie naprawdę interesujące do obejrzenia w przyszłości, to zakres, w jakim r / FortniteBR obejmuje tokeny $ BRICKS, ponieważ Fortnite nie jest w żaden sposób bezpośrednio powiązany z kryptowalutą. Jednak Fortnite ma wielu młodych i znających się na technologii użytkowników, którym z pewnością nie brakuje wyobraźni, aby zrobić własne cegły $ BRICKS.

A co, jeśli CEGŁY $ zostaną przyjęte jako waluta w grze w Fortnite? Założyciel 1confirmation, Nick Tomaino, zasugerował taką możliwość na Twitterze w tym tygodniu i jest to zdecydowanie atrakcyjna perspektywa.

Co jeśli r / FortNiteBR $ cegieł ewoluują w rzeczywistą walutę gry Fortnite?

V-dolce, ale z przyjęciem oddolnym, wartością spekulacyjną i globalną płynnością.

– Nick Tomaino (@NTmoney) 14 maja 2020 r

W dalszej części tego samego wątku Tomaino argumentował, że szanse na zdobycie przez punkty społeczności większej aktywności poza subredditami „nie zostały utracone na Reddicie”.

Nie jestem pewien w szczególności co do Fortnite, ale myślę, że interesującym efektem drugiego rzędu punktów społeczności będzie to, że zostaną one wykorzystane poza Reddit na innych platformach, na których zależy użytkownikom subreddita. To nie jest stracone na Reddicie. Po co jeszcze robić punkty ERC20?

– Nick Tomaino (@NTmoney) 14 maja 2020 r

Pojawienie się żetonów łupów

Adam Cochran, partner w MetaCartel Ventures, opublikował niedawno doskonałą, dogłębną analizę 10 000 najpopularniejszych adresów Ethereum. Innym obszarem, na którym ostatnio skupiał się Cochran, są „tokeny łupów”, które, jak twierdzi, to wyłaniająca się klasa kryptowalut różniąca się od tokenów zarządzania, tokenów dApp i nie tylko.

Cochran definiuje żetony łupów jako żetony, które „można zdobyć w społeczności, a nie kupić”, a nowy post w tym tygodniu analityk i inwestor okrzyknęli Punkty Społeczności jako Reddit, które zdecydowanie przyjęły tokeny łupów.

To dobra wiadomość dla Ethereum, jak dotąd najlepszej platformy tokenizacji w kryptoekonomii, i sugeruje, że inne strony internetowe poza Reddit zbadają podobne inicjatywy z czasem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me