Air Canada Blockchain

Kanadyjski przewoźnik lotniczy Air Canada podpisał umowę umowa ze szwajcarskim start-upem Winding Tree, aby wziąć udział w otwartej platformie turystycznej opartej na blockchain.

Oczekuje się, że list intencyjny podpisany przez Air Canada z Winding Tree usunie wąskie gardła związane z dystrybucją i sprzedażą produktów związanych z podróżami lotniczymi. Szwajcarski start-up zostanie obarczony odpowiedzialnością za rozwiązanie problemu poprzez opracowanie platformy open source do dystrybucji podróży, aby zapewnić klientom lepszy dostęp do zapasów bezpośrednio od linii lotniczych.

Air Canada Blockchain

Technologia nowej generacji

Dyrektor Globalnej Dystrybucji Produktów w Air Canada Keith Wallis wyraził entuzjazm z powodu przewidywania kierownictwa w zakresie wykorzystania technologii nowej generacji w celu wydajniejszego świadczenia usług.

„Cieszymy się, że możemy uczestniczyć z Winding Tree w tym innowacyjnym projekcie nowego kanału dystrybucji podróży. Jako największa linia lotnicza Kanady i światowy lider w innowacyjnych rozwiązaniach lotniczych, Air Canada zdaje sobie sprawę z wagi wykorzystania technologii nowej generacji. Planujemy zintegrować API Direct Connect Air Canada i publiczną platformę blockchain Winding Tree, dając użytkownikom znającym się na blockchain dostęp do naszych treści bezpośrednio ze źródła ”.

Założyciel i dyrektor operacyjny Winding Tree Pedro Anderson pochwalił Canada Airline za bycie liderem w integracji tak innowacyjnej technologii z jej działalnością.

„Jako pierwszy przewoźnik w Ameryce Północnej współpracujący z publiczną platformą blockchain Winding Tree, Air Canada pokazuje, że jest prawdziwym liderem w dziedzinie innowacji” – zauważył.

Założona w 1937 roku, Air Canada szczyci się największą flotą i liczbą pasażerów, co czyni ją największą linią lotniczą w Kanadzie. Jego zasięg jako czarterowego transportu lotniczego obsługuje pasażerów i ładunki w 207 miejscach na całym świecie. Firma świętowała w zeszłym roku 80-lecie swojego istnienia, wypuszczając na rynek czerwono-czarną barwę samolotu. Obsługując ponad 220 lotnisk na sześciu kontynentach, kanadyjski przewoźnik należy do czołówki 20 największych linii lotniczych na świecie.

Winding Tree powstało w 2017 roku jako zdecentralizowana platforma dystrybucyjna typu open source oparta na blockchain, której celem jest zapewnienie konsumentom taniej logistyki podróżnej, przy jednoczesnym zapewnieniu dostawcom maksymalizacji zysków. Jej działanie na zasadzie otwartej konkurencji pomaga wyeliminować bariery, na które mogą napotkać nowi uczestnicy branży lotniczej. Firma zajmuje się również konsumentami, eliminując wygórowane opłaty transakcyjne, które mogłyby podnieść koszty podróży. Jej innowacyjne usługi wspierają sprzyjające środowisku, w którym małe firmy mogą rozwijać się wraz z dużymi graczami w branży turystycznej.

Postęp w operacjach lotniczych

Integracja technologii blockchain w procesach operacyjnych linii lotniczych staje się trendem przyjmowanym przez graczy z branży. Wcześniej w tym miesiącu, Air France KLM podjął niezbędny krok w celu zwiększenia integracji technologii Blockchain w branży turystycznej. Postęp miał na celu poprawę łańcucha dostaw i logistyki w sposób zapewniający przystępne oferty podróży dla klientów i zwiększoną rentowność dla dostawców. Dzięki technologii Blockchain liczba pośredników jest drastycznie zmniejszona, a użytkownicy mogą mieć bardziej bezpośredni dostęp do linii lotniczych.

Brisbane Airport Corporation (BAC) również nawiązało współpracę z TravelbyBit w sierpniu 2018 roku wprowadzić blockchain umożliwiający płatności za zakupy w swoich terminalach. Sklepy i sklepy takie jak Botanist, Windmill & Co., Spoon i Fort Espresso odniosą ogromne korzyści z innowacyjnego systemu, który teraz umożliwił klientom dokonywanie płatności w Bitcoin, Ethereum, Dash i innych walutach cyfrowych.

Partnerstwo skonsolidowało cel lotniska w Brisbane, jakim jest zapewnienie sprzyjającego środowiska dla projektów społecznych, lokalnych firm i obsługi pasażerów.

Mówiąc, dyrektor generalny Brisbane Airport Corporation (BAC) ds. Planowania i rozwoju strategicznego, Roel Hellemons, powiedział: „Wiele osób na całym świecie zarobiło na inwestowaniu w kryptowaluty, a wielu z nich podróżuje po całym świecie, dlatego warto oferować walutę cyfrową doświadczenie w naszych terminalach ”.

Ujawniając plany rozszerzenia wykorzystania kryptowalut, stwierdził: „To dla nas dopiero początek, ponieważ mamy nadzieję rozszerzyć opcje walut cyfrowych w całej branży, więc uważaj na przestrzeń. „

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me