Przewodnik Melonport MLN

Zarządzanie aktywami może nie wydawać się szczególnie ekscytującą rzeczą. Ale prawda jest taka, że ​​branża zarządzania aktywami jest warta biliony dolarów i zwykle przyćmiewa cały rynek kryptowalut pod względem wielkości. Branża może być ogromna, ale nie jest pozbawiona problemów. Większość firm zarządzających aktywami jest obciążona wysokimi opłatami i często są niedostępne dla przeciętnych inwestorów detalicznych. Dlatego twórcy Melon, Melonport AG stworzyła projekt zarządzania aktywami skoncentrowany na blockchain. Jego celem jest umożliwienie każdemu nie tylko uczestnictwa w funduszu zarządzanym aktywami cyfrowymi, ale także samodzielne utworzenie takiego funduszu i zachęcenie innych do inwestowania w niego. W tym artykule omówimy, czym jest Melon i jak możesz wziąć udział w tej ekscytującej potencjalnej rewolucji finansowej.

Przewodnik Melonport MLN

Co to jest zarządzanie zasobami?

Dla tych, którzy nie wiedzą, zarządzanie aktywami to termin finansowy, który odnosi się do różnych sposobów, w jakie firmy finansowe oferują pomoc inwestorom na różnych rynkach finansowych, takich jak giełda. Na przykład fundusze wspólnego inwestowania są dobrym przykładem zarządzania aktywami. Inwestorzy wnoszą opłaty, aby być częścią zarządzanego funduszu kontrolowanego przez (rzekomo) wykwalifikowanych ludzi. Ci ludzie następnie odwracają się i inwestują te pieniądze, wykorzystując własne umiejętności i doświadczenie, i próbują osiągnąć zysk.

Problem z funduszami inwestycyjnymi polega na tym, że, jak wspomniano powyżej, często mają one wysokie opłaty. Niektóre fundusze inwestycyjne pobierają opłatę za zakup udziałów i odsprzedaż udziałów z funduszu. Chociaż niektóre fundusze nie mają tych opłat, wszystkie mają jakąś formę opłaty za zarządzanie. Co gorsza, wiele funduszy inwestycyjnych ma minimalną wymaganą kwotę, aby choćby dostać się do drzwi. Na przykład 10000 USD lub więcej jest często widoczne w wielu różnych zarządzanych funduszach. Nawet tanie fundusze indeksowe pobierają opłaty za zarządzanie, ale są one zwykle znacznie niższe, ponieważ fundusze indeksowe nie są aktywnie zarządzane.

Inną ważną kwestią związaną z zarządzaniem aktywami jest to, że jeśli ktoś chce założyć własny fundusz, wymaga to wielu milionów dolarów, armii prawników i lat spędzonych na ciągłym wnoszeniu opłat za zgłoszenie. Krótko mówiąc, oznacza to, że tylko najlepsi gracze z uprawnieniami mogą uczestniczyć w zarządzaniu aktywami i zarabiać na tym.

Demokratyzacja zarządzania aktywami

W tym miejscu pojawia się Melon. Ideą Melona jest stworzenie infrastruktury, która pozwoli każdemu stworzyć własny fundusz aktywów, podlegający szeregowi zasad i przepisów, które można skonfigurować podczas tworzenia funduszu.

Zdjęcie: Hansen Wang z Melonport przedstawia prezentację na spotkaniu Shanghai Ethereum w kwietniu 2018 r

Wszystko jest zarządzane przez inteligentne kontrakty, a Melon nigdy nie ma dostępu do funduszy zawartych w różnych planach inwestycyjnych. Sam Melonport opisuje ich ofertę jako „dobro publiczne”, które jest „jak sam Internet”.

Wymagania wstępne dotyczące zarówno inwestowania w fundusz, jak i tworzenia własnego są bardzo niskie. Wygląda na to, że wystarczy, że posiadasz żetony Melona. Żetony Melon służą do tworzenia funduszu, zbierania dochodów z odnoszącego sukcesy funduszu, a także do inwestowania w jeden.

Inwestowanie w fundusz Melon

Melon właśnie pojawił się w głównej sieci Ethereum w lutym tego roku. Tak więc dzisiaj jest już sporo funduszy utworzonych przez społeczność, w których można było uczestniczyć.

Obecnie sposobem na dostęp do listy dostępnych funduszy jest poprzez łącze na oficjalnej stronie Melonport. Prowadzi to do strony na ipfs.io, która zawiera listę wszystkich dostępnych opcji. Kliknięcie jednej z tych opcji ujawni strukturę funduszu, a także jego wyniki w przeszłości. Wyszczególnia zasady, których fundusz musi przestrzegać zgodnie ze swoim inteligentnym kontraktem oraz jakie aktywa posiada obecnie fundusz.

