Bitcoin

Zmniejszenie o połowę nagrody za blok Bitcoin jest już prawie dostępne.

Wydarzenie się dzieje za około 4 godziny od teraz, co oznacza, że ​​stopa inflacji BTC spadnie o połowę z ~ 3,6% do ~ 1,8% – inflacja niższa niż w przypadku większości walut fiducjarnych i rzekomo niższa niż w przypadku złota.

Dane pokazują, że gdy aktywowano halving, Bitcoin jest zasadniczo zdrowszy niż kiedykolwiek, co według jednego z analityków jest „długoterminowo korzystne dla BTC”.

Booming On-Chain Metrics Bitcoin

Według analizy Rafaela Schultze-Krafta – współzałożyciel firmy Glassnode zajmującej się analityką kryptograficzną i danymi – „Podstawy Bitcoina są silniejsze niż kiedykolwiek”.

Porównując kluczowe wskaźniki dotyczące łańcucha od czasu ostatniego obniżenia nagrody o połowę 9 lipca 2016 r. Do dzisiejszego, odkrył szereg trendów sugerujących wzrost rynku. Oto niektóre z nich:

  • Łączna liczba adresów BTC wzrosła o 234%.
  • Dzienna liczba aktywnych adresów Bitcoin, która według wielu jest jednym z najlepszych wskaźników do określenia wykorzystania łańcucha bloków, wzrosła o 59%.
  • W podobnym duchu dzienna liczba transakcji wzrosła o 44%, odzwierciedlając wzrost liczby aktywnych adresów.
  • Szybkość mieszania sieci Bitcoin – ilość mocy obliczeniowej używanej do przetwarzania bloków – wzrosła o 6,837%. To sygnalizuje silne wsparcie ze strony górników kryptowalut w sprawie długoterminowej przyszłości sieci.
  • Kwota wartości przesyłanej każdego dnia za pomocą Bitcoin wzrosła z 270 milionów dolarów do 2,1 miliarda dolarów.
  • Liczba adresów zawierających więcej niż jeden Bitcoin wzrosła o 64%.

1 / #Bitcoin podstawy są silniejsze niż kiedykolwiek.

W miarę zbliżania się halvingu pomniejszmy i przyjrzyjmy się, jak historycznie rozwinęły się podstawy łańcucha i jak wypadają one w porównaniu z ostatnim halvingiem.

TL; DR – podstawy sieci są przekonujące; długoterminowa bycza $ BTC

WĄTEK &# 128071; pic.twitter.com/7ck4TK3iHa

– Rafael Schultze-Kraft (@ n3ocortex) 10 maja 2020

Dane te doprowadziły Rafaela Schultze-Krafta do następującego wniosku:

Tak, Bitcoin pozostaje aktywem niestabilnym, a krótkoterminowa akcja cenowa nadal podlega dużym spadkom. Ale pomniejszając, podstawy Bitcoina wciąż malują mocny i jednoznacznie byczy obraz. Wiedzą o tym inwestorzy o długoterminowym horyzoncie czasowym i niskiej preferencji czasowej.

To stwierdzenie pojawia się wkrótce po wydaniu Glassnode obszerny raport badawczy ujawniający to na podstawie ich analizy, Bitcoin działa lepiej, gdy blockchain rośnie:

„Historycznie mocne podstawy dotyczące łańcucha pokrywają się z dobrymi wynikami Bitcoin i odwrotnie”, napisała firma w raporcie, odnosząc się do swojego testu historycznego dokładności nowego zagregowanego wskaźnika zwanego indeksem Glassnode On-Chain BTC.

Silne tło makro

Dodając do tego, Bitcoin prawdopodobnie ma silne tło makroekonomiczne, które nie istniało podczas poprzednich połówek lub poprzednich lat w historii kryptowaluty, argumentują analitycy.

Jak informował wcześniej Blockonomi, dyrektor generalny Galaxy Digital i były partner Goldman Sachs Mike Novogratz wyjaśnił, że „banki centralne i agenci podatkowi” podnoszą swoje bilanse do bezprecedensowych poziomów, aby zareagować na blokady COVID-19, aktywa z bezpiecznymi nieruchomościami powinny zacząć odchodzić od akcji.

Novogratz stwierdził, że Bitcoin i złoto mają „bardzo przyzwoitą szansę” na wzrost „znacznie wyższych niż mieliśmy wcześniej” – oznacza to ceny ponad 20 000 USD za BTC i ponad 1900 USD za uncję metalu szlachetnego.

Tło makro jest tak przekonujące dla Bitcoina, że ​​w zeszłym tygodniu widzieliśmy, jak Paul Tudor Jones – siódmy najlepiej zarabiający menedżer funduszy hedgingowych wszechczasów o wartości ponad 5 miliardów dolarów – pokazał swoje poparcie dla kryptowaluty.

W notatce zatytułowanej „Wielka inflacja monetarna” Jones wyjaśnił, że uważa, że ​​Bitcoin wygląda podobnie do złota w latach 70..

To, co stało się wtedy ze złotem, dla tych nieświadomych, to wzrost cen metalu o setki procent w ciągu lat z powodu napływu inflacji (15% rocznie w jednym punkcie) i zniesienia standardu złota.

Jones dodał, podczas gdy subiektywnie postrzega Bitcoin jako najgorszy magazyn wartości wśród aktywów fiducjarnych, złotych i finansowych, postrzega kryptowalutę jako „najszybszego konia w wyścigu”.

Podwoił ten sentyment w poniedziałkowym porannym wywiadzie dla CNBC, mówiąc, że ma 1-2% swoich osobistych aktywów, czyli jego 5 miliardów dolarów, zainwestowanych w Bitcoin, wraz z kilkoma procentami alokacji BTC w jego funduszu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me