Profil Briana Armstronga

Brian Armstrong, jedna z najbardziej wpływowych osób pracujących w branży kryptowalut, jest prezesem i współzałożycielem jednej z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie – Coinbase.

Pojawiał się w różnych 40 poniżej 40 publikacje za swoje osiągnięcia, jest zwolennikiem przyjęcia Bitcoin i nie omieszka z edukacją ludzi na seminariach, konferencjach i warsztatach. Wraz z Charliem Lee i innymi wczesnymi członkami platformy Coinbase, był w stanie osiągnąć status „Jednorożca” w swojej firmie.

Profil Briana Armstronga

Brian pracował jako inżynier i konsultant w czołowych firmach, takich jak Deloitte and Touche, Airbnb i IBM (International Business Machines). Brian zawsze wykazywał duże zainteresowanie rynkiem technologii, wszystko jest życiem i aktywnie uczestniczył w opracowywaniu rozwiązań dla przemysłu.

Wczesne życie

Brian Armstrong urodził się 25 stycznia 1983 roku i dorastał w San Jose w Kalifornii. W liceum zaczął uczyć się języka Java i CSS, ponieważ zainteresował się technologią komputerową. Ze względu na swoją głupotę często otrzymywał dziwne spojrzenia od swoich kolegów. Pierwsze płatne posady dostał, gdy był jeszcze w liceum i projektował strony internetowe dla małych firm w okolicach San Jose. W tym czasie pracował w garażu sąsiada.

Brian rozpoczął studia na Uniwersytecie Rice w Houston w Teksasie w 2001 roku, gdzie studiował informatykę i ekonomię. W 200 roku ukończył studia z podwójnym kierunkiem ekonomii i informatyki. Poszedł na studia magisterskie na tej samej uczelni, uzyskując tytuł magistra informatyki w 2006 roku. Po ukończeniu college’u zdecydował się spędzić rok w Buenos Aires w Argentynie..

Kariera przed Blockchain

Na Uniwersytecie Rice Brian, wówczas młodszy uczeń, spędził cztery miesiące jako stażysta w IBM w San Jose w Kalifornii, gdzie zaprojektował oparte na Javie stołki dla urządzeń Network Attached Storage, wykorzystując swoją wiedzę w tym języku. Po ukończeniu studiów na Rice University dostał pracę w Deloitte and Touche jako konsultant ds. Zarządzania ryzykiem korporacyjnym.

Brian jest współzałożycielem UniversityTutor.com z Johnem Nelsonem w czerwcu 2003 r., gdy był jeszcze młodszy. Witryna pomaga korepetytorom stworzyć przedsiębiorstwo korepetycyjne i oferować swoje usługi wielu potencjalnym studentom. Z drugiej strony rodzice i uczniowie mogą znaleźć dowolnego wybranego nauczyciela. Platforma zapewnia i zachęca do tworzenia powiązań między uczniami a nauczycielami poprzez dopasowywanie atrybutów na podstawie szeregu parametrów. Te atrybuty parametrów obejmują poziom wykształcenia, lokalizacje geograficzne, obszar tematyczny, bliskość i wiele innych. Platforma jest wyjątkowa, ponieważ umożliwia przyszłym nauczycielom i studentom konfigurowanie punktów spotkań w dogodnym dla nich czasie, ponieważ jest zbudowana z myślą o łatwości i wygodzie. Brian pozostał na UniversityTutor.com jako dyrektor generalny przez osiem lat, od sierpnia 2003 do maja 2012.

Opiekun uniwersytecki, Witryna internetowa usługi korepetycji online

Będąc na UniversityTutor.com, Brian rozpoczął pracę w Airbnb.com jako inżynier oprogramowania w maju 2011 r. W Airbnb.com przebywał tylko przez rok, zanim opuścił w czerwcu 2012 r., Aby założyć Coinbase..