Jednym z interesujących elementów Melona jest to, że zasady, na podstawie których tworzony jest fundusz, są zasadniczo utrwalone po jego utworzeniu. Na przykład nikczemny aktor nie może stworzyć oszukańczego funduszu, a następnie opróżnić konto i uciekać, gdy inwestorzy w niego kupią. Dzieje się tak, ponieważ inteligentny kontrakt zapobiegnie wystąpieniu tego działania. Dlatego Melon twierdzi, że inwestorzy i twórcy funduszy nie muszą sobie ufać. Muszą tylko zrozumieć zasady konkretnego funduszu. Jeśli wszyscy zaakceptują zasady, będą zmuszeni do ich przestrzegania, ponieważ wszelkie działania poza tymi zasadami będą po prostu niemożliwe do wykonania.

Żetony melona (MLN)

Melonport miał oszałamiającą ofertę, a sprzedaż tokenów wyprzedała się całkowicie w szokująco krótkim czasie. Następnie grupa wypuściła swoje tokeny Melon, MLN, których zawsze będzie maksymalnie 1,25 miliona.

Obecnie tokeny MLN są sprzedawane po około 70 USD, z najwyższym w historii 240 USD w grudniu 2017 r. Obecna podaż w obiegu wynosi 599 400 MLN..

Podstawowy przypadek użycia tokenów Melon dotyczy tych, którzy chcą uczestniczyć w funduszu aktywów cyfrowych za pośrednictwem sieci Melon. Albo to, albo są wykorzystywane do tworzenia nowego funduszu dla tych, którzy chcą to zrobić.

MLN można kupić na następujących giełdach:

  • Bittrex
  • Kraken
  • Etherdelta
  • Liqui
  • Livecoin
  • Przekaźnik radarowy

Czy Melon jest wart uwagi?

Melonport istnieje już od jakiegoś czasu i do tej pory zdobył silną społeczność, a także wielu szczęśliwych inwestorów. Ponieważ ich główny produkt netto jest już dostępny, zainteresowanie projektem powinno stale rosnąć, ponieważ coraz więcej inwestorów angażuje się w tego typu inwestycje.

To, co oferuje Melonport, to całkowicie nowy sposób inwestowania w szeroką gamę aktywów cyfrowych. Dzisiaj, jeśli chcesz zainwestować w kryptowalutę, najprostszym sposobem na to jest po prostu jej zakup i utrzymanie. Melonport oferuje jednak zupełnie nowy paradygmat inwestycyjny, który jest bardziej znany inwestorom na giełdzie. W związku z tym inwestowanie w dobrze zaprojektowany fundusz Melon może pozwolić ci na dostęp do szerokiego spektrum różnych aktywów cyfrowych bez konieczności kupowania i trzymania wszystkich różnych tokenów i altcoinów. Nie tylko to, ale Melonport twierdzi, że oferuje silne funkcje bezpieczeństwa, dzięki czemu inwestorzy nie muszą martwić się o posiadanie setek kluczy prywatnych dla wszystkich różnych aktywów cyfrowych, które reprezentuje fundusz. Porównaj to z samodzielnym inwestowaniem w 100 różnych aktywów cyfrowych. Należałoby albo zaryzykować przechowywanie funduszy na giełdzie, albo musiałby założyć co najmniej pół tuzina lub więcej portfeli z wieloma aktywami i portfeli indywidualnych aktywów, aby wszystko przechowywać.

Melon nie jest jednak doskonały. Jego interfejs użytkownika jest nadal wyjątkowo szorstki i niezbyt przyjazny dla użytkownika. Zespół będzie musiał ciężko pracować, aby opracować interfejs, który będzie atrakcyjny wizualnie i łatwy do zrozumienia na pierwszy rzut oka. Jest to prawdopodobnie część celów zespołu, ale trudno powiedzieć, kiedy takie aspiracje mogą stać się rzeczywistością. Na razie tylko najbardziej cierpliwi i technicznie zaawansowani mogą uczestniczyć, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Jeśli chcesz przekopać się przez wysoce techniczny interfejs użytkownika, może się okazać, że doświadczenie to będzie dość satysfakcjonujące i korzystne dla Twojego portfela i wyników finansowych.

Zdjęcia za pośrednictwem Roberta DeVoe, melonport.com

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me