KeyFi

KeyFi stworzył system, który pomoże wypełnić lukę między finansowaniem scentralizowanym (CeFi) a finansowaniem zdecentralizowanym (DeFi). Oprócz wielu innych funkcji oferuje rozwiązanie do samodzielnej tożsamości, a także portfel o otwartym kodzie źródłowym, który nie podlega ochronie.

Istnieje wiele powodów, dla których warto łączyć ekosystemy DeFi i CeFi, a KeyFi jest obecnie jednym z najlepiej rozwiniętych rozwiązań na rynku.

Jedną z największych przeszkód w korzystaniu z platform CeFi są przepisy AML / KYC. Chociaż nadal istnieje wiele opcji w przestrzeni kryptograficznej, które mają niewielkie lub żadne przepisy dotyczące AML / KYC, za każdym razem, gdy dana osoba chce wejść do świata walut fiducjarnych, będzie pewien stopień nadzoru.

W praktyce te bariery AML / KYC komplikują sprawy dla każdego, kto chce wykorzystać zarówno zasoby kryptograficzne, jak i fiat. Podczas gdy niektóre giełdy, takie jak Binance, stworzyły solidne narzędzia dla walut fiducjarnych i kryptowalut, jako rynek, te dwa systemy są nadal bardzo podzielone.

Stawiaj, zbalansuj lub wydaj farmę za pomocą głównych platform DeFi i zdobywaj nagrody KEYFI po drodze.Stawiaj, zbalansuj lub wydaj farmę za pomocą głównych platform DeFi i zdobywaj nagrody KEYFI po drodze.

KeyFi spłaszcza krajobraz regulacyjny

KeyFi podchodzi do zagadki CeFi i DeFi z kilku punktów widzenia. Jednym z najbardziej innowacyjnych jest pierwszy token DeFi oparty na danych uwierzytelniających i jego platforma SelfKey Credentials. Świat AML / KYC stawia na szerokie wykorzystanie danych osobowych do weryfikacji tożsamości osoby w systemie bankowym.

W praktyce oznacza to udostępnianie dużej ilości danych osobowych, które nie zawsze są bezpieczne dla banku lub instytucji finansowej. Chociaż banki są zobowiązane do przestrzegania odpowiednich procedur AML / KYC, nie ponoszą konsekwencji, gdy dane konsumentów zostaną utracone przez hakerów, co stawia klientów bankowości detalicznej w trudnej sytuacji.

Jak pokazał rok 2020, główne gospodarki będą dążyć do zacieśnienia polityki przepisy prawne na kryptowalutach, co oznacza, że ​​platformy takie jak KeyFi będą prawdopodobnie kluczowe dla rozwoju branży.

Ostatecznie więcej przepisów będzie prawdopodobnie dobrych dla branży, ponieważ więcej kapitału wejdzie na rynek ze względu na wyższy poziom zaufania do platform.

Pulpit nawigacyjny KeyFiPlik Pulpit nawigacyjny KeyFi

Tworzenie synergii

KeyFi łączy użytkowników z niektórymi z najpopularniejszych platform DeFi, takich jak Aave, Uniswap i Compound, jednocześnie umożliwiając swoim użytkownikom uzyskanie tokenów KEYFI podczas korzystania z systemu SelfKey Credentials.

Podobnie jak wiele platform DeFi, KeyFi umożliwia użytkownikom obstawianie KEY lub działanie jako dostawca płynności dla innych platform za pośrednictwem KEYFI.com.

Oprócz działania jako hub dla popularnych platform DeFi, KeyFi wprowadził również następujące innowacje:

  • Statystyki rynkowe: KeyFi pozwala użytkownikom skorzystać z analizy rynku opartej na sztucznej inteligencji.
  • System poświadczeń klucza własnego: Korzystając z systemu SelfKey Credentials, użytkownicy KeyFi mogą łączyć się z niektórymi z najpopularniejszych platform DeFi i nie muszą udostępniać więcej danych osobowych, niż jest to konieczne. Ponadto dane osobowe nigdy nie są przechowywane w łańcuchu.
  • Potężna sztuczna inteligencja: KeyFi obejmuje wykorzystanie potężnej sztucznej inteligencji, która analizuje głęboki zbiór danych historycznych w celu dostarczenia użytkownikom informacji o potencjalnych przyszłych zwrotach w przestrzeni DeFi.
  • Nagrody: W ramach zachęty użytkownicy KeyFi mogą zdobyć dodatkowe nagrody w postaci tokenów KEYFI, zapewniając płynność lub obstawiając tokeny KEY.
  • Wydajność na wielu platformach: KeyFi zapewnia obsługę szeregu typów depozytów, a także łączność między innymi z Compound, Balancer, Uniswap, Curve i Aave.
  • Portfel SelfKey: Bezpieczny sposób komunikacji z wieloma centralami. Dowiedz się więcej o tym, jak zacząć korzystać z portfela SelfKey od klikając tutaj.