Kariera w technologii Blockchain

Brian skontaktował się z Bitcoinem w Boże Narodzenie 2010 roku i zainteresował się nim, ale zdał sobie sprawę, że w tamtym czasie nie było wielu startupów Bitcoin. Ale dostrzegł w tym szansę i zaczął się zastanawiać, jak wykorzystać ten potencjalnie duży rynek, będąc zapalonym uczestnikiem rozwoju przedsiębiorstw typu start-up. To dało początek Coinbase.

Jego pasja do startupów biznesowych nie zaczęła się dzisiaj. Od czasów liceum zawsze miał zapał do zakładania firm. On i jego przyjaciele w liceum zawsze przeszli przez wiele pomysłów biznesowych, popełniając błędy po drodze, które go ukształtowały i dobrze mu służyły, gdy zaczął podejmować poważne przedsięwzięcia biznesowe, takie jak Coinbase.

Coinbase Takeoff

Przez całe życie marzeniem Briana było zostać guru technologicznym i nigdy nie zawiódł w karierze w branży technologicznej. Jego podwójny kierunek informatyki i ekonomii, w połączeniu z doświadczeniem w programowaniu komputerowym, umożliwił mu wejście na arenę start-upów technologicznych. Po nawiązaniu kontaktu z Bitcoinem i sporym zainteresowaniu, szukał sposobu na rozwinięcie rynku dla powstającej wówczas kryptowaluty.

Brian wraz z Fredem Ehrsamem stworzył słynną giełdę Coinbase w czerwcu 2012 roku. Duet przewidywał, że Coinbase będzie rynkiem Bitcoin, na którym ludzie będą mogli kupować kryptowalutę. W tamtym czasie używanie Bitcoinów do codziennych transakcji było prawie niemożliwe. Zespół następnie zapisał swój startup w Program Y Combinator Startup Incubator. Program słynie z dostarczania platform dla startupów i inwestowania w nie. W przeszłości zainwestowali w inne startupy, takie jak Dropbox, Airbnb, Reddit i Weebly. Firma rozpoczęła działalność w październiku 2012 roku i zaczęła świadczyć usługi kupna i sprzedaży Bitcoinów za pośrednictwem przelewów bankowych.

Witryna Coinbase

Coinbase od lat ma wielu znaczących inwestorów i inwestorów wysokiego ryzyka. Z tego powodu Brian i Fred szybko zwiększyli rozmiar operacji Coinbase w krótkim czasie. W 2013 roku Brian i Coinbase byli w stanie zabezpieczyć inwestycję o wartości 5 milionów dolarów od Union Square Ventures (USV). W grudniu 2013 roku USV we współpracy z Ribbit Capital i Andreessenem Horowitzem zainwestował łącznie 25 milionów dolarów w Coinbase.

W styczniu 2015 roku Coinbase jako pierwsza giełda Bitcoin otrzymała bezpośrednie inwestycje od dużej instytucji finansowej. Giełda nowojorska, w połączeniu z kilkoma bankami i Draper Fisher Jurvetson, zainwestowała w firmę aż 75 milionów dolarów.

W 2016 roku 4,7 miliona osób miało konta w Coinbase. W 2017 roku liczba ta wzrosła do 13,3 miliona, a ten błyskawiczny wzrost wynika z zamiłowania Briana do alternatywnych walut w celu zbudowania firmy, która jako pierwsza firma związana z blockchain uzyskałaby status Unicorn.

Charlie Lee, twórca Litecoina, jednego z gigantów kryptowalut, jest podobno trzecią osobą, która była zatrudniony do pracy na platformie Coinbase po jej stworzeniu. Charlie rozpoczął współpracę z Brianem w Coinbase zaraz po odejściu z pracy w Google. W firmie pracował jako dyrektor ds. Inżynierii do jej odejścia w czerwcu 2017 r.

GDAX & BitLicence

W maju 2016 roku firma zaczęła oferować swoje usługi na przemianowanej platformie GDAX (Global Digital Asset Exchange). Wśród listy obsługiwanych kryptowalut do listy dodano Ether, token wartości Etherum.

