Gary Cohn Spring Labs

Przestrzeń rozwoju blockchain przyciąga niektórych wielkie nazwiska. Gary Cohn ma w swoim CV Goldmana Sachsa, a ostatnio pracował w Białym Domu jako doradca ekonomiczny administracji Trumpa. Teraz dołącza do rady doradców Spring Labs, firmy blockchain z Los Angles.

Pan Cohn leży nisko od marca tego roku, kiedy zdecydował zerwać swój związek z Białym Domem Trumpa. Sprzeciwiał się prezydentowi Trumpowi otwierającemu salwę w toczącej się globalnej wojnie handlowej, co z perspektywy czasu wygląda dla niego dobrze. Spring Labs pracuje nad rozwiązaniami opartymi na blockchain dla kredytów konsumenckich, które mogą być ogromnym rynkiem.

Gary Cohn Spring Labs

Spring Labs ma już wielu wybitnych doradców, w tym Nigela Morrisa, który jest współzałożycielem banku Capital One i Sheilę Bair, byłą szefową Federalnego Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC). Kredyt konsumencki jest podstawą gospodarki USA, a jeśli Spring Labs będzie w stanie dodać wartość branży, może to być świetny ruch dla Gary’ego Cohna.

Cohn był 11. dyrektorem Narodowej Rady Gospodarczej Stanów Zjednoczonych oraz głównym doradcą ekonomicznym Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Cohn był wcześniej prezesem i dyrektorem operacyjnym w Goldman Sachs, gdzie pracował przez ponad 25 lat i zajmował różne stanowiska kierownicze w Dziale Papierów Wartościowych firmy, w tym globalnego współprzewodniczącego pionu akcji i instrumentów o stałym dochodzie, walut i towarów.

Gary Cohn prawdopodobnie widzi napis na ścianie

Gary Cohn wydaje się być podekscytowany swoją nową pozycją i przestrzenią blockchain. Powiedział, że „od wielu lat interesuję się technologią blockchain, a Spring Labs rozwija sieć, która może mieć głębokie implikacje między innymi dla sektora usług finansowych” oraz „Jestem podekscytowany możliwością aktywnego wspierania zespół Spring Labs w rozwoju tej ważnej firmy i sieci ”, w komunikacie prasowym.

Spring Labs zabezpieczył prawie 15 milionów dolarów finansowania na początku 2018 roku. Firma uważa, że ​​zdolność blockchain do oferowania dodatkowego poziomu bezpieczeństwa danych jest ogromną korzyścią dla rynku kredytów konsumenckich, który był przedmiotem wielu prób włamań.

Equifax to podobna firma, bez kąta blockchain. W zeszłym roku stracili dane prawie 150 milionów ludzi, w poważnym hacku, który był źródłem kontrowersji. Informacje o kredytach konsumenckich są niezwykle cenne dla hakerów, a firmy takie jak Equifax wyraźnie nie są w stanie chronić poufnych danych przed złymi podmiotami. Blockchain dałby bankom i kredytodawcom bezpośredni link do informacji o kredytach konsumenckich i usunąłby firmy takie jak Equifax z równania.

Blockchain wciąż bierze flack

Pomimo tego, że ludzie tacy jak Gary Cohn, Nigel Morris i Sheila Bair, między innymi, dostrzegają wartość w blockchain, nadal istnieje głośny sprzeciw wobec tej technologii. Nouriel Roubini ponownie znalazł się na wojennej ścieżce w zeszłym tygodniu, tym razem podczas nieformalnego przesłuchania zorganizowanego przez komisję Senatu USA ds. Bankowości, mieszkalnictwa i spraw miejskich.

Opinie, które wyraził pan Roubini, nie zmieniły się zbytnio i nadal czuje się bardzo negatywnie na temat wszystkiego, co ma związek z blockchainem lub kryptowalutą. Powiedział przesłuchaniu, że Bitcoin jest „matką wszystkich oszustw”, a blockchain jest „najbardziej huczną technologią wszechczasów”. Nie ma wątpliwości, że wokół blockchain jest dużo szumu, co jest całkowicie normalne w przypadku innowacyjnej technologii, która może spowodować poważne zmiany na wielu poziomach.

Ilekroć pojawia się nowa technologia, która wykazuje ogromny potencjał, bez względu na to, czy jest to kolej, samochód czy internet, rynki zdaje się opanowywać spekulacyjna gorliwość. Bąbelki mają tendencję do pojawiania się, a wiele osób wspiera platformy i firmy, którym po prostu się to nie udaje. Dowody na spekulacyjne szaleństwo są w rzeczywistości dowodem potencjału blockchain, a wiele osób rozumie, że może to być nowy sposób przechowywania danych, niezależnie od rodzaju architektury blockchain..

Niektóre z największych firm na świecie używają technologii blockchain, co jest kolejnym wyznacznikiem ich przyszłości w globalnym biznesie. IBM i Walmart wdrożą w przyszłym roku system śledzenia żywności oparty na łańcuchu bloków, a wiele banków opatentuje systemy rozliczeń wykorzystujące blockchain. Główne banki azjatyckie współpracują z Hongkongiem Monetary Authority (HKMA), aby zmienić platformę finansowania handlu opartą na technologii blockchain, która została zaprojektowana przez firmę Ping-An i jest obecnie używana w Chinach..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me