Globalne naciski regulacyjne

W miarę jak ceny bitcoinów wracają do historycznych maksimów, na najwyższych szczeblach rządu rośnie ruch w zakresie regulowania tokenów. W przeciwieństwie do niektórych krajów, nowe telefony z USA i UE wydają się skupiać na zwiększeniu przejrzystości na rynkach kryptowalut, a nie na całkowitym zakazie tokenów.

W niedawnym komunikacie prasowym minister finansów Francji Bruno Le Maire, stwierdził,

„Rozporządzenie to wzmacnia walkę z anonimowością transakcji na zasobach cyfrowych poprzez włączenie dostawców usług aktywów cyfrowych (PSAN) do podmiotów, którym obowiązuje zakaz prowadzenia anonimowych rachunków. Przedstawione zostaną nowe przepisy regulacyjne mające na celu przyspieszenie uruchomienia rynku rozwiązań w zakresie tożsamości cyfrowej dla transakcji na aktywach cyfrowych. To żądanie, które pochodzi od aktorów w ekosystemie, umożliwi walkę z transakcjami anonimowości w zasobach cyfrowych, jednocześnie ułatwiając identyfikację użytkownika. ”

Le Maire odnosi się do nowych przepisów, które wymagają od firm działających we Francji przestrzegania przepisów AML / KYC, które uniemożliwiają anonimowym osobom korzystanie z firm kryptograficznych w kraju. To nie jest odizolowany ruch, a zarówno UE, jak i USA pracują nad nowymi sposobami zwiększenia zgodności z AML / KYC w sektorze kryptowalut.

W rzeczywistości sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin przeprowadził niedawno rozmowy z przedstawicielami Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Eurogrupy i Komisji Europejskiej, przedstawicielami najwyższego szczebla z Banku Światowego, Rady Stabilności Finansowej (FSB) ), a także Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

Według Mnuchin,

„W całej G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych… Ministrowie i gubernatorzy potwierdzili poparcie dla wspólnego oświadczenia G7 w sprawie płatności cyfrowych wydanego w październiku”,

Jednym z najważniejszych narzędzi, które rządy mają w sektorze finansowym, są programy AML / KYC, więc jest prawdopodobne, że każda firma działająca w przestrzeni kryptograficznej będzie musiała skoncentrować się na tych systemach, aby pozostać operacyjnym, jeśli mają siedzibę w USA lub UE.

Chociaż te przepisy nie zawsze są popularne, w rzeczywistości mogą pomóc DeFi i przestrzeni kryptograficznej w przyciągnięciu nowych form kapitału, podobnie jak niedawny ruch PayPal, aby umożliwić handel i używanie popularnych tokenów na swojej platformie, co jeszcze bardziej zachęciło do kupowania nowych inwestorzy kryptowalutowi.

KeyFi ma dobrą pozycję do rozwoju na rozwijającym się rynku

Ogromny pośpiech w projektach DeFi w 2020 roku był wyraźnie bańką spekulacyjną, ale najlepsze w swojej klasie projekty mają przed sobą świetlaną przyszłość. Platformy takie jak Polkadot prawdopodobnie nadal będą przyciągać zarówno inwestorów, jak i deweloperów, a łańcuch bloków Ethereum jest również dobrze przygotowany do prowadzenia DeFi w nadchodzących latach.

Wzrastają również inwestycje instytucjonalne w tokeny, co sprawia, że ​​zestaw narzędzi stworzonych przez KeyFi wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie. Niezwykle trudno jest stworzyć rodzaj pasywnych zwrotów, jakie oferuje obstawianie na ustabilizowanych rynkach finansowych, co sprawia, że ​​polowanie na zyski w sektorze DeFi jest bardzo prawdopodobnym trendem rynkowym..

Podczas gdy niektórzy użytkownicy kryptowalut chcą anonimowości, inwestorzy instytucjonalni chcą przejrzystości, zgodności z przepisami i bezpieczeństwa na rynkach.

DeFi robi wiele, aby usunąć ryzyko kontrahenta z równania kryptograficznego (bez zajmowania się scentralizowanymi giełdami), a narzędzia tożsamości opracowane przez KeyFi eliminują ryzyko inwestora instytucjonalnego współpracującego ze złymi aktorami.

Przyciąganie inwestorów instytucjonalnych na rynki DeFi ma wyraźne zalety, zwłaszcza biorąc pod uwagę ramy czasowe, w których często inwestują większe fundusze..

Narzędzia KeyFi ułatwiają inwestorom każdej wielkości efektywne wdrażanie kapitału na istniejących rynkach DeFi, a ponieważ przepisy dotyczące kryptowalut poprawią się zarówno pod względem przejrzystości, jak i wydajności, stworzona przez nią platforma może stać się niezwykle popularna wśród inwestorów instytucjonalnych i większych funduszy, które chcą skorzystać z systemu finansowego bez manipulowanego mechanizmu ustalania stóp procentowych.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami od KeyFi z SelfKey Twitter, i koniecznie sprawdź Portfel SelfKey. Może to być zestaw narzędzi, który odblokuje naturalną synergię między DeFi i CeFi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me