Witryna GDAX

Witryna GDAX, Wymiana kryptowalut

DFS stanu Nowy Jork (Departament Usług Finansowych) w styczniu 2107 r. Wydał BitLicense firmie Coinbase. Ten ruch pozwolił firmie na oferowanie usług handlu wirtualnymi walutami w Nowym Jorku. W marcu tego samego roku Coinbase otrzymało zezwolenie od nowojorskiego DFS na świadczenie usług handlowych Litecoin i Etherum w stanie.

Status jednorożca

W sierpniu 2017 roku pojawiły się wiadomości, które miały Coinbase osiągnął status Jednorożca, pierwsza kryptowaluta, która uzyskała prestiżowy status. Aby kryptowaluta dotarła do jednorożca, musi być wyceniana na 1 miliard dolarów lub więcej. Coinbase miał wycenę 1,6 miliarda dolarów, co czyni go pierwszym startupem w świecie kryptowalut z wyceną przekraczającą 1 miliard dolarów. Coinbase początkowo zebrał 117 milionów dolarów od Andreessena Horowitza, USAA, BBVA, New York DSF i Draper Fisher, między innymi.

Coinbase pozyskało również 100 milionów dolarów w ramach finansowania serii D przy wycenie prywatnej w wysokości 1,6 miliarda dolarów, która obejmowała pozyskany kapitał. Rundę prowadziła firma venture capital z najwyższej półki, Institutional Venture Partners (IVP), który był zaangażowany w kilka firm, w tym między innymi Netflix, Twitter, Slack. Inni przy okrągłym stole to Spark Capital, Battery Ventures, Greylock Partners, Section 32 i Draper Associates.

Firma została początkowo wyceniona na 400 milionów dolarów w 2014 roku, według Coin Telegraph. Dziś firma odnotowała ogromny wzrost, ponieważ jest 2,5 razy większa, a inwestorzy uważają ten wzrost za konsekwentny i satysfakcjonujący. Według Briana cyfrowe waluty przeżywają swoje chwile w „Netscape”. Tempo innowacji przyspiesza, a ekscytujące projekty i firmy powstają na bazie cyfrowej waluty. Coinbase stała się najczęściej pobieraną aplikacją na iPhone’a w USA w 2017 roku.

Zapytanie IRS

W latach 2013-2015 Internal Revenue Services (IRS) zażądało od Coinbase szczegółowych danych osobowych ponad miliona klientów z tzw.John Doe Summons„.

Coinbase walczył z IRS i ich szeroko zakrojonymi wezwaniami i wygrał, a jedynie musiał dostarczyć informacje o kontach, które przeprowadzały transakcje Bitcoin, albo poprzez wymianę Bitcoin na dolary, albo poprzez wysyłanie i otrzymywanie monet od innego użytkownika bitcoin o wartości 20000 USD i więcej.

Coinbase Future

Siedziba Coinbase znajduje się w San Francisco w Kalifornii. Z biegiem lat rozprzestrzenili się na różne kraje na całym świecie. Pośredniczą w wymianie Bitcoin, Litecoin i Etherum z walutami fiducjarnymi w 32 krajach oraz przeprowadzają transakcje i przechowywanie Bitcoinów w ponad 185 krajach na całym świecie. Niedawno Coinbase uzyskało dostęp do Schemat szybszych płatności w Wielkiej Brytanii co oznacza, że ​​mogą oferować niemal natychmiastowe płatności bankowe fiducjarnym klientom w Wielkiej Brytanii.

Pomimo czkawek, z którymi zmagał się Coinbase, nadal rośnie, a Brian jest pełen optymizmu. W interesie firmy jest opowiadanie się za mniejszymi ograniczeniami. Brian uważa, że ​​w najbliższej przyszłości Bitcoin będzie całkowicie legalny, a niektóre kraje będą miały faktyczną kontrolę waluty. Uważa również, że Bitcoin przewyższy dolara jako waluta rezerwowa za 10-15 lat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me