Przewodnik dla początkujących po iExec

iExec to kryptowaluta, która rozwiązuje problem decentralizacji chmury. Nasze codzienne potrzeby obliczeniowe nadal bardziej polegają na dużych przedsiębiorstwach chmurowych, które hostują i pełnią rolę strażników naszych własnych danych. Ryzyko związane z tym scentralizowanym modelem rośnie. iExec wykorzystuje technologię blockchain, aby stworzyć rynek dApps, na którym każdy może uzyskać dostęp do zasobów w chmurze za ułamek kosztów tradycyjnych dostawców chmury.

Witryna internetowa iExec

Wraz ze wzrostem popytu na usługi przetwarzania w chmurze będziemy obserwować jeszcze większe zapotrzebowanie na przetwarzanie rozproszone. Urządzenia Internetu rzeczy (IoT) będą wymagać dodatkowych zasobów dostępnych w dowolnym momencie. Można to zautomatyzować za pomocą inteligentnych kontraktów i pozwolić tym urządzeniom łączyć się z dostawcą zasobów na żądanie i automatycznie płacić za obiekt za pomocą kryptowaluty.

Dlaczego centralizacja w chmurze jest problemem?

Na rynku dominuje wielu dużych dostawców usług hostingowych w chmurze. Ich rozwiązania hostingowe są w większości scentralizowane. Duża infiltracja sieciowa pojedynczego podmiotu może narazić Twoje dane osobowe na ryzyko. Decentralizacja oznacza, że ​​nawet jeśli pojedyncza sieć jest zagrożona, większość zasobów cyfrowych jest nadal bezpieczna, ponieważ ryzyko jest rozłożone na wiele sieci. Ataki typu Distributed Denial of Service (DDoS) mogą również sprawić, że pojedyncza sieć stanie się bezsilna, ale zdecentralizowana chmura zasobów jest odporna na tego typu ataki. Jeśli pojedynczy zasób sieciowy przejdzie w tryb offline, każdy może po prostu zażądać użycia innego zasobu.

Jakie typy transakcji może obsłużyć iExec?

Jest zbudowany do pracy w protokole Ethereum i tworzy warstwę dla DApps (Distributed Apps) do wykonywania swoich inteligentnych transakcji lub kontraktów, tak jak jest to znane we wszechświecie Ethereum. Te inteligentne kontrakty są z góry określonymi parametrami, które są zaprogramowane w aplikacji i będą wykonywane po spełnieniu określonych warunków. iExec oferuje dwie opcje – wynajmować zasoby lub być ich dostawcą. Dzięki temu każdy może wykonywać zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej, takie jak analizowanie ogromnych zbiorów danych, renderowanie materiałów 3D lub tworzenie algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Zespół iExec wywodzi się ze środowiska badawczego i sam był zaangażowany w badania, które wymagały użycia takich usług wymagających dużej ilości zasobów.

Jak korzystasz z sieci?

Możesz używać sieci iExec jako dostawcy zasobów lub konsumenta zasobów. Programiści mogą zarejestrować się jako dostawcy aplikacji i publikować swoje aplikacje w łańcuchu bloków iExec sklep dApp.

iExec dApp Store

Każdy może również zarobić, wynajmując swoje serwery do sieci, gdy nie są używane, oraz uzyskując dochody z istniejącej infrastruktury. W przyszłej mapie drogowej iExec można zarabiać nawet na zbiorach danych.

Jak wygląda mapa drogowa?

Witryna iExec ma rozszerzenie jasny plan działania pięciu głównych celów. Jako pierwszy kamień milowy osiągnięto uruchomienie sklepu iExec DApp. Następnym kamieniem milowym jest monetyzacja zasobów. Wtedy sieć iExec dojdzie do siebie i zobaczymy wyraźny wzrost wartości tokena RLC, a także większe wolumeny handlowe. Następnym etapem jest możliwość kontrolowania publicznego i prywatnego wykorzystania zasobów. Umożliwi to dostawcom tworzenie praw użytkownika, które zapewnią ich organizacjom wyłączne prawa do określonej usługi łańcucha bloków. Po tej fazie cel HCP ma kluczowe znaczenie dla uzyskania dostępu do usług głębokiego uczenia i renderowania GPU. Będzie to wspierane przez rozległą sieć farm wydobywczych, aby zapewnić integralność blockchain. Ostatnim celem jest uwzględnienie nowych przypadków biznesowych. Najbardziej godnym uwagi wynikiem jest tutaj platforma Proof of Contribution (PoC), która będzie zatwierdzać transakcje dokonywane na dowolnych łańcuchach bocznych.

Mapa drogowa

Czy zespół iExec jest godny zaufania?

Drużyna że heads up iExec ma wszystkie odpowiednie poświadczenia. Firma została założona przez grupę naukowców i naukowców. Sześciu członków zespołu uzyskało stopień doktora i jest wspieranych przez zespół doświadczonych programistów i marketerów.

Drużyna

Jakie inne korzyści zapewnia iExec?

Główną zaletą iExec jest to, że jest znacznie bardziej opłacalny niż dostawcy chmury dla przedsiębiorstw. Obliczenia o wysokiej wydajności (HCP) stają się dostępne dla mniejszych firm i osób prywatnych. Podstawowa technologia jest oparta na XtremWeb-HEP, rozproszonym oprogramowaniu obliczeniowym typu open source, które jest w użytku publicznym od ponad 10 lat. Usługa jest również energooszczędna, ponieważ zasoby są przydzielane tylko wtedy, gdy są potrzebne, a nie zawsze włączone. Pozwala to firmom na skalowanie przy stosunkowo niższych kosztach. Kupowanie drogiego sprzętu do uruchomienia oprogramowania jest możliwe, gdy dostępne są fundusze, ale gdy biznes jest powolny, są skazani na powtarzające się koszty sprzętu i opłaty licencyjne na oprogramowanie. Dlatego wynajmowanie dodatkowej mocy obliczeniowej ma sens tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Co to jest RLC?

iExec wprowadza własne Token RLC czyli płatność w sieci i oznacza „Uruchom na wielu komputerach”. Jest to kryptowaluta w sieci Ethereum, która jest zgodna z ER20. Oznacza to, że kryptowaluta RLC jest zgodna z protokołami programowania Ethereum i jest kompatybilna z portfelami Ethereum. Jest to świetne rozwiązanie dla programistów, ponieważ iExec może polegać na istniejącej infrastrukturze. Firma jest również członkiem Enterprise Ethereum Alliance (EEA), które buduje zaufanie na zatłoczonym rynku kryptowalut. Sieć iExec dodała infrastrukturę zwaną sidechains do przeprowadzania transakcji poza łańcuchem blokowym Ethereum.

Token RLC

Jakie korzyści oferują Sidechainy z budowania na RLC Blockchain?

Blockchain Ethereum ma bardzo ograniczoną przestrzeń dyskową, która jest ograniczona do kilku bajtów, które DApps może wykorzystać do swoich aplikacji. Wykorzystując łańcuchy boczne iExec otwiera nowe możliwości dla tego, co można zbudować w sieci Ethereum. Sidechain to łańcuch bloków charakterystyczny dla sieci iExec, która działa niezależnie od łańcucha bloków Ethereum. Oznacza to, że duża część ciężkiej pracy jest wykonywana w infrastrukturze iExec, tworząc równoległą sieć, która jest bardziej niezawodna i skalowalna. Pozwala to również na bardzo szybkie czasy transakcji, ponieważ tylko niezbędne transakcje są wykonywane w sieci Ethereum.

Portfele RLC

Dostępnych jest wiele portfeli do przechowywania monet RLC. Portfele Ethereum, takie jak Jaxx, MyEtherWallet, Metamask i imToken. Obsługiwane są również portfele sprzętowe, w tym Ledger lub Trezor.

Portfele Ethereum

Jak kupić RLC

Nie możesz kupić RLC za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym dla RLC na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup RLC w Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu RLC, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

Dostępny jest również RLC do handlu na Bittrex, UpBit, Bitfinex, Liqui i HitBTC.

W jaki sposób iExec zarabia pieniądze?

Mapa drogowa wspomina o trzech poziomach iExec – wydaniach Community, Enterprise i Research. Chociaż nie ma wzmianki o kosztach, możemy założyć, że za włączenie wszystkich funkcji w ofercie będzie pobierana opłata.

Ile kosztuje korzystanie z RLC?

Moneta RLC korzysta ze standardowych opłat transakcyjnych w sieci Ethereum. Koszt przeprowadzenia dowolnej transakcji w sieci Ethereum nazywa się gazem. Jest to bardzo mała opłata transakcyjna wynosząca około 1/100 000 eteru. Ta opłata transakcyjna trafia do górników płacących za przetwarzanie transakcji.

Wniosek

iExec zapewnia unikalne rozwiązanie blockchain dla stale rosnącej potrzeby rozproszonego przetwarzania w chmurze. Ma solidny zespół, który ma dobrą reputację, a także dodatkowe skojarzenie z Ethereum Alliance. To sprawia, że ​​są godni zaufania w mętnym wyłaniającym się świecie kryptowalut i ICO. Niski koszt transakcji, a także otwarty charakter oprogramowania sprawiają, że iExec jest firmą, która zrewolucjonizuje całą branżę przetwarzania w chmurze.